Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 3 miesiące temu nałożyłem na nową szybę Ultra Glaco i po 7 tysiącach kilometrów na wysokości głowy kierowcy mam już nieprzyjemną plamę bez powłoki hydrofobowej. Ze względu na to że szykuję się aby autko na zimę zaimpregnować, myślałem nad nałożeniem drugiej warstwy tego środka tylko czy przed nałożeniem muszę zmyć całą powierzchnię Glass Compund Z czy wystarczy go nanieść punktowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 3 miesiące temu nałożyłem na nową szybę Ultra Glaco i po 7 tysiącach kilometrów na wysokości głowy kierowcy mam już nieprzyjemną plamę bez powłoki hydrofobowej. Ze względu na to że szykuję się aby autko na zimę zaimpregnować, myślałem nad nałożeniem drugiej warstwy tego środka tylko czy przed nałożeniem muszę zmyć całą powierzchnię Glass Compund Z czy wystarczy go nanieść punktowo? 

A ile warstw polozyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Meryler napisał:

Wcześniej położyłem jedną warstwę, na odtłuszczoną poprzednio szybę.

Jak już NW pada punktowo. Umyj dokładnie szybę, przejedź ipą i możesz nałożyć w danym miejscu. W ramach szybkiej reanimacji.

 

Ja osobiście bym wyczyścił dokładnie, odtłuścił i położył nową na całość 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy opłaca się warstwować Waszym zdaniem NW? Ktoś porównywał i testował i rzeczywiście jest różnica w trwałości? 

Dziś wrzuciłem na połowę przedniej szyby Ultra Glaco jedną warstwę, a na drugą połowę dwie warstwy. Zobaczymy. 😉 

Do tego na prawą boczną szybę kierowcy poszedł RainX, a na lewą Ultra Glaco, chciałem też zobaczyć jak z różnicą trwałości na bocznych szybach tych NW, bo większość opinii taka, że nie ma sensu kłaść nic lepszego niż RainX na boczne szyby, ale łatwość aplikacji i bajeczne docieranie Ultra Glaco zachęcają do tego, aby położyć ją na wszystkie szyby. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kładłem pierwszy raz UG na wszystkie szyby. Zacząłem od bocznych i na jednej dałem dwie warstwy, potem tylna i po1/3 przedniej preparat się skończył ;( (duże auto, pewnie też nieświadomie aplikowałem przesadnie) 

Na szybko pojechałem do Norauto po NW autoland i dokończylem przód. Pewnie będę żałował 😉

Przed był Compound Z. 

Aplikacja Ultra Glaco bajeczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, j4r3k napisał:

pewnie też nieświadomie aplikowałem przesadnie

Zdecydowanie aplikowałeś zbyt bogato. 70 ml powinno wystarczyć co najmniej na dwukrotną aplikację na wszystkie szyby sporego kombi... A warstwować Soft99 UG nie warto - po właściwym przygotowaniu szyb produkt utrzymuje się spokojnie 6 miesięcy na przedniej szybie daily car (boczne i tylna dłużej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 03:44, rudi0018 napisał:

Do tego na prawą boczną szybę kierowcy poszedł RainX, a na lewą Ultra Glaco, chciałem też zobaczyć jak z różnicą trwałości na bocznych szybach tych NW, bo większość opinii taka, że nie ma sensu kłaść nic lepszego niż RainX na boczne szyby, ale łatwość aplikacji i bajeczne docieranie Ultra Glaco zachęcają do tego, aby położyć ją na wszystkie szyby.

Mój samochód od 2 lat ma na bocznych ultra glaco i coś mi się wydaje, że prędzej ją zdejmę, żeby sprawdzić inną niż dlatego, że słabo odprowadza wodę.

I właśnie tu pojawia się moje pytanie, czy warto brać zamiast sprawdzonego ultra glaco, prostaffa 240? W Glossfactory jest za 57zł a 31 ma być rabat -30%, więc to dosyć atrakcyjnie wychodzi, ale jeśli się mam zawieść na nim to wolę dać 2 razy tyle za glaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód od 2 lat ma na bocznych ultra glaco i coś mi się wydaje, że prędzej ją zdejmę, żeby sprawdzić inną niż dlatego, że słabo odprowadza wodę.
I właśnie tu pojawia się moje pytanie, czy warto brać zamiast sprawdzonego ultra glaco, prostaffa 240? W Glossfactory jest za 57zł a 31 ma być rabat -30%, więc to dosyć atrakcyjnie wychodzi, ale jeśli się mam zawieść na nim to wolę dać 2 razy tyle za glaco.
Widziałem kilka porównań i od prostaff nw częściej wypada lepiej w dłuższym okresie. Sam cały czas czekam na fajna promocje na cleaner i nw od prostaff i kupuje.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lol19pl napisał:

Mój samochód od 2 lat ma na bocznych ultra glaco i coś mi się wydaje, że prędzej ją zdejmę, żeby sprawdzić inną niż dlatego, że słabo odprowadza wodę.

I właśnie tu pojawia się moje pytanie, czy warto brać zamiast sprawdzonego ultra glaco, prostaffa 240? W Glossfactory jest za 57zł a 31 ma być rabat -30%, więc to dosyć atrakcyjnie wychodzi, ale jeśli się mam zawieść na nim to wolę dać 2 razy tyle za glaco.

Też tak myślę, ale z czystej ciekawości sprawdzę, czy warto aplikować w ogóle Ultra Glaco na boczne czy wynik Rain-X mi wystarczy. A co do warstwowania zobaczymy. 😉  Lubię testować produkty jeśli chodzi o ich trwałość, dlatego być może po zimie położę dla porównania na przedniej szybie prostaffa z UG. 😄 

 

21 godzin temu, Patryk14 napisał:

Widziałem kilka porównań i od prostaff nw częściej wypada lepiej w dłuższym okresie. Sam cały czas czekam na fajna promocje na cleaner i nw od prostaff i kupuje.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie też widziałem te porównania, dlatego jeśli z Ultra Glaco nie będę zadowolony to przetestuję prostaffa 240. A co do cleanera to wrzucałem już na froum, ale tu powtórzę w dobrej cenie jest na allegro SOFT99 GLACO GLASS COMPOUND ROLL ON za 29,90zł. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też widziałem te porównania, dlatego jeśli z Ultra Glaco nie będę zadowolony to przetestuję prostaffa 240. A co do cleanera to wrzucałem już na froum, ale tu powtórzę w dobrej cenie jest na allegro SOFT99 GLACO GLASS COMPOUND ROLL ON za 29,90zł.  
Tylko że przy 30zl nie ma darmowej dostawy Smart a nic ciekawego tam nie ma żeby dorzucić. To wolę poczekać na inną promocję w jakimś forumowym sklepie na allegro i zrobić większe zakupy. Czasami niby promocja fajna ale jak do 40zl nie ma co dorzucić to średnio się opłaca. A na siłę zapychać koszyk też nie ma co.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Po testach wielu.. 😉

Tylko jeden jest mistrzowski wg mnie i od lat używam z radością

Softa99 - UltraGlaco  tu link z brzegu podaję choć zapewne wszyscy znamy 😄
https://www.sklep.soft99.eu/pl/niewidzialne-wycieraczki-i-srodki-do-szyb/190-ultra-glaco

Same zalety ma wg mnie, super się nakłada i doskonale działa.Świetny produkt, no i japoński.... 😂

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

 

Godzinę temu, Tomas22 napisał:

NW Gyeona, max protect, g1 gtechniq 

To są 3 moje nr 1 😉

To wybróbuję. Dzięki. Mogą być lepsze, sprawdzę 😀 

Który z wymienionych trzech środków jest wg  Ciebie najlepszy jakościowo ? /  ( krystaliczność szyby w deszczu )

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hammster nigdy nie robilem porównania bezpośredniego. Kąt nachylenia szyby, wiatr, siła opadów 😉

Musiałbym położyć  na jednej szybie na 3 sekcjach a mi się po prostu nie chce 😁

Ten top 3 jest na moich odczuciach a nie na testach/porównaniach 😉

Więc nie mogę Ci niestety na to odpowiedzieć 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już 2 razy używałem Prostaffa 240 i muszę powiedzieć, że nie miałem żadnych problemów z aplikacją. Posmarowane, odczekane ~5 minut i wszystko zeszło pięknie za pierwszym podejściem. Już nie pamiętam ultra glaco, ale tutaj nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.