Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A jak z trwałością NW od SG ? Myślę na nowy sezon dać SG. Tańsza od GLACO. Choć  Glaco siedzi u mnie już 6 miesiąc i ma się dobrze. Więc może znowu Glaco ?
Zakończyłem żywot ultra glaco i położyłem sg na przednią szybe. Producent zaleca dwie warstwy, ja położyłem jedną 4 tys km ma za sobą i nigdzie się narazie nie wybiera. Krople startują od 50. Oczywiście wymyta tylko płynem do szyb DM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaszek96 Zastanawiam się jak wypadnie Ultra Glaco w porównaniu do NW od Prostaff 240 days, bo chyba został mi wybór pomiędzy tymi dwoma. A jeśli już ktoś wie ile mu wytrzymał mu prostaff to proszę o info. 😉
To samo ponawiam, czy ktoś korzystał z Angelwax H2go i ile km mu wytrzymała ta NW?

I teraz jeszcze kilka pytań co do aplikacji:
1. Czy najlepiej przygotować szybę pod NW? Zastanawiam się nad PoorBoy's Professional Polish, AG car glass polish lub może Soft99 Compound Roll On, bądź PROSTAFF CLEANER DO SZYB „KIIRO-BIN”? O wszystkich było napisane w tym temacie prócz prostaff, PB PP było napisane, że ktoś używał, ale bez opinii, znowu AG CGP było napisane, że czasami nie usuwał NW. 
2. Posiadam DA (15mm) i Tri-Color, lepiej używać tych produktów wyżej wymienionych ręcznie czy na maszynie DA?
3. Jeśli na DA, to najtwardsze pady, czy może lepiej pad filcowy, bo w temacie były podane dwie propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sg wytrzymalo ok 2msc w okresie zimowym od 1 grudnia do poczatku lutego. Po tym czasie wyraznie bylo widac ze kropelki juz nie maja ochoty jechac nawet przy 70km/h szyba glinkowana, glass polish od sg, ipa i nw.

Brat aplikowal nw od rrc i po 5tys km jadąc autostrada kropelki doslownie uciekaly z szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 filc będzie najagresywniejszy, chyba jest z flexipads pod każdy rozmiar talerza. Na przedniej szybie szybciej ogarniesz maszyną i filcem, ale nie dojedziesz wszędzie i będziesz musiał poprawić ręcznie filcem. Dam znać kiedy umrze drop off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MlodyKoguT  A Nw od RRC dalej leży u Twojego brata? Jeśli tak to daj znać, jak z trwałością. To Rain-X leży u mnie około 3 miesięcy na szybie czołowej.

@Adaszek96 Dzięki, a na ile aplikacji jednej warstwy na czołową szybę starcza Ultra Glaco? I którą pastę, cleaner polecasz do szyb? Prócz wspomnianego przez Ciebie ceriglassa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 nie używam nic innego do oczyszczania szyb. Dobre opinie zbiera SG glass polish oraz soft99 compound Z. Nie wiem jak dużo zużyłem, nie mam możliwości sprawdzenia, ale pewnie prędzej samochód skończy swój żywot niż zużyjesz całe ultra glaco

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie Angelwax H2Go, ale ciężko mi się na razie wypowiadać w kwestii wytrzymałości bo minęło dopiero kilka tygodni. Poza tym, nałożyłem też na szyby w aucie, narzeczonej, brata i rodziców więc robimy duży test H2Go 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qukie więc wstrzymuje się z zakupem i czekam na Twoje wnioski i innych osób, które testują jeszcze rrc( @MlodyKoguT liczę również na informacje) i prostaff 240 days, jeszcze raz najwyżej nałożę rain-x w kwietniu 😉 

a czym przygotowujesz Ty szybę pod NW? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson potwierdzam, aplikacja bardzo prosta, tylko nie można za długo trzymać na szybie po się później bardzo ciężko dociera.

 

@rudi0018 na razie zrzuca całkiem ok, miałem nadzieję, że będzie działała przy niższej prędkości. Nie zapowiadają deszczu więc po cichu liczę, że nie będę jej na razie za bardzo testował 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, gdyż naprawdę nie wiem co począć: od dwóch lat kładę nw autolandu na boczne szyby i o dziwo działa nieźle (wiadomo, z czasem słabnie, ale po 5 miesiącach jest całkiem spoko), przetrwała mi spokojnie zimę, miałem ją zamiar zaaplikować ponownie, lecz nasuwa się pytanie, czy znowu ją, czy jednak kupić ultra glaco? Realnie: odczuję sporą różnicę, trwałość? 
PS.: Mam szyber na którym szybciej umiera od bocznych szyb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, gdyż naprawdę nie wiem co począć: od dwóch lat kładę nw autolandu na boczne szyby i o dziwo działa nieźle (wiadomo, z czasem słabnie, ale po 5 miesiącach jest całkiem spoko), przetrwała mi spokojnie zimę, miałem ją zamiar zaaplikować ponownie, lecz nasuwa się pytanie, czy znowu ją, czy jednak kupić ultra glaco? Realnie: odczuję sporą różnicę, trwałość? 
PS.: Mam szyber na którym szybciej umiera od bocznych szyb.
 
Ultra glaco na przednią szybę na boczne wystarczy autoland.
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

RRC - po myciu NW odżyła do tego stopnia, że nie widzę puki c o sensu kłaść na nowo. A idzie tego UG mało dlatego lecę wszystkie szybki i nie bawię się  w podział na dwie NW.

W tym przedziale cenowym UG jest nie do pobicia myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć mam pytanie, zastanawiam się nad zakupem NW. Na ten moment zastanawiam się nad dwoma preparatami: CarProtect Nanowiper oraz g1 czy są na forum osoby które stosowały oba preparaty i może doradzić jeden z tych preparatów. I pytanie również do osób stosujących jak to wygląda z nakładaniem, o ile dla g1 podobno najlepiej sprawuje się po nałożeniu 3-4 warstw natomiast CP w instrukcji ma jedną warstwę a jak to wygląda w rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.