Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@V1RU$ Raz u siebie położyłem na tylną szybę i nie byłem zadowolony... 

Poranna skroplowana rosa tak "odbijała " światło słoneczne że nie byłem w stanie zobaczyć nic we wstecznym lusterku 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens aplikować Glaco Ultra 99 na boczne szyby i tylną ? Czy to marnotrawstwo i szkoda produktu. 
Kolega mówi że na boki mam dawać SCS Nano Titanium Glass Guard - co to i jak to siedzi.
Na boki oraz tylną szybe kup sobie rain-x. Nie jest drogi i masz dużą butle.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie na tylnej szybie w sedanie i mi się super sprawdza, zwłaszcza w trasie jak jadę i pada deszcz. Wychodzi na to że kwestia preferencji - połóż i zobacz czy Ci się sprawdzi, najwyżej zdejmiesz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birkhof napisał:

Ja mam u siebie na tylnej szybie w sedanie i mi się super sprawdza, zwłaszcza w trasie jak jadę i pada deszcz. Wychodzi na to że kwestia preferencji - połóż i zobacz czy Ci się sprawdzi, najwyżej zdejmiesz 🙂

Hi,

Dokładnie tak zrobiłem. Położyłem na całe autko. I jak zacznie padać to zobaczymy jak się to sprawdzi. I wtedy najwyżej zdejmę tam gdzie będzie nie wskazane.

Ale to chyba kwestia co kto lubi. Bo znam takich co robią od zawsze całe auto i zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja katuję RainX puki się nie skończył. Nie narzekam na trwałość.

Z ciekawostek powiem że nowa szyba do VOLVO kupiona w ASO była zabezpieczona hydrofobowo. Dopiero po ponad 2 latach przestała działać niewidzialna wycieraczka 👍.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się skończyła niewidzialna wycieraczka Autolandu i zakupiłem w mrówce niewidzialną wycieraczkę od CarOk i jestem pozytywnie zaskoczony. Trwałość podobna, ma miły zapach a na dodatek jest go 2razy tyle, a w tej samej cenie. Jako niskobudżetową niewidzialną wycieraczkę polecam wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wkleić zdjęcie. Jestem ciekawy co to za preparat, bo Carok nie produkuje kosmetyków samochodowych. Na ich stronie nie widzę. Zanim podjadę do ich sklepu chciałbym to zobaczyć. Dziękuję.
Pomyliło mi się jak sprawdziłem. To jest 4car. Kupiłem ostatnio tej firmy też deiron w żelu, ale jeszcze nie sprawdzałem. 135f1a556d7321842ac8c3b3b4867035.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Polecicie coś lepszego od soft glaco hardzo słaba wycieraczka pod względem zrzutu wody tworzy bardzo małe krople co przy słabych opadach jest bardzo irytujące rainx był świetny gdyby nie to że trzeba go było nakładać co to 2 miesiące żeby działał jak w dniu aplikacji 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie testuję Angelwax H2Go, ale według mnie na razie działa podobnie jak Rain X, chociaż trochę lepiej, ale może to kwestia 'nowości', Plus jest taki, że aplikacja jest dużo łatwiejsza. Jeśli w weekend będzie padało to będę miał lepsze porównanie z trasy bo na razie H2Go widziało tylko lekki deszczyk i deszcz w mieście w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 20:15, bartez32415 napisał:

Polecicie coś lepszego od soft glaco hardzo słaba wycieraczka pod względem zrzutu wody tworzy bardzo małe krople co przy słabych opadach jest bardzo irytujące rainx był świetny gdyby nie to że trzeba go było nakładać co to 2 miesiące żeby działał jak w dniu aplikacji 

Wiesz może co to jest interpunkcja ? Tego się nie da czytać.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema, jak każdy większość osób moją pierwszą i jak na razie jedyną NW jest Rain-X rain repellant. Na przedniej szybie zimową porą leży mi około 3 miesięcy, czyli 3 tyś km. Zamierzam zostawić sobie tego Rain-X na szyby boczne i tylną. Przeczytałem 20 ostatnich stron tematu i mam do was pytania. 
Zauważyłem, że są dwa wyznaczniki NW, pierwsze z nich to trwałość, a drugi to od jakiej prędkości zjeżdżają krople. Po przeczytaniu postów najlepszym kompromisem wydaje się być Soft99 Ultra Glaco.
Zależy mi na tym, aby kolejna NW poleżała dłużej na przedniej szybie niż Rain-X, w sezonie robię około 12-15 tyś km.
Produkty nad którymi się zastanawiam to:
1. Soft99 Ultra Glaco
2. Prostaff Water Repellent For Windshield 240days (przy dwóch pierwszych pozycjach czekam na zakończenie testów u @Strus @paperson)
3. ANGELWAX H2GO - nie znalazłem za wiele na jej temat, ale wydaje mi się, że będzie najmniej trwała z tych wszystkich, mam rację?
4. RRC Niewidzialna Wycieraczka - film na ich fb wygląda obiecująca, 6 miesięcy i 15 tyś km i wycieraczka jak po nałożeniu, ale ile uważacie, że jest w tym prawdy?
Która NW polecilibyście? Zależy mi aby wytrzymała jak najdłużej i miała w miarę możliwości oczywiście wczesny start kropelek, oczywiście wiem, że wszystkiego nie da się mieć. A nie chcę żadnych drogich powłok jak Gtechniq, fx protect, czy max protect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Polecam Ultra Glaco Fusso czarną. Docieranie banalne i długo trzyma (realnie do 6 miesięcy). Z tym startem kropelek to zawsze jest tak, że świeżo nałożona startuje już (u mnie na szybie) od 65. W miarę upływu czasu ta prędkość musi być wyższa aby zaczynała działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21741]Adaszek96[/mention] a powiesz mi w jaki sposób dokładnie aplikowałeś i przygotowałeś szybę? 
A używał ktoś Angelwax h2go? Ciekawi mnie jak z trwałością w porównaniu do ultra glaco lub rain-x. Bo cenowo o wiele korzystniej niż ultra glaco.
Mycie szyby, glinkowanie, kolejne mycie, suszenie, ceriglass na padzie filcowym, mycie, suszenie, odtłuszczenie płynem do szyb - niektórzy używają ipy, ale w moim przypadku bardziej tępą szybe mam po płynie cartec bądź DM niż po ipie, i leżą tak samo długo. I na koniec ultra glaco, zależnie od temperatury 5-10 minut docieranie i zostawiam na dobe w garażu.
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.