Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Zabieram się do nałożenia magicznej wycieraczki Ultra Glaco na przednią szybę. Chciałem dopytać o szczegóły przygotowania szyby przed nałożeniem NW.

Czy PB Professional Polish użyty z padem filcowym na maszynie DA 15mm wystarczy do przygotowania szyby przed użyciem IPY czy lepiej będzie użyć innego cleanera?

Jest sens glinkować szybę przed użyciem glass polisha czy nie będzie miało to znaczenia?

Używał już ktoś może Ultra Glaco Long i może porównać do Ultra Glaco jeśli chodzi o wygodę nakładania (z tego co widzę po zdjęciach to ma inny uchwyt) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slobek wystarczy, choć najlepiej sprawdza się tu np. Ceriglass :good:Oczywiście przed użyciem jakiegokolwiek cleanera dobrze umyj szybę dedykowanym płynem oraz ją wyglinkuj. No i lepiej pracować na szybie rotacją. Jeśli już upierasz się przy DA, to oklej dobrze plastiki wokół, żeby ich nie uszkodzić. Tu masz instruktażowy filmik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostaff Water Repellent For Windshield 90 days - krople startują przy 65km/h. zrzut wody świetny jak dla mnie. Zobaczymy jak długo poleży. Na razie 14 dni więc jeszcze 76 zostało do deklaracji producenta :)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

bo nie kazdy ma ten problem wszystko zależy od siły ramiona wycieraczki

 

u mnie czy Glaco czy Gyeon czy budżetowa Autolandu wycieraczki potrafiły skakać

zazwyczaj pomaga przetrzeć piora czysta Ipa a czasem musiałem przetrzeć NW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi czy po przetarciu piór zaobserwowałeś jakieś mazy na szybie lub inne pogorszenie działania gumy wycieraczek (w końcu jest tam jakaś grafitowa powłoka :-))? Mam komplet nowych Bosch'y i szkoda byłoby mi je wyrzucać 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważałbym z wycieraniem IPą wycieraczek. Można zetrzeć grafit. Lepiej dobrze umyć IPą szybę, a wycieraczki umyć wodą z szamponem i rękawicą. Tak robię i skakanie ustaje - jest domeną stanu świeżo po nałożeniu, jak szyba ma wyczuwalną śliskość.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie polerki wolałbym uniknąć, trochę się boję ruszać to bez maszyny(choć ktoś pisał o wiertarce przy lampach) i na zewnątrz, garażu brak... Chyba odpadnie powłoka póki co i jak wycyganię od matki auto na weekend do garażu to pożyczę DA od znajomego i przelecę całe auto jakimś AIO albo inny one step. Chyba że masz jakiś prosty sposób na polerowanie szyb wiertarką na świeżym powietrzu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, airbites napisał:

Hmmm...nie robi się u was po nałożeniu powłoki niewidzialnej wycieraczki na przednią szybę że po włączeniu wycieraczki na szybie robi się hmmm 2 sekundowy mgła i znika?

U mnie się robi tak również, przyjąłem że taki urok NW :). tak się robi u mnie po RainX i tak samo po Glaco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.