Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Szukam pierwszej NW. Przeczytałem ostatnie kilka stron i widzę, że króluje Ultra Glaco. Widzę, że szybe trzeba porządnie przygotować, czyli mycie szamponem razem z autem a nastepnie płyn do szyb to za mało? Piszecie o tlenku ceru, który mam ale jakoś boję się użyc na przedniej szybie...chyba, że nie potrzebnie. Mam pad filcowy do tlenku ceru, jak również zwykłe piankowe o różnej twardości do lakieru. Mam pasty Menzerny 3 gradacje, IPA oraz lekkościerny cleaner DJ LP. Moge coś z tego użyć? Boje się, że porysuję szybę bardziej niż już jest ;)
Piszecie również, że przed aplikacją nowej usuwacie starą...dlaczego? Czy to nie jest tak, że skoro przestała działać, to po prostu spłyneła, czy się wytarła, więc już jej niema? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kenczorf sam płyn nie usunie Ci kamienia, resztek robali czy odbarwień po płynie od spryskiwaczy. Ja przed nałożeniem NW dodatkowo glinkuje szyby :)

Mój sposób to mycie z szamponem, glinka, (spłukanie), IPa, glass Polish, IPA i NW. 

Jest to tylko i wyłącznie mój sposób i nie uważam to za jedyna słuszna opcje :)

Warto zdjąć resztki bo może nie zejść sama kompletnie. Zawsze coś delikatnie zostanie. Dla świętego spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj nakładałem ultra glaco.
Robiłem to tak:
- mycie szyby płynem
- przejechałem glass compound od soft99
- wymyłem całość ipa 1:1 z wodą
- nałożyłem ultra glaco
- po ok . 10min wytarłem suchą mikrofibrą
jakby coś się mazało to zawsze na fibre psikne ipy i dalej docieram :)
Przy ultra glaco ważne jest żeby po aplikacji przez 12-24h nie wyjeżdżać na deszcz. Wtedy trzyma się mocno.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbowałem ściągnąć Glaco ręcznie AG Glass Polish ręcznie , niestety próba nieudana . Ciekaw byłem Soft99 Glaco Glass Compound Roll On jak sobie poradzi z usunięciem NW i przygotowaniem szyby pod położenie nowej powłoki . Wczoraj pierwsza próba i co ? :D Produkt świetny , NW usunięta , osad z kamienia również ;) Jedna wielka tafla na szybie ;) Ilość jaką zyżyłem była znikoma :) Jednakże zapewne AG Glass Polish na DA powinno dać radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś trwałego. Nie chce mi się co miesiąc dwa powtarzać aplikacji Rain X. Z tego co widzę mamy do wyboru:

1. Gyeon View kit

2. FX Protect rain shield

3. CarPro CQuartz FlyBy

4. SOFT99 Ultra Glaco 

Może pomożecie mi z wyborem :) Z produktów Gyeon jestem zadowolony i narazie najbardziej się kłaniam w tym kierunku. Z kolei dużo dobrego słyszy się o Soft 99 i tej wycieraczce hmm ciężka sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV gtechniq G1 i Max protect UGC sa chyba najtrwalszymi NW na rynku :)

Jeśli zależy Ci na trwałości to śmiało te 2 Ci polecę :)

@kenczorf ogólnie dla nas to jest swojego rodzaju nowość ale warto spróbować i nie zapomnij dać znać jak się spisuje :)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Karol z ANB mi polecał SCS Nano Titanium Glass Guard. Wczoraj pierwszy test w deszczu i jest bardzo obiecująco: zrzut wody co najmniej jak Glaco o ile nie minimalnie lepiej. Zobaczymy jak z trwałością, ale póki co jest bardzo na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kostek88 napisał:

Masz ten sam środek Carpro ceriglass 15zl taniej.

W sklepie w którym kupuje ceriglas CP jest 4zł tańszy od TS glass polish. Co lepsze? Jaka różnica pomiędzy nimi? Obie można używać na maszynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich temperaturach mogę nakładać ultra glaco żeby nie było problemu z docieraniem? Jeśli użyje glinki zamiast jakiegoś cleanera do szyb to będzie okej czy mimo wszystko będzie miało to wpływ na trwałość ultra glaco?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze te 15 to najbardziej spoko będzie.  Chodz mi się zdarzyło przy 5 stopniach :mrgreen:. I działała👍. Coś na pewno poprawi . Wszytko zależy czy to będzie jej pierwsze czyszczenie szyby czy nie. Jak pierwsze to cleaner jak najbardziej potrzebny. 

@Adaszek96 Myślę ze te 15 to najbardziej spoko będzie.  Chodz mi się zdarzyło przy 5 stopniach :mrgreen:. I działała👍. Coś na pewno poprawi . Wszytko zależy czy to będzie jej pierwsze czyszczenie szyby czy nie. Jak pierwsze to cleaner jak najbardziej potrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2018 o 18:53, Tomas22 napisał:

ogólnie dla nas to jest swojego rodzaju nowość ale warto spróbować i nie zapomnij dać znać jak się spisuje :)

Sprawdziłe dziś działanie TS glass polish. Niemam porównania do innego środka, ale jestem zadowlony. Smarowałem na filcu FP maszyna DA. Rys oczywiście żadnych nie ściągnął, ale miałem wyrażnie zaznaczone poler po którym pracuje wycieraczka. Nad nią była powierzchnia troche w innym odcieniu czyli brudna. Żadne piany, szampony, APC czy środki do szyb tego nie ruszaly. Po użyciu ts glass polish różnica znikła. Nie widać odcięcia po wycieraczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest cos lepszego niz ultra glaco bo to jakas porazka rainx za 25 zl odprowadzal wode u mnie przy 50 60 km/h tak jak glaco wgl zaczyna startowac od 80 patologia... 

Ktos cos poleci bo trwalosc ma moze i dobra ale tak wolne odprowadzanie wody dyskwalifikuje go u mnie a tani w sumie nie jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.