Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@BiałyGTi no właśnie leciałem ostatnio i widzę, że to już nie to. Dziwne to trochę dla mnie bo przed aplikacją szybę dobrze przygotowałem Auto Glym SRP, poźniej Ipą, aplikowałem przy 15 stopniach w garażu i myślałem że trochę trwalsze będzie niż nieco ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer procedurę zastosowałem taką jak Ty, lecz żadnego osłabienia nie widzę. Przez te 3 miechy zrobiłem ok. 6 tyś.km. Wydaje mi się, że obecnie gdy są trudne warunki dla NW, to Sonax do sprysków ją odtyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer wczoraj zrobiłem 500 km i nawet podczas mocnych opadów śniegu rozpuszczone płatki pięknie zjeżdżały z szyby. Zrzut zaczyna się przy 50-55 km/h w zależności od grubości opadu. Bałem się, że obniżę trwałość, gdyż kładłem NW w garażu, w którym było ok. 10 stop.C i na szybko dogrzewałem pomieszczenie wentylatorem. Jedyny minus jaki zauważyłem na początku, to skaczące wycieraczki, lecz tu pomagał szybki oprysk szyby podczas jazdy. I tak działałem co jakiś czas gdy występował ten nieprzyjemny efekt, aż na coraz dłuższych interwałach, zaczęły pracować idealnie :) Dodatkowo przy lekkich, tegorocznych mrozach lód na parkingu nie ma się czego trzymać na szybie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od początku zrzut wody występował przy 60-70 km/h. Przy większych kroplach, natomiast przy mżawce czy śniegu ogólnie było/jest bardzo słabo. Nie wiem może była za duża wilgotność jak ją nakładałem mimo że było około 15 stopni. To garaż podziemny wiec wilgoć może być. Tak myślę, że zarzucę jeszcze jedną warstwę i zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer Soft99 Glaco Glass Compound Roll On myśle nad zakupem tego środka :) Ja używałem AG Glass polish i szyba dobrze przygotowana była :) Choć moja przednia jest dosyć porysowana to Glaco leży dobrze ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj dobrze szybę.Zapewne się przytkała.Pomaga też przemycie szyby IPA 60~70%.

7 godzin temu, maciek-drummer napisał:

U mnie od początku zrzut wody występował przy 60-70 km/h. Przy większych kroplach, natomiast przy mżawce czy śniegu ogólnie było/jest bardzo słabo. Nie wiem może była za duża wilgotność jak ją nakładałem mimo że było około 15 stopni. To garaż podziemny wiec wilgoć może być. Tak myślę, że zarzucę jeszcze jedną warstwę i zobaczymy. 

Przy małych kropelkach to żadna NW nie daje super efektu przy 60km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
20 minut temu, Posejdon napisał:

Autobrite miażdży efektem Rain X.:good:

Troszke nie trafne porownanie :P autobrite powinno byc porównane np do gtechniq badz gyeona wtedy juz by tak kolorowo nie wypadlo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne 

16 minut temu, BiałyGTi napisał:

Troszke nie trafne porownanie :P autobrite powinno byc porównane np do gtechniq badz gyeona wtedy juz by tak kolorowo nie wypadlo :P

Żadne to porównanie tylko przykład.Gtechniq miałem kilka lat temu i za dużo z nim kolokwialnie mówiąc „pitolenia „a efekt wcale nie jest taki fantastyczny w porównaniu do niebieskiego repela;)

 

21 minut temu, Strus napisał:

Z ceną zupełnie odwrotnie :D

i niechaj będzie-niestety Autobrite nie jest wersją budżetową aczkolwiek kupiłem buteleczkę na giełdzie od kolegi z tego forum z ubytkiem 10ml za 45złoty z przesyłką;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak pisałem powyżej - mam problem z niedawno jak dla mnie położonym Ultra Glaco. Przypomnę, że NW skapitulowała po 2000 tyś km.

Kładłem ją w podziemnym garażu w bloku w temperaturze około 15 stopni. Szyba przygotowana płynem od DM, następnie CGP na koniec IPA od Tenzi. Auto przestało po aplikacji  około 15 godzin w garażu.

Myślałem, że Glaco po prostu się przytkała. W sobotę chciałem ją odetkać umyłem szybę płynem i później IPĄ od Tenzi i co ciekawe IPA zaczęła mi się strasznie mazać po szybie, a płyn nie. Polałem później szybę wodą i zrzut był, ale słaby.

Myślicie, że wilgoć, której jak wiadomo w podziemnym garażu może trochę być może wpłynąć na łączenie się preparatu z szybą? A może temperatura jest za niska?

Tak myślę, że może ta IPA od Tenzi nie odtłuszcza tak dobrze jak "zwykła", a może zaopatrzyć się w produkt np. Wipe Out od ADBL i nim przygotować szybę.

Dziwi mnie to bardzo, bo każdy tu zachwala Glaco i zapewne to świetny produkt, a u mnie zjechał z szyby bardzo szybko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być tak jak napisałeś.Wilgoci Glaco bardzo nie lubi przy aplikacji.Stosuje UG od 4 lat i nie wyobrażam sobie abym miał ją zdradzić.U siebie mam nałożone w październiku i działa ok.

Ja zawsze przed aplikacją podgrzewam szybę nawiewem i jak na dworze pada nie robię mimo tego że mam garaż, bo wilgoć i tak tam dociera. Z mojej strony nie ufał bym tej IPA od Tenzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BiałyGTi napisał:

@Posejdon no autobrite nigdy nie mialem ale mam teraz na szybie gyeona. Tyle ze aplikacja bardziej czasochłonna. Ile ci tego na szybe poszlo ??

Sprawdzę jak wrócę z pracy i dam znać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, batinta napisał:

Musi być tak jak napisałeś.Wilgoci Glaco bardzo nie lubi przy aplikacji.

Czyli uważasz, że lepiej będzie aplikować GLACO na dworze niż w garażu podziemnym ? Po aplikacji zostawić auto na dworze / słońcu by się wygrzało ?

2 godziny temu, batinta napisał:

Ja zawsze przed aplikacją podgrzewam szybę nawiewem i jak na dworze pada nie robię mimo tego że mam garaż, bo wilgoć i tak tam dociera. Z mojej strony nie ufał bym tej IPA od Tenzi

Bo jeśli bym miał aplikować Glaco w garażu to te podgrzeję szybę nawiewem , albo ewentualnie suszarką do włosów.

Jeżeli chodzi o IPA od Tenzi to mam właśnie mieszane uczucia jak ogólnie do tej marki...

Chyba kupię Wipe Out

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S3ci0r napisał:

jeden składnik :cool:

Już miałem odpisywać jak nie do końca, booo przecież używamy najczęściej 50-75 procentowego roztworu z wodą, ale kurde spojrzałem w kartę charakterystyki i wychodzi na to, że JEDNAK MOŻNA SPIEPRZYĆ Izopropanol. :D

http://tenzi.sklep.pl/pobierz-q1m5q8wdx9i0-16641.html

Skład:

  1. etanol <12% wag
  2. propanol <8% wag

Reszta 80% wagowych jak się można domyślić to nie burbon, ale woda. Czyli w sumie Tenzi IPA to nie powinno nawet IPĄ się nazywać :D 

Maaasaaakraaa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą NW Autobrite Rain Repellent bym tak nie przeżywał bo 100ml za 129pln - szału nie ma.U Glaco 70 ml można dostać za 68pln i trwałość nie gorsza, jak nie lepsza + aplikator zintegrowany dla banalnej aplikacji też robi swoje.

1 godzinę temu, KHOT napisał:

Już miałem odpisywać jak nie do końca, booo przecież używamy najczęściej 50-75 procentowego roztworu z wodą, ale kurde spojrzałem w kartę charakterystyki i wychodzi na to, że JEDNAK MOŻNA SPIEPRZYĆ Izopropanol. :D

http://tenzi.sklep.pl/pobierz-q1m5q8wdx9i0-16641.html

Skład:

  1. etanol <12% wag
  2. propanol <8% wag

Reszta 80% wagowych jak się można domyślić to nie burbon, ale woda. Czyli w sumie Tenzi IPA to nie powinno nawet IPĄ się nazywać :D 

Maaasaaakraaa.

A już Tenzi zaczęło zbliżać się do liczących się producentów a tu taka wpadka.Muszą się jednak jeszcze pouczyć od innych.Widać ich miejsce to jednak Hiper i Super Markety a nie nasze sklepy partnerskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.