Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, jak ściągnąć / zmyć niewidzialną wycieraczkę? 
Do każdej jest ten sam sposób czy też środek? Chodzi mi dokładnie o to jak chcę zaaplikować NW innej firmy, na szybę na której już miałem zaaplikowaną niewidzialną wycieraczkę. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2017 o 21:28, Gesiu_15 napisał:

Czy ktoś używał SOFT99 - Glaco Mirror Coat Zero ? Jakieś opinie ?

Użyłem jakoś jesienią. Przy aplikacji nie można żałować środka. Lusterko musi być całe pokryte taflą produktu. Na jednym lusterku przy dolnej krawędzi środek nie dotarł i zbierała się tam spływająca woda. Po zastosowaniu woda uciekała pięknie z lusterek, ale... Nie dotykaj lusterek po aplikacji. W jednym miejscu dotknąłem lusterko i już tam woda zostawała. I niestety przy kolejnym myciu zapomniałem, że mam coś na lusterkach i na bezdotyku ciśnienie z lancy zdjęło mi powłokę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2018 o 08:50, KHOT napisał:

Pasta finiszowa albo cleaner dadzą sobie radę z większością niewidzialnych wycieraczek.

Prostaffowa do tej większości nie należy. Ani Wipe Out jej nie ruszył ani PB Professional Polish aplikowany ręcznie na finishowym padzie.

 

Godzinę temu, mercenaryk napisał:

na bezdotyku ciśnienie z lancy zdjęło mi powłokę

 

Serio ? Ciśnienie zdjęło NW ? Albo źle położona albo lipne to glaco jak cholera.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strus napisał:

Wybaczcie, źle doczytałem. Co nie zmienia faktu że chyba gra nie warta świeczki skoro ciśnienie ją zmywa

Zgadzam się. Preparat działa spektakularnie, ale każdy dotyk zmywa tą powłokę. Znajomy kupował i się zastanawiałem, skoro działa tak "fajnie" to czemu by tego nie nanieść na przednią szybę. Teraz już wiem czemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, Strus napisał:

Ani Wipe Out jej nie ruszył ani PB Professional Polish aplikowany ręcznie na finishowym padzie.

Ręcznie to żadnej NW nie zdejmiesz. Trzeba pomachać trochę maszyną ;) Ja z reguły biorę średnie pasty bo są nieco mniej tłuste jak finiszowe i łatwiej je się wymywa przed aplikacją NW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, krd napisał:

Ręcznie to żadnej NW nie zdejmiesz. Trzeba pomachać trochę maszyną ;) Ja z reguły biorę średnie pasty bo są nieco mniej tłuste jak finiszowe i łatwiej je się wymywa przed aplikacją NW :)

W prawdzie nie twardziela pokroju G1, ale niewidzialne wycieraczki o żywotności kilka miesięcy ściągałem ręcznie, też średnią pastą, tj. Meguiars UC. Twardym białym royal padsem. Pozostałości pasty bez problemu wymyte ipą, że nie było widać żadnych mazów na przedniej szybie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie @Gesiu_15. W Black Friday m.in nabyłem to, ale nie miałem jeszcze okazji przetestować. Zanim przyszło miałem świeżo Glaco położone to trochę mi szkoda było, a że pogoda od tamtej pory temperaturą nie rozpieszcza to odkładam to w czasie do wiosny :P Generalnie mam tylko jedno pytanie, w jaki sposób rozpracowujecie ten środek? Na wszelkich instrukcjach jest napisane, aby stosować na czystą suchą szybę, natomiast na firmowych materiałach Soft99 rozpracowują ten preparat jak i Compound Z na mokro. Wstaw inne media

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkeolowy napisał:

I tak nic nie przebije Ceriglassa od CarPro :mrgreen:

Tak się składa że Duragloss NuGlass ma bardzo podobny skład i ilość tlenku ceru a i cena sporo niższa.😂

Moc o wiele większa niż CGP. Robiłem testy na szybie od kilkunastoletniej pralki automatycznej z strasznymi złogami i zmatowieniami od wewnątrz.NuGlass poradził sobie z nimi znacznie szybciej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Generalnie mam tylko jedno pytanie, w jaki sposób rozpracowujecie ten środek? Na wszelkich instrukcjach jest napisane, aby stosować na czystą suchą szybę, natomiast na firmowych materiałach Soft99 rozpracowują ten preparat jak i Compound Z na mokro. Wstaw inne media


Ja compound z lecę na czystą, suchą szybę i później zbieram mokrą mf to co zaschło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.