Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Ja po przerobieniu Rainx i innych tanioch przesiadlem się na UltraGlaco. Zero problemów z docieraniem czy mazaniem wycieraczek a trwałość naprawdę super. Nakładem po AG CGP i Ipa. :good:

 

Dokładnie tak, moim zdaniem również. Ultra Glaco najlepszy wybór na szyby jakim miałem do czynienia w ostatnich latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie zastanawiam się nad zakupem G1 + G2 ale trochę obawiam się tej "wymagającej aplikacji"... zamawiać mimo to czy lepiej wybrać albo 4nano Premium Vision ewentualnie Soft 99 Ultra Glaco ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra Glaco siedzi nad wyraz długo - bardzo trwałe i rewelacyjnie działa. Ja po 4-5 miesiącach ( mimo iż działa nadal bardzo dobrze ) nakładam świeżą warstwę na to co leży ( po porządnym przetarciu Gyonem Prep i osuszeniu). Oczywiście szyba musi być wcześniej bardzo! dokładnie umyta. By nie pokryć trwałą powłoką brudu. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam smarujesz jednym lecac wokol samochodu potem drugim i wycierasz fibra jak cleaner i gotowe. U mnie pojawil sie tylko problem smuzenia, ktory opisuje producent w imstukcji obslugi ale po pewnym czasie i myciach zniknal i teraz szybki zawsze suchutkie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czyli jest tak jak myślałem...

 

Teraz jeszcze kwestia mycia ręcznego.

Jeśli położę niewidzialną wycieraczkę "CarPro FlyBy30"[taką mam już zakupioną], to jakim środkiem czyścić, żeby zmyć robaki i jednocześnie zostawić na jak najdłużej nałożoną powłokę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się pomiędzy Nanolex Urban Glass a Ultra Glass. Tak pierwsza przekonuje mnie tym, że niby działa od niższych prędkości, a ja większość czasu jeżdżę po mieście. Ma ktoś jakieś porównanie? Która bardziej warto zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Scs Titanium Glass Guard. Bardzo wydajny produkt, trwały. U mnie działa przy około 50 km. Mam honda Crv więc szyby nie są pod jakimś ekstra agresywnym kontem. Jestem mega zadowolony z tego produktu. Aplikacja banalna płatnikiem kosmetycznym, możliwość warstwowania itd. Za około 50 zl położyłem 3 warstwy na przedniej szybie oraz 3 warstwy na szklanej kabinie prysznicowej a produktu jest jeszcze bardzo dużo.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy położenie niewidzialnej wycieraczki sprawi, że rozbijane na przedniej szybie robaki, przy dużych prędkościach autostradowych, będzie można usunąć przy pomocy spryskiwaczy?

Można, choć nie do końca. Ślady i tak zostaną, ale czy się tylko rozmażą, czy jednak w 60-70% zejdą, to zależy od płynu. Sonax Xtreme i Wurth mają status świętych płynów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Stosujemy. Mam pokrytą calutka szybę, nawet pod wycieraczkami, łącznie z czujnikiem i jest ok. Tak naprawdę to nie pamiętam kiedy używałem wycieraczek a nawet jeśli włączyłem je na auto, nie zauważyłem żeby swirowaly od tego że pole czujnika jest pokryte. Woda bardzo rzadko ucieka idealnie prosto przez pole czujnika, nie ma co się bać stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak się przyzwyczaisz do dobrej NW, to każda NW, nawet totalnie zdechła jest lepsza niż brak NW. Miałem z rok temu, przyjemność jechania w deszczu z świeżo wstawioną przednią szybą, całkowicie jałową, na której przez pogodę nie zdołałem jeszcze nic położyć - dramat, sam fakt że na super jałowej szybie nawet krople się nie tworzą, tylko przeźroczyste placki przez które totalnie nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.