Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Ja się przesiadłem z Autolandu na Daerg Rain właśnie. I Autoland bardziej smuży. Do tego muszę dodać kolejne spostrzeżenia o Daerg - smuży jednak, choć mniej. Super działa w deszcz, ale teraz mam pół szyby bez środka hydrofobicznego, a drugie pół z Daerg i topiący się śnieg fatalnie schodzi (okropne smugi) po stronie z tym środkiem niż bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz wlałem płyn Sonaxa na zimę z tej właśnie serii - efekt był taki, że musiałem jak najszybciej go zużyć

Ja z kolei używałem go w dwóch autach całą zeszłą zimę i byłem bardzo zadowolony. Zwłaszcza po przesiadce z orlenowego "cuda". :D

jakiś włoski antypara i nie dość, że zasyfił szyby (na szczęście boczne w kufrze) to nic nie dało, a wręcz pogorszyło
ja używałem takowego z Shell'a i nie jest to coś wartego polecenia ...fakt szyby mniej parują,ale praktycznie jedynie przez 2-3 dni po aplikacji to raz,a dwa,że przy dużej wilgotności to nic nie daje

Ja od lat używam preparatu antyroszeniowego z Autoland'u i nie wyobrażam sobie jesieni/zimy bez niego. Według mnie kluczem do sukcesu jest aplikacja na czystą szybę kiedy na dworze nie jest wilgotno bo wówczas efekt od razu szlag trafia (co zresztą Łukasz trafnie zauważył. Poza tym trzeba go szybko i dokładnie wypolerować - wówczas nie ma żadnych smug.

po Autolandzie mi zawsze strasznie smuży

Ja używam tego produktu Autoland'u od paru lat i wypracowałem sobie metodę na brak smug:

1) dość obficie spryskać szybę

2) rozprowadzić po szybie ręcznikiem z mikrofibry

3) po paru sekundach wypolerować suchą mikrofibrą

Ja zwykle mam jeden ręcznik złożony na 4 - jedną stroną rozprowadzam, a drugą poleruję. Dla mnie ten patent sprawdza się świetnie.

One podobno mają coś w składzie dzięki czemu woda szyciej spływa z szyb. Faktycznie to działa, że niewidzialna wycieraczka jest niepotrzebna, czy mimo wszystko "niewidzialnej wycieraczki" to nie zastąpi ?

To co ma większość płynów "nano" to specjalna nano-krzemionka. Tworzy ona na powierzchni bardzo hydrofilową warstwę, która powoduje doskonałe zwilżanie i szybkie odprowadzanie wody i zabrudzeń.

Z kolei "niewidzialne wycieraczki" często zawierają oleje silikonowe i tworzą na szybie warstwę hydrofobową, która powoduje, że woda perli się (jakoś "skrapla" głupio mi brzmi w tym kontekście) i w formie kropel spływa z szyby.

Czyli sposób działania inny ale efekt końcowy bardzo podobny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

załozyłem na szybę czołową rainbreaker kupiony w sklepie cleanlink od gecko. uczucia miałem mieszane. dwie małe chusteczki za 40 pare zł. :dontknow: jedna do przygotowania, bieli szybę, druga z preparatem właściwym. Efekt przerósł moje oczekiwania. :good: dziś rano rosa z szyby przy 65/h sam tak elegancko zjeżdżała. Polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, trzeba dokładnie rozetrzeć chusteczkę z cleanerem na czystej szybie-szyba robi się biała. Na początku myślałem, że spier...em coś. A potem to drugie dokładnie. Trochę wcierania jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było jak dochodziło do 100, ale możecie wierzyć, że tak się dzieje już od 70. Poza tym inaczej, lepiej odpływa przy większym deszczu niż przy mżawce czy wodzie z kół z samochodów przed.. Na 28km z centrum do siebie uzyłem wycieraczek z 5-6 razy. Przy 120, za miastem to juz bajka. Bardzo jestem zadowolony. Krzysiek, masz u mnie maść na bolącą szyję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wiele latach uzywanie wiele srodkow w USA, gdzie tylko RainX jako preparat i Rainx plyn do spryskiwaczy jakos dalo dobre efekty, zaczelem uzywac taki preparat nazywajac sie Aquapel z PPG, mam nadzieje ze znacie PPG, produkujac najlepsze farbe i szyby w stanach.

 

Problem z Rainxem byl jak dlugo dziala. Duzo jezdzilem i prawie co miesiac musialem nakladac nowa warsztwe. Z aquapelem nakladam raz co pol roku

 

Hmm pamietam ze byl taki fajny filmik jak porowniwali rainx i aquapel.. ah mam go popaczie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPG znana firma wiadomo, ale czemu nie wspierać polskich produktów - widziałem tutaj w sobote na forum dyskusję na temat niewidzialnej wycieraczki Unique firmy Gamur - też mogę potwierdzić faktycznie świetną jakość jak na polski produkt. Nie sądziłem że wycieraczki potrafią tak cicho pracować na takiej powłoce, szyba stała się gładka jak nie wiem co, fakt że wycieraczka zaczyna działać przy prędkości ok. 70km/h ale chyba tak ma większość tych produktów. Jak na polski produkt nie przesadzili też z ceną - akceptowalna. Widziałem że wciąż mają na Allegro, widziałem ją też na all4auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPG znana firma wiadomo, ale czemu nie wspierać polskich produktów -

 

A efektynosc? Jak mowilem, Aquapel raz co 6 miesiacy, to maximum. Wlasnie zauwazylem ze juz przystaje mi tak dobrze dzialac, a ja go nalozylem w listopadzie i to przez cala zime przetrwal! Tak samo dlaczego uzywam Black Wow do plastykow. Faktycznie sa duzo tajnsze prepartaty, ale trwalosc Blackwow jest miesiac a nie pare dni czy tydzien jak innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPG znana firma wiadomo, ale czemu nie wspierać polskich produktów -

 

A efektynosc? Jak mowilem, Aquapel raz co 6 miesiacy, to maximum. Wlasnie zauwazylem ze juz przystaje mi tak dobrze dzialac, a ja go nalozylem w listopadzie i to przez cala zime przetrwal! Tak samo dlaczego uzywam Black Wow do plastykow. Faktycznie sa duzo tajnsze prepartaty, ale trwalosc Blackwow jest miesiac a nie pare dni czy tydzien jak innymi.

 

Ja stosuję od listopada i działa jeszcze trochę, choć pewnie trzeba by już nałożyć kolejną warstwę. Wszystko oczywiście zależy ile razy jeździ się do myjni - ja raz na 2 tygodnie. Najczęściej korzystam z aktywnej piany a ona znacznie ogranicza trwałość takiej powłoki. Wszystko po prostu zależy od sposobu pielegnacji autka - im mniej agresywnych środków tym dłużej działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cholera jasna. Z ciekawości kupiłem dziś preparat firmy K2. Zmienieli chyba formułe bo teraz jest w formie sprayu. Nie dość że puszka starcza na raz, to jeszcze przy okazji aplikacji uwaliłem tym połowe auta, świeżo umytego :wallbash: A na dodatek nie chciało się wypolerować i skońćzyło się na kompletnym myciu szyb, na lakierze mam zajebiste wprost plamy,mimo że starałem sie psikać tylko na szyby :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.