Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś był taki rain-x.

chodzi Ci o niewidzialną wycieraczkę ??

ja stosuję to :) ale z firmy K2 przyznam,że sprawdza się nieźle 2 razy w miesiącu poprawiam tym środkiem,aby dobrze spełniało swoją funkcję i jest ok :) często jak pada nie włączam wycieraczek :) niektórzy mówią,że po włączeniu wycieraczek zostaje "mgiełka" fakt, zostaje ale na tyle delikatna,że mi to nie przeszkadza i nawet nie zwracam na to uwagi ...

co do środka antyroszeniowego (antifog) do wewnątrz to też to używałem ... wg mnie nie warto ... utrzymuję się stosunkowo krótko na szybach , fakt szyby nie parują jak jest świeżo położone,ale później wszystko wraca do normy ... w sumie nie warto , przy mocniejszym deszczu i parowaniu nawet i to nie pomaga,gdyż zaczyna parować ...

 

jedynie niewidzialna wycieraczka się sprawdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie preparaty stosuje sie rowniez na przednia szybe? Jesli tak to czy nie ma to negatywnego wplywu na prace wycieraczek?

tak jak pisałem powyżej ... po włączeniu wycieraczek pozostaje lekka mgiełka,ale jest to na tyle delikatne,że nie przeszkadza :) a tak poza tym takie preparaty zwiększają opór , pomimo,że wnikają w pory szyby zwiększają opór poruszania się wycieraczek :)

wbrew pozorom tego przy normalnym użytkowaniu i pracy wycieraczek nie widać tego ;)

za to zimą jest dobre,gdyż nie mam wielkich problemów jeżeli chodzi o przymarzanie wycieraczek do szyby ;)

z domowych sposobów na zimowe przymarzanie wycieraczek i uniknięcie tego to posmarowanie przekrojoną połową jabłka samego pióra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na Allegro ktoś sprzedawał rain-x spray. Bardzo dobry produkt, przy odpowiedniej aplikacji wytrzymuje na prawdę długo.

 

Tylko od zewnątrz, trzeba uważać przy nakładaniu bo można łatwo zostawić smugi.

Od wewnątrz wystarczy regularnie myć szyby płynem do tego przeznaczonym. Jeśli nie masz wilgoci w aucie i nie przewozisz nikogo w stanie wskazującym, to nie powinieneś mieć problemu np z parowaniem.

 

Nie używałem jeszcze Rain-x w zimę kiedy używa się zimowego płynu do spryskiwaczy. Myślę, że trwałość może znacząco zmaleć.

 

kanar, Przede wszystkim na przednią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stosuje do czyszczenia szyb środek NXT Generation Glass Cleaner od Meguiars. Ma on te dodatkową własciwość że pieknie skrapla wodę na szybach i te kropelki są po prostu zdmuchiwane przez pęd powietrza. Sktutkiem czego przy niewielkiem deszczu nie potrzeba włączać wycieraczek, a boczne szyby pozostają po prostu suche :)

P.S. Fajnie wygląda efekt kropli zdmuchiwanej z szyby, która nie pozostawia po sobie jakiegokolwiek śladu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stosuje do czyszczenia szyb środek NXT Generation Glass Cleaner od Meguiars. Ma on te dodatkową własciwość że pieknie skrapla wodę na szybach i te kropelki są po prostu zdmuchiwane przez pęd powietrza. Sktutkiem czego przy niewielkiem deszczu nie potrzeba włączać wycieraczek, a boczne szyby pozostają po prostu suche :)

P.S. Fajnie wygląda efekt kropli zdmuchiwanej z szyby, która nie pozostawia po sobie jakiegokolwiek śladu :)

 

 

Potwierdzam - dodatkowo używam Ultimate Quik Detailera na szyby - efekt rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez potwierdzam :)

Po opsikaniu i wypolerowaniu auta Ultimate Quik Detailerem mikrofibra jest lekko wilgotna od UQD. I wtedy, bez dodatkowego uzycia detailera przecieram nia szyby. Efekt jest naprawde swietny, tyle ze po pewnym czasie na szybie czolowej jest on niwelowany w polu dzialania gumek wycieraczek. Ale na szybach bocznych i tylnej efekt hydrofobowy bez problemu utrzymuje sie do nastepnego naniesienia UQD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez potwierdzam :)

Po opsikaniu i wypolerowaniu auta Ultimate Quik Detailerem mikrofibra jest lekko wilgotna od UQD. I wtedy, bez dodatkowego uzycia detailera przecieram nia szyby. Efekt jest naprawde swietny, tyle ze po pewnym czasie na szybie czolowej jest on niwelowany w polu dzialania gumek wycieraczek. Ale na szybach bocznych i tylnej efekt hydrofobowy bez problemu utrzymuje sie do nastepnego naniesienia UQD.

 

Hmmmmm, u mnie na przedniej szybie ciągle działa i dzięki temu powyżej 60 km/h woda mi sama spływa i nie muszę wycierać szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, u mnie na przedniej szybie ciągle działa i dzięki temu powyżej 60 km/h woda mi sama spływa i nie muszę wycierać szyb.
Moze to kwestia tego, ze u mnie na szyby nie byl bezposrednio nasiesiony UQD, tylko pozostalosci z MF po przeleceniu lakieru? Moze kwestia plynu do spryskiwaczy i czestotliwosci jego uzycia? Ciekawe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to kwestia tego, ze u mnie na szyby nie byl bezposrednio nasiesiony UQD, tylko pozostalosci z MF po przeleceniu lakieru? Moze kwestia plynu do spryskiwaczy i czestotliwosci jego uzycia? Ciekawe :)

 

Może masz coś w płynie co po prostu to rozmywa. Ja używam płynu Castrol Premium (niby we wszystkich testach na 1 lub 2 miejscu) i uważam, że jest bardzo dobry tak samo letni jak i zimowy. UQD przecieram zawsze szyby jak przecieram auto i szyby od jakiegoś czasu traktuję jak lakier czyli oddzielnie psikam i przecieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz coś w płynie co po prostu to rozmywa

ja tam mam inny płyn niż Castrol, Sonax koncentrat i nie ma problemów, poza tym rozcieńczam go wodą destylowaną i to jest najważniejsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Używam pewnego specyfiku od lat i wytrzymuje na przedniej szybie ok.12 miesięcy lub ok. 20.000-30.000 tysięcy kilometrów.

 

Każdemu komu do tej pory "posmarowałem", jest zadowolony.

 

Trzy minusy tego specyfiku:

1.) Trudny w aplikacji

2) tak jak @Thomas-a specyfika - pozostawia lekką mgiełkę - mnie i moim znajomym nie przeszkadza

3.) niedostępne w PL

 

Podczas spotkania Warszawskiego "posmarujemy" na dwóch samochodach (tylko połowę szyby przedniej) i zobaczymy co inni powiedzą. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1. A jak to jest z preparatami Sonax-a. Mam tu na myśli płyn do spryskiwaczy zimowy oraz płyn do mycia szyb Xtreme wszystko w technologii NanoPro. One podobno mają coś w składzie dzięki czemu woda szyciej spływa z szyb. Faktycznie to działa, że niewidzialna wycieraczka jest niepotrzebna, czy mimo wszystko "niewidzialnej wycieraczki" to nie zastąpi ?

2. Ma ktoś preparat Antypara z Moje Auto ? Warto kupić, albo macie jakieś inne preparaty dzięki czemu szyby nie parują i polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz wlałem płyn Sonaxa na zimę z tej właśnie serii - efekt był taki, że musiałem jak najszybciej go zużyć i nalać swojego starego, sprawdzonego, bo szyby się mazały, były jakieś tłuste i robiły się smugi.

 

Co do preparatu antypara - mój kolega użył kiedyś takiego środka, ale nie pamiętam z jakiej firmy i szyby parowały jeszcze bardziej niż wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do preparatu antypara - mój kolega użył kiedyś takiego środka, ale nie pamiętam z jakiej firmy i szyby parowały jeszcze bardziej niż wcześniej ;)

ja używałem takowego z Shell'a i nie jest to coś wartego polecenia ...fakt szyby mniej parują,ale praktycznie jedynie przez 2-3 dni po aplikacji to raz,a dwa,że przy dużej wilgotności to nic nie daje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A jak to jest z preparatami Sonax-a. Mam tu na myśli płyn do spryskiwaczy zimowy oraz płyn do mycia szyb Xtreme wszystko w technologii NanoPro. One podobno mają coś w składzie dzięki czemu woda szyciej spływa z szyb. Faktycznie to działa, że niewidzialna wycieraczka jest niepotrzebna, czy mimo wszystko "niewidzialnej wycieraczki" to nie zastąpi ?

2. Ma ktoś preparat Antypara z Moje Auto ? Warto kupić, albo macie jakieś inne preparaty dzięki czemu szyby nie parują i polecacie ?

 

Co do płynu sonax z nano technologią to stosowałem zeszłej zimy i nie było za bardzo różnicy w porównaniu do innych płynów. Do niewidzialnej wycieraczki to w ogóle nie ma ten płyn porównania - po niej zupełnie inaczej woda spływa, "ucieka" z szyby.

 

Co do preparatu przeciw parowaniu - to raczej nie powinny parować jeśli są czyste bez żadnych preparatów, jeśli parują to trzeba gdzie indziej szukać przyczyny (zamknięta cyrkulacja? zatkany odpływ powietrza? zatkany filtr ? przeciek wody i zawilgocona podłoga?)

Co Ja kiedyś się nakląłem zanim znalazłem przyczynę parowania w bravce - a była prozaiczna - w bagażniku jest wylot powietrza ,a ja akurat w tym miejscu jakieś szpargały , szmatki itp woziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Ja używam włoskiej firmy DAERG CHIMICA produkt o nazwie "Daerg Rain - Niewidzialna wycieraczka". Pół litrowy pojemnik, po zapachu i sposobie działania wnioskuję, że podobny jest do Rain-x.

 

+ Wydajny, max. jedno psiknięcie na szybę (dwa na przód i tył).

+ Tani, 25zł uważam za niską cenę

+ Po dobrym nałożeniu efekt murowany.

+ Zero smug

 

- dla niektórych mozolne "polerowanie", polecam jak to przy myciu luster i szyb zwykłą gazetę

- niespolerowany nadmiar sprawi, że te miejsca będą "tłustsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBoot

Zimowy płyn do spryskiwaczy Sonaxa używam i jak się skończy to więcej nie kupię. Zostawia zacieki/plamy na masce, słabo czyści szybę (maże).

 

Miałem też odmrażacz do szyb Sonaxa i słabo odmrażał (zbiera odpinie od słabych po bardzo dobre). Według mnie lepiej radzą sobie odmrażacze tańszych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uzywałem w lecie płyny Sonaxa z techniologia NanoPro i jestem zadowolony :) Ładnnie czyści szybę. Dobrze razdzi sobie z owadami i jest bezpieczny dla szkieł reflektorów (mam spryski).

Poprzednio korzystałęm z płynów Shella ale SONAX jest po prostu lepszy.

Teraz kupiłem SONAXAz NanoPro na zimę więc za jakiś czas zdam wam relację jak sprawuje sie ten zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli jeszcze to kogoś zainteresuje to poszperajcie na stronie Plastmal, albo 2Clean-emulsja Szyby i Lustra-przełom w pielęgnacji szyb...normalnie kryształ...ale na przednią i tylną to polecam niewidzialną wycieraczkę Autoland.Sprawdzone od ładnych kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.