Skocz do zawartości

Felgi aluminiowe co może im pomóc


freshbratek

Rekomendowane odpowiedzi

Też nie głupi sposób, nie będzie to tak twarda powłoka jak oryginalna, ale u któregoś z partnerów forum widziałem w ofercie spraye, bezbarwny był nawet z utwardzaczem. w sumie 150zł na środki i felunek jak nowy. A jak by na to później cquartza nałożyć to już luksus. Trochę wprawy to wymaga, ale nie ma rzeczy niemożliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a ja bym sie nad hydrografiką zastanowił szpachla czarny mat i wanna wody a efekt jaki sobie wybierzesz sam sie nad carbonem zastanawiam

woda jest bez domieszek tylko temperatura ma być 30stopni

folia 1m/0,5m 14,5zł (na dwie felgi starczy

aktywator 45zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VinCe - foty są w pierwszym poście

jak sie przyjrzysz - te felgi nie są zwyczajne srebrnego koloru (jednolitego)

one mają jakby połysk typowego aluminium i na to lakier bezbarwny chyba ???

natomiast wnęki felg są jakby matowe - wiesz o czym mówię ??/

 

Swoop - zrobiłem tak w przypadku felg stalowych które standardowo są czarne i jednolity kolor mają wszędzie, alusy są innej kolorystyki jakby mieniąca się folia aluminiowa a to nie to samo co kolor srebrny oferowany przez zakłady naprawcze :(

 

TOMMI - no właśnie w jednym z tych zakładów byłem. Pojechałem tam bo znają się na rzeczy ale chcąc fele doprowadzić do stanu aryginału trzeba bulić grubą kaskę (

odmalować je proszkowo na srebrny kolor uwierzcie mi jest duża różnica.

 

Ja poprostu chcę mieć oryginalny wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden problem zrobić dwukolorową felge malując proszkowo (polerka+lakier), mam dojscie do zakładu ktory może Ci polakierować proszkowo, z tym ze jest on w malopolsce, tam gdzie ma nie byc lakieru po piaskowaniu/srutowaniu okleja sie taśma poźniej do komory i do pieca, poźniej miejsca po piasku nalezy papierem ściernym potraktować (jak to prosto brzmi :P - kto siedzi w temacie wie że to udręka dla laika). można miesca wypolerowane polakierować klarem, ale wg jest to bez sensu posunięcie, bo po co kłaść lakier który zmatowi efekt skoro siedziało sie kilkanascie godzin nad felgami polerując je. w temacie jest kilka jednoczęściowych felg które były tak robione http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=6867

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freshbratek, Twoje felgi (front) najprawdopodobniej wykonano zbierając maszynowo warstewkę stopu nożem diamentowym, po czym zabezpieczono lakierem bezbarwnym. Wpatrując się z bliska powinno być widoczne, że powierzchnia nosi ślady działania noża, nie jest idealnie gładka jak w wypadku materiału polerowanego.

Jeżeli się nie mylę i chciałbyś odtworzyć ich obecny wygląd to trzeba by ten zabieg powtórzyć, na końcu pokryć "goły" materiał lakierem bezbarwnym.

Z tego co wiem, niestety stop obrobiony w ten sposób, głównie z uwagi na mikro nierówności materiału jest bardziej podatny na korozję niż lakierowany, czy nawet polerowany. Zależy to oczywiście od składu samego stopu, użytego lakieru bezbarwnego i tego czy po obróbce pozostaną ostre krawędzie, które najtrudniej skutecznie zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy jak skutecznie zostaną wypolerowane, ale efektu jak po obróbce nożem bym się nie spodziewał. Zamiast satyny będzie raczej zbliżony do lustra.

Spróbuj to sobie wyobrazić i może zaryzykować.

 

Jest jeszcze jedna możliwość - poszukaj takich felg w dobrym stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żeby nie zakładać setnego posta na ten temat napiszę tu. Co da się zrobić z obtartym rantem (uszkodzenie nie jest głębokie)? Polerowanie na połysk odpada, bo nie taki wzór felgi. Szkoda też oddawać całości do regeneracji, skoro tylko rant jest uszkodzony.

 

img7194x.th.jpg

 

Na oponie jest żółta kropka i obok uszkodzenie. Kolor, to taki jasny grafit, ciemny srebrny. Uszkodzenie odznacza się, bo alu jest jaśniejsze niż kolor felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubolak, aby było dobrze to malowanie. Dziabanie zaprawki jest dobre dla sąsiada, ale czy dla Ciebie będzie ok?

 

Jest jeszcze jedna opcja (kosztowna) - jak nie chcesz malować to dokup jedną nówkę felę z oponą, a tą wrzuć na zapas ;) Ja tak kiedyś zrobiłem, gdy z głupoty przylutowałem w krawężnik. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, obawiam się że Twoje rozwiązanie jest bardziej kosztowne niż Ci się zdaje, bo musiałbym kupić więcej niż jedną felgę :oops: Myślałem, żeby np przelecieć rant papierami i prysnąć jakimś kolorem (nie czerwonym).

Co do malowania całości, to na pewno jest to najlepsze rozwiązanie, ale kolor jest dość nietypowy i może być problem z dobraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być problem z dobraniem.
:o

Dobrać bazę do felgi gdzie następny element w tym kolorze nie sąsiaduje z ty malowanym,a wręcz przeciwnie jest daleko i w dodatku jest mocno ażurowy...

Myślę ze kumaty malownik zrobi zaprawkę ze śladu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w jednym z tych zakładów byłem. Pojechałem tam bo znają się na rzeczy ale chcąc fele doprowadzić do stanu aryginału trzeba bulić grubą kaskę (

odmalować je proszkowo na srebrny kolor uwierzcie mi jest duża różnica.

 

Ja poprostu chcę mieć oryginalny wygląd

 

A możesz proszę rozwinąć tą myśl, co masz na myśli mówiąc "doprowadzić do stanu oryginału"?

 

Jesli chcesz mieć kolor z RAL-a to musisz fele lakierować ale ten sposób odnowienia nie będzie zbyt trwały. Zresztą koloru identycznego z oryginałem i tak możesz nie dobrać...

 

ZTCW malowanie proszkowe jest najtrwalszym sposobem doprowadzenia felgi do ładnego stanu. Fakt, proszków nie dopasujesz wg. RAL-a. Jedź zobacz jak wyglądają zrobione fele na ul. Instalatorów. IMO super i tam zrobię swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym odświeżyć temat, felgi no name 16' z allegro nieszczęśliwie zostały uszkodzone wszystkie 4 u wulkanizatora w ten sam sposób podczas wywarzania przez docisk czy istnieje szansa by jakiś środek mógł w jakimś stopniu to usunąć lub zamaskować?

DSC02015.JPG.3cfb913803a096f0144ea291c0cb9096.JPG

DSC02012.JPG.d5f3458ac3393e53400728254f2730a3.JPG

DSC02011.JPG.e3f50481eef9e32d0f5f1b2fe36ed72c.JPG

DSC02009.JPG.236e8bd1bf987643ef41f50b8e00de1e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są moje po 2 sezonach ja je mniej zniszczyłem niż wulkanizator w ciągu kilku minut :zly: a ten kolor to po prostu spisałem z aukcji bo felgi są na allegro no i fakt defekty są drobne praktycznie widoczne tylko z bliższej odległości no ale są i drażnią :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.