Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Btw moja kobita powiedziała ze jak wyozonuje samochód to do niego nie wsiądzie bo to powoduje starzenie. Wolna cząsteczka tlenu która jak ktoś tu wspomniał czepia się innych cząsteczek niszczy kolagen i powoduje starzenie się skóry :)

:shock::);) hehe skąd ja to znam :P

Co do samego ozonowania jestem ciekaw jaka jest różnica pomiędzy urządzeniem za 250 a urządzeniem za 2500, pomijając aspekt techniczny obydwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zna ktoś może godny polecenia warsztat od klimatyzacji w Poznaniu? Nie chce specjalnie kupować ozonatora dla siebie - chodzi mi o fachowy przegląd, uzupełnienie czynnika itd i odgrzybianie za pomocą ozonatora. Może któryś z forumowiczów się tym zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widze że pojawia się wiele wątpliwości co do generatorów ozonu.Oczywiście jest tego masa na rynku.Spróbuje rozwiac część wątpliwości......A więc:

- zapytajcie jakiej wydajności mają generatory w serwisach klimatyzacji (stawiam że max powiedzą 400mg) tym możecie ozonowac sobie akwarium w domu

 

- jaki czas wam proponują w celu odgrzybienia klimy (przypuszczam że wystarczające 30min,ale sprawdza się to tyko przy profesjonalnym generatorze min.10000mg)

 

- czy po zabiegu wsiadacie zaraz do auta i odjeżdżacie?jesli tak to zabieg jest nie skuteczny,ponieważ żaden usługodawca pracujący na dużej wydajności generatorze nie pozwoli wam wsiąśc do auta ze względów zdrowotnych(zaczerwienione oczy,brak śliny,gryzące gardło,zawroty głowy i na końcy zatrucie dróg oddechowych i pokarmowych)przynajmniej przez 20min po zabiegu

 

-czy wsiadająć po przewietrzeniu czujecie zapach ozonu?Powinien sie utrzymac we wnętrzu jeszcze na drugi dzień,lecz nie jest juz szkodliwy ponieważ spadnie jego stężenie

 

-jaka ilośc ozonu może przepuścic ten kamyczek na silikonowej rurce,w porównaniu z wylotem 15cm/15cm.

 

I można tak wypisywać i wypisywać.Wijąc z tego wnioski kazdy musi sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co rozumiesz mówiąc o celach domowych?Te po 200zł na portalach aukcyjnych wytwarzają max 500mg.Takim generatorem nie odświeżysz pwietrza nie poczujesz woni ozonu po zabiegu.Nie ubliżając nikomu ale jest to dobre to pozbycia sie muszek owocówek w kuchni,albo jak gdzies tam pisałem do ozonowania wody w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Np. usunięcie woni po spalonym mleku, jakiś nieprzyjemny zapaszek w samochodzie itp.

 

Zapach spalonego mleka można jeszcze wiwietrzyc otwierając okno (bardziej oplaca sie zainwestowac w pochłaniacz),co do samochodu nie usuniesz tym zapachu np.nikotyny to wiem na 100%.Kiedys na próbe kupiłem taki generatorek...super świetny z wieloma przyciskami siikonową rurka i kocówka a la napowietrzacz do akwarium,niestety spalił się przy drugiej próbie usuwania zapachu po 3h ciągłej pracy.Producent będzie cię zapewniał że to świetna rzecz (bo trudno żeby cię zniechęcał)

Masz trzy wyjścia:

- popytac ludzi którzy używają tego nie zarobkowo(mówie o interesującym cię generatorze)

-kupic samemu i zobaczyć

-jesli jestes z moich okolic to zapraszam i włącze ci mój generator na 5 min(to wystarczy byś go poczuł),a dla porównania możesz poszukac kogos kto włączy ci równiez na 5 min generator o wydajności 400mg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wciągałem sie nigdy zbyt w tematy jonizatorów,z tego co sie orientuje to także znajduje zastosowanie wśród alergików,ale jest chyba bardziej przeznaczony do zwilżania powietrza,ale moge sie mylić.Jonizator raczej nie usuwa zapachów czy pleśni na ścianie.Ale może wypowie sie ktos kto zna sie na jonizatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladnąłem cały watek i tak sie zastanawiam: nikt nie poruszył aspektu agresywności ozonu? Jestem (właściwie to byłem przez wiele lat :) ) akwarystą morskim gdzie używa się ozonatorów - kontakt z ozonem niszczy, a wręcz masakruje plastik, plexiglass, silikon, gumę. Robią się kruche i łamliwe. Czy aby napewno regularne ozonowanie bardzo wydajnymi ozonatorami lub wielogodzinne tymi mniej wydajnymi nie ma wpływu na wnętrze samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Fro nikt przecież nie ozonuje auta co dwa tygodnie.Zabieg wykonuje się raz na rok przy odgrzybianiu klimy,lub w przypadku pozbycia się uciążliwego zapachu,co także robi się nawet rzadziej niz odgrzybianie klimy.Ozonowałem jakis czas temu przez ponad godzine Nissana Nvarre całą w skórze i nic się nie działo.Klient w razie czego miał do mnie wrócic i do dziś nie narzekał że coś mu sie zniszczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gość ozonował klimę przez godzinę i nadal śmierdzi stęchlizną jak wyłączę klimę mam jechać do niego na pooprawkę oczywiście już za free ,ale nie wiem czy to pomoże czy nie będzie trzeba podjechać do kogoś innego co bardziej "inwazyjnie" odrzybiają :/ Dodam, że ma ozonator o wydajności 1000 mg i po ostatniej próbie przez 2 dni był wyczuwalny ozon a auto było non stop wietrzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gość ozonował klimę przez godzinę i nadal śmierdzi stęchlizną jak wyłączę klimę mam jechać do niego na pooprawkę oczywiście już za free ,ale nie wiem czy to pomoże czy nie będzie trzeba podjechać do kogoś innego co bardziej "inwazyjnie" odrzybiają :/ Dodam, że ma ozonator o wydajności 1000 mg i po ostatniej próbie przez 2 dni był wyczuwalny ozon a auto było non stop wietrzone.

 

1000mg to 1 g ozonu .Ja pracuje na generatorze o wydajności 13500 mg czyli 13,5 g.I teraz czy wymieniany miałes filtr kabinowy,czy ozonował ci auto na włączonej klimie i za razem odpalonym silniku.Czy włączony był obieg zamknięty?Ozon będziesz czuł jakiś czas ponieważ wgryza on sie w tkanine foteli przy okazji utleniając bakterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.