Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Forest, LM to bardo dobra firma ja używam ich olej :good: mają bardzo dobre środki do wtrysków i pompowtrysków.

To prawda. Lałem do silnika ich olej kiedy dopiero wchodzili na polski rynek i nikt nie wiedział co to jest nawet mechanicy :D Świetne oleje polecam, ale niestety nie tanie.

 

Żeby nie było samego OT. To jeszcze raz potwierdzę, że preparat do klimy się sprawdza i nie jest to przereklamowana rzecz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowałem w tamtym roku profesjonalnym ozonatorem, a w tym chcę ją tylko odświeżyć, bo nie jest jeszcze źle :)

Dobrze napisałeś jeszcze, jak dopuścisz do smrodu to będzie :thumbdown:. Lepiej zapobiegać niż walczyć :D, a tak nawiasem plak nie cieszy się dobrą opinią lepiej dołóż parę groszy i kup coś sensownego tylko nie pianki.

Forest, nie wiem czy można podać link do sklepu jak coś wal na PW sorry za OT :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ozonowaniu jest charakterystyczny zapach utrzymujacy sie do 2 dni, cos na kształt powietrza po burzy czyli defakto ozonu

:good:

 

I na to mówi się ze śmierdzi prądem. Jeżeli chodzi o fora to jeśli na 5-ciu z nich napiszą ze gówno jest tak samo dobre jak trufle to też tak powiesz innym?

 

Jednego nie rozumiem. Piszecie na tym forum o zakupie wosków po 300zł o całych systemach mleczek polerskich, padów polerskich co poniektórzy mają więcej jak w sklepach, nie pisząc już o innej chemii ale jak przychodzi zrobić coś dobrze i jechać czy zadzwonić po gościa z profi sprzętem to nie bo za drogo.

 

Żeby ktoś nie napisał ze pewnie mam taki sprzęt i zachęcam to odpowiem ze nie, jeśli jest klient na ozonowanie to dzwonie do gościa przyjeżdża, 30min, 70zł i po robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki, ma rację. Nie chcę tutaj się wymądrzać ale z racji mojego wykształcenia i pracy trochę miałem styczności z tego typu urządzeniami. I mogę tylko potwierdzić, że taki sprzęt nadaje się tylko do akwarium jak już ktoś napisał ;) Wiadomo, że są porządne ozonatory za xx tys. zł i one naprawdę robią robotę. Ale w przypadku zwykłego odgrzybienia i odświeżenia samochodu (nawet jakiegoś małego busa) wystarczą znacznie tańsze i prostsze w użytkowaniu na co dzień i w serwisowaniu. Z tym, że te, o których piszecie to nawet do tego się nie nadają....

Poza tym nie znam żadnego serwisu zajmującego się klimami na poważnie, w którym by używano ozonatora o wydajności mniejszej niż 3000-3500 mg/h. Takie coś jak pochodzi w aucie z 30min to już jakiś zadowalający efekt można osiągnąć. Oczywiście pod warunkiem, że klimatyzacja jest zadbana i regularnie serwisowana. Bo jeśli ktoś sobie po 5latach przypomina, że ma klimę w aucie i coś by można z nią zrobić to nawet taki ozonator sobie nie poradzi. Bez wyjęcia parownika i mechanicznego jego oczyszczenia się nie obejdzie, żeby zrobić to dobrze. Osobiście jeśli w jakimś "serwisie klimy" chcieliby mi odgrzybić klimę urządzeniem, o którym piszecie to bym się jedynie głośno zaśmiał ;) Chyba, że usługa była by gratisowa i nazywała się chwilowym odświeżeniem wnętrza :D

Jedyny sens tego urządzenia widzę w przypadku gdy ktoś dba o klimę i minimum raz w roku ją porządnie przeserwisuje i odrobaczy, to taka zabawka użyta co jakiś czas pozwoli dłużej cieszyć się świeżością. Bo coś tam jednak tego ozonu z niej leci ale niestety nie na tyle, żeby zrobić jakieś wrażenie na tym co siedzi w klimie. Także lepiej niech nawet nikt nie myśli, żeby kupić urządzonko za 200-300zł i traktować je zarobkowo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ozonowaniu jest charakterystyczny zapach utrzymujacy sie do 2 dni, cos na kształt powietrza po burzy czyli defakto ozonu

:good:

Ja miałem ozonowane w zakładzie zajmującym sie klimatyzacjami, robiłem serwis klimy i zapomniałem powiedzieć zeby nie odgrzybiali, jak przyszedłem po samochód to było za poźno, stad wiem jaki był zapach i jak długo sie utrzymywał. Nie korzystałem z tych allegrowych ozonatorów bo nie mam zaufania, zawsze to robiłem preperatem w sprayu tak jak pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki, No nie myślałem, że jesteś obeznany w temacie :kox: skoro piszemy o profi sprzęcie, a tak na spokojnie ale to będzie ostatnia nasza wypowiedź ok, napiszę krótko skąd się bierze ozon to chyba wiesz i w jakiej temp. się rozkłada czyli jest bezużyteczny chociaż pozostaje zapach. Poszukaj odpowiedzi na pierwsze pytanie a będziesz wiedział po co butle. Jak coś to proszę o PW bo naprawdę zrobimy tu śmietnik i dostaniemy po owocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wypróbowałem AG AIR-CON SANITIZER. Efekt :good: Dla mocno zapuszczonej klimy operację trzeba powtórzyć po 2 tygodniach.

 

Pinio jakiej firmy byś tego typu szpreju nie użył to i tak przy zapuszczonej klimie jeszcze tego lata smród wróci ;) Jeśli była zadbana to ok- odświeżyłeś ją sobie na dłużej. Ale jeśli na parowniku siedzi już grzyb to na długo Ci to nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgan, Pewnie masz racje stosuje te środki profilaktycznie co 6 miesięcy (dzieci w samochodzie) i nikt nie choruje i nie ma żadnych zapachów. Ale dodać muszę że jak zbliża się termin aplikacji to gdy wyłączę klimę to czuć delikatny kwas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki, No nie myślałem, że jesteś obeznany w temacie :kox: skoro piszemy o profi sprzęcie

 

Nie jestem jakimś tam ekspertem w tej dziedzinie ale pytam jeszcze raz raz po co butla do ozonowania? Przecież ozon bierze się tylko i wyłącznie z promieniowania ultrafioletowego o odpowiedniej fali, żadna butla do tego nie jest potrzebna, wydajna lampa uv-c i wentylator co by to powietrze ruszył to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki, ozon- czyli tlen trójatomowy O3(o budowie pierścieniowej). Skąd się bierze ozon? Cząstki ozonu powstają wskutek oddziaływania promieniowania ultrafioletowego, jednocześnie w trakcie tego procesu część promieniowania ultrafioletowego jest pochłaniana. Ozon jest cząstką wyjątkowo nietrwałą- powstaje tylko w szczególnych okolicznościach i na krótki okres czasu, po czym następuje rozbicie na tlen jednoatomowy. Tlen atomowy jest niezwykle agresywny, to znaczy posiada dużą zdolność do wiązania się z innymi atomami, mogą to być inne atomy tlenu, dzięki czemu powstanie tlen dwuatomowy, lub ozon. Jeśli jednak pojawią się inne atomy, o większej sile wiązania, to łączą się z wolnym tlenem, a co za tym idzie, przeciwdziałają powstawaniu ozonu. Dlatego każdy i jeszcze raz każdy profi sprzęt działa po podłączeniu butli lub agregatu tlenowego. Ponadto ozon w temp. powyżej 30 st rozkłada się bardzo szybko i jego działanie jest mniej skuteczne, to samo tyczy się wody z którą ozon bardzo szybko łączy się, dlatego ani temp. i wilgoć w powietrzu nie sprzyja poprawnemu ozonowaniu auta. Wystarczy zadać sobie pytanie który serwis tego przestrzega i informuje klienta aby przyjechał na wyłączonej klimie oraz przestrzegał temp. w środku autka :?.

PS kiedy sypiasz :D jak będziesz kiedyś w trójmieście odezwij się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko widzisz jak klima będzie włączona przed ozonowaniem to nie odgrzybisz dokładnie parownika który będzie wilgotny a ozon łączy się bardzo szybko z wodą, coś tam dostanie ale nie taką dawkę. Jak przyjedziesz na wyłączonej a w pomieszczeniu w którym serwisują klimy nie będzie temp powyżej 30 st to autko szybko się przewietrzy( chociaż widziałem warsztaty w których z powodu braku miejsca ozonowali w pełnym słońcu na zewnątrz), wtedy po podłączeniu ozonatora włącza się klimę na obieg zamknięty filtr kabinowy wyjęty moc 1 temp. ustawiona na ok 19-22 st w manualu tak w połowie wtedy ozon dojdzie do parownika nim on zacznie się pocić ot cała filozofia, dla tych którzy mają inne zdanie na temat ozonowania , jest to fragment przetłumaczony z profi maszynki do ozonowania w serwisie Ford Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę swoje 5 groszy:

 

Kupiłem takie urządzenie za +- 300zl jakieś pol roku temu, nie do końca wierzyłem, ze takie coś może działać, ale za 3 stówy wydało mi się warte spróbowania, jeśli powinno zdziałać takie cuda jak obiecują. Procz innych zastosowań w domu użyłem tego tez w samochodzie zony. Samochód zakupiony w zeszłym roku pod koniec lata i klima śmierdziała strasznie zaraz po wyłączeniu, czyli kiedy wszystko zaczynało się robić mokre. Zostawiłem serwis klimy z braku czasu na wiosenne promocje, ale zima kilkakrotnie ozonowałem ta klimę tym tanim urządzeniem. Nawet nigdy w czasie działania klimy tylko jak auto stało blisko domu to wrzucałem je na jakiś czas do środka, rurka głęboko w po kolei każdy nawiew i ozonowanie. Nie jestem w stanie powiedzieć ile razy ozonowałem ale powiedzmy 5-10 w przeciągu zimy. Zima nie śmierdziało po wyłączeniu klimy, ale na prawdziwy test czekałem do kiedy zrobi się ciepło. Teraz pod koniec kwietnia były wysokie temperatury a słońce nagrzewało auto bardzo, bardzo. Okazalo się ze nadal nie śmierdzi. Oczywiście nadal będę jeszcze co jakiś czas ozonował ta klimę, ale okazało się ze u mnie urządzenie się sprawdziło.

 

Nie będę już mówił o tym ze ozonujemy nim wodę do picia, wodę do kąpieli i inne rzeczy. Co najważniejsze i dlaczego właściwie kupiłem to urządzenie to ozonujemy oliwę z oliwek. Moj mały miał takie drobne krostki, które pojawiały mu się od 2 lat na brzuchu i na udzie. Po wielu wielu testach było podejrzenie ze to ... nie pamiętam nazwy, ale zaraził się tym gdzieś na basenie chyba w Egipcie. Stosowaliśmy chyba z 10 rożnych dość drogich maści i tabletek itd, a krostki nadal się pojawiały i pozostawiały niefajne jak na 9 letnie dziecko blizny. Lekarze rozkładali ręce i zapisywali wciąż nowe leki. I teraz uwierzycie czy nie ale 3 tygodnie stosowania na ozonowanej oliwki zaleczyło wszelkie krostki, a nowe już się od kilku miesięcy nie pojawiają mimo ze 2 miesiące temu już przestaliśmy stosować oliwkę.

 

Inny przykład, jeśli ktoś wie jak śmierdzi mocz kota i jak trudny jest do unieszkodliwienia. Na nowa i na nieszczęście kota dość droga wykładzinę w naszej sypialni zeszczał się kot. Pranie, stosowanie środków do wywabiania takich zapachów, octu itd było bezskuteczne. Smród straszny. Kilku-kilkunastokrotne ozonowanie z rurka skierowana w to miejsce spowodowało ze zapach w 99 procentach zniknął. Pewnie nie cały bo wykładzina jest bardzo gruba i nie jestem w stanie na ozonować tego tak dokładnie jak bym chcial.

 

Podsumowując:

moje urządzenie działa, potrafi pozbawić smrodu klimę w aucie i stosujemy je do wielu rzeczy, żeby pozbawić je zapachu. Moze nie jest demonem w prędkości pozbawiania smrodu ale jest bardzo tanie w eksploatacji a wstawienie go do auta stojącego blisko gniazdka nie jest czasochłonne. Z mojej strony polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin GDA, :good: tylko uważaj bo zaraz nas posądzą o czary :lol: tak jak pisałem mi i moim znajomym się sprawdza a każdy robi co chce nikt nikogo nie zmusza tym bardziej że nic z tego nie mam i jeszcze raz powtarzam nie pracuje w żadnej firmie ani w sklepie po prostu nie mam nic wspólnego z handlem i reklamą proszę to uszanować i nie przysyłać e-mail o treści ile zniżki za parę sztuk :acute:. To forum jest po to aby doradzić lub dać opinię o produkcie który się posiada lub posiadało co ja i inni czynią.

npiotr,

Tak coś takiego dostaniesz skoro ASO Renault stosuje te same które ktoś nazwał akwarystycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, czy można ozonować odzież sportową?

trenuje w rękawicach i ochraniaczach na piszczele ( pianka w środku) i oba sprzęty łagodnie mówiąc potrafią zepsuć mi atmosferę w całym mieszkaniu :mrgreen: dlatego po wysuszenia leżą na balkonie. Ozonowanie ogarnie stary pot? jak kocie zapachy ogarnia to pot powinno tym bardziej ? racja?

 

Btw moja kobita powiedziała ze jak wyozonuje samochód to do niego nie wsiądzie bo to powoduje starzenie. Wolna cząsteczka tlenu która jak ktoś tu wspomniał czepia się innych cząsteczek niszczy kolagen i powoduje starzenie się skóry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.