Skocz do zawartości

Odgrzybianie


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio samodzielnie odgrzybiałem. Naczytałem się na ten temat dużo i opinie były różne. U niektórych pomagało odgrzybianie różnymi środkami, a u innych tylko ozonatorem. Ja zaryzykowałem wydałem 20pln na jakąś pianke która się aplikuje do nawiewów i parownika zaaplikowałem dokładnie wszędzie, zrobiłem to rano aby wszystko wyschło (opary też zabijają te grzyby drobnoustroje itd) wieczorem śmierdziało trochę cytryną chemiczną (środek o zapachu cytryny), ale dziś już nie czuć tego zapachu i nie czuć też smrodu po wyłączeniu klimatyzacji (u mnie po wyłączeniu śmierdziało). Zobaczymy jak długo nie będzie śmierdziało i wtedy wyjdzie ile warte są tego typu środki.

Aha i środki typu granat:D podobno są mało skuteczne.

EDIT:jeżeli nie pomoże to zakupię ozonator http://allegro.pl/ozonator-yl-a300n-do- ... 09939.html

 

tylko taki ozonator ma wydajność 200mg/h a tutaj piszą coś o 1000mg/h

http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/odg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to na pewno robić sam to zakup TO chyba najlepszy preparat jaki testowałem. Z tym ze w tej cenie to zajedziesz gościa z profesjonalnym ozonatorem. Więc jak kto woli. To co można zakupić w marketach jest dobre jeśli ktoś sprzedaje auto i w nim śmierdzi, bo po użyciu jakiś tydzień może dwa nie będzie waliło, ale grzyby jak były tak będą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego Wurtha miałem na 3 lata, ale placiłem ok 50zł i też moge z czystym sumieniem polecić, nic lepszego nie miałem do tej pory.

Odgrzybiając klime musisz działać u źródła czyli na parownik najlepiej poszukaj pod samochodem rurke, którą spływa woda właśnie z parownika i tamtedy na 100% dostaniesz sie do parownika. Ja stosuje druga metode która u mnie mozna zastosować, czyli wyciągam filtr kabinowy i kanałem wentylacyjnym wprowadzam sonde dogrzybiacza wprost na parownik. Wurth po rozpyleniu ma konsystencje wody, wiec nie polecam psikania w kratki wentylacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:jeżeli nie pomoże to zakupię ozonator http://allegro.pl/ozonato...1568709939.html

Szkoda kasy lepiej kup ten http://allegro.pl/ozonator-do-klimatyza ... 88538.html są sprawdzone przez użytkowników na forach OCP, VW itp. masz też trochę droższą wersje z programatorem ale po co skoro musisz być przy autku. (dla informacji nie sprzedaje tego ani nie mam nic wspólnego z tą firmą ). Co do pianek to jest jeden minus cała nie ścieknie z kanałów i pozostaje z całym syfem, miałem to osobiście zaczęło walić starą szmatą, ozonowałem, piankowałem, ulta dźwięki stosowałem i nic pomagało na tydzień. Chcąc nie chcąc ściągnąłem całą deskę co zobaczyłem w środku totalny syf zaschniętą piankę z kurzem i innym syfem miało to konsystencje miodu dlatego już w życiu nie zastosuje żadnej pianki wolę dwa trzy razy w roku klimę potraktować ozonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki środek CarPlan KLEEN AIR i zastanawiam się czy w ogóle warto się w to bawić?

Z własnego doświadczenia powiem, że tego typu środki działają ale efekt ich użycia utrzymuje się zwykle tylko przez kilka tygodni.

Ja zaryzykowałem wydałem 20pln na jakąś pianke która się aplikuje do nawiewów

Ja takiego "ustrojstwa" użyłem może dwa razy w życiu. Nie dość, że kanały wentylacyjne "po" były bardziej uświnione niż "przed" to jeszcze piana spłynęła mi do konsoli środkowej i zrobiła spięcie w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZYBI68- no wydajność dużo lepsza. Ale i cena większa.

R0N1N- hm u mnie ta piana zamieniała się w wode a póżniej wyparowała. Trochę zalało mi skrzynkę z bezpiecznikami bo zapomniałem o łączeniu lewego kanału z włącznikiem świateł ale tak to nic się złego nie stało. Pojeżdżę zobaczę jak będzie u mnie i na pewno podzielę się spostrzeżeniami. Jak nie pomoże to zakupię jakiś ozonator i będę się ozonował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aro_77, masz racje ale byłem u nich i mają rozebrany swój i ten podobny ( oba pochodzą z Chin z tej samej fabryki tylko ten droższy ma nabitą nazwę firmy oraz wstawione lepsze podzespoły no ale wybór twój to jest w sumie 10 zł bo oni mają wysyłkę gratis. tak jak pisałem są sprawdzone na innych forach.ble, zgoda ale ten daje ozon przez 50 min i jest przetestowany ile daje ozonu a tamten niby 200 nie dość, że mniej to nie pewne. Powiem tak ja i kumple go mają i mogę polecić go w 100%

dodam tych samych używa Zdunek Renault :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZyBI68 i co warto kupić taką maszynę do ozonowania ? W warsztacie krzycza ok 100 za ozonowanie więc 3 ozonowania i się zwraca... do tego można dac ogłoszenie i zawsze coś tam się zwróci:)

 

Nie wiem czy będziesz miał klientów bo z taką wydajnością to czas ozonowania to jakieś 12godz. To jest takie samo porównanie jak polerka ręczna, a maszynowa. Zrobi się, ale jak i w jakim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będziesz miał klientów bo z taką wydajnością to czas ozonowania to jakieś 12godz.

 

strikte zarobokowo to napewno nie da sie ciagnac takim sprzetem (jezeli faktycznie zajmowaloby to az tyle czasu), ale jestem przekonany ze znajdzie kilku znajomych ktorym strzeli takie ozonowanie po 20-30zl od osoby i juz czesciowo sie zwroci spokojnie. A jak efekt bedzie ok, to te same osoby za jakis czas wroca aby tez cos tam zaoszczedzic.

 

Jezeli efekt bedzie taki sam jak dac do ozonowania do jakiejs firmy, to moim zdaniem warto - nawet jezeli mialoby sluzyc na wlasny uzytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liptonosz, Warto właśnie dzisiaj ozonowałem :P. Panowie już pisałem nikogo nie namawiam ale proszę poczytać inne fora ten model każdy sobie chwali i czas ozonowania nie jest 12h tylko 1h a serwisy klimy też tych używają oczywiście nie wszyscy ale widziałem, wkładają wtedy dwa urządzenia na 30 min. ktoś się pytał jak to się robi a mianowicie urządzenie można włożyć do środka lub na zewnątrz przez rurkę ale ja wkładam do środka obieg zamknięty dmuchawa na 1 klima włączona po 40 min klimę wyłączam i temperaturę na 22 st jeżeli ktoś ma manuala to tak w połowie i na tyle no chyba jak ktoś ma zapuszczoną to po 40 min (czas odpoczynku ozonatora) powtórzyć. Po skończonej pracy autko wywietrzyć nie siedzieć w nim, to samo jest w instrukcji. Efekt zarąbisty nie trzeba pachnideł a zapomniałem podczas ozonowania ściągnąć wszystkie zapachy oraz perfumy żonki, zapachy będą nadawały się w śmietnik z perfumami nie ryzykowałem ozon zabija wszystkie zapachy i smrody.

 

[ Dodano: 30 Kwiecień 2011, 23:15 ]

kuba94 widzę jesteś z moich stron, możemy się spotkać zaprezentuje jak to działa i jaki jest efekt, podzielisz się wiedzą na forum. Tylko musi być dostęp do prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZYBI68, miałeś kiedyś styczność z profesjonalnym ozonatorem? bo to o czym piszesz to sprzęt akwarystyczny przerobione nazwą na sprzęt do klimatyzacji. Po ozonowaniu wcale nie jest tak bezzapachowo jak piszesz, przez jakiś jeden dzień śmierdzi w samochodzie PRĄDEM. I jeśli piszesz ze serwis klimatyzacji coś takiego używa to świadczy to tylko o profesjonaliźmie tego serwisu. Ale co tam kupujcie, przecie sprzęt się sprawdza :lol: jak pianownica karchera za 50zł pianuje i to jak!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem te środki wurth.

Jeden zaaplikowany na parownik po wyjęciu filtra. Nie jest to żadna pianka tylko konsystencja wody. Resztki wypłynęły pod spodem auta przez przewód.

Drugi środek rozpylony we wnętrzu auta i jest błogo :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZYBI68, miałeś kiedyś styczność z profesjonalnym ozonatorem? bo to o czym piszesz to sprzęt akwarystyczny przerobione nazwą na sprzęt do klimatyzacji. Po ozonowaniu wcale nie jest tak bezzapachowo jak piszesz, przez jakiś jeden dzień śmierdzi w samochodzie PRĄDEM. I jeśli piszesz ze serwis klimatyzacji coś takiego używa to świadczy to tylko o profesjonaliźmie tego serwisu. Ale co tam kupujcie, przecie sprzęt się sprawdza :lol: jak pianownica karchera za 50zł pianuje i to jak!!!

No kolego miałem, tylko nie traktuj tego jako obrazy czy kłótni :-] . W szpitalach, w gabinetach stomatologicznych (Francja, Niemcy), nie mówię ani nie mówiłem, że jest to sprzęt profesjonalny ale daje radę pisałem wyżej poczytaj inne fora OCP, VW, TDI, itp. nie jest to tylko moja opinia, tak jak pisałem nie namawiam tylko doradzam no ale skoro według Ciebie prąd ma zapach to gratuluje :lol:, masz okazje odkryć jego smak ;). Co do profesjonalizmu to jeszcze nie spotkałem profesjonalnego ozonatora w serwisach klimy bo o tych których myślisz za 2 tys. to też nie profesjonalne. pamiętaj każdy ozonator ma określoną liczbę godzi później regeneracja albo tych tanich śmietnik, najważniejsze po każdej pracy musi wystygnąć nawet bardzo drogi sprzęt pokaż mi jeden warsztat który kazał klientowi czekać ok 40 min bo ja słyszałem tylko następny nawet sprzęt bardzo drogi w szpitalach do TK ma przerwę serwisową. Pozostaje kwestia zapłaty za usługę, na pewno nikt nie zrobi ozonowania za ok 80 zł na profesjonalnym sprzęcie. Ale się rozpisałem, życzę miłego dnia pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.