Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mialem szanse pobawic sie troche z Poorboy's Proffesional Polish i powiem szczerze, ze mam identyczne spostrzezenia jak MetalMagnes. Pracowalem aplikatorem z mikrofibry wspierajac sie scierka tez z mikrofibry. Aby wpracowac do znikniecia trzeba na prawde sie namachac ale i tak bardzo ciezko bylo o skrzypienie. Moze dlatego ze na aucie byly resztki natty's red, ale celem bylo wlasnie sprawdzenie czy uda mi sie pozbyc resztek wosku korzystajac z cleanera.

Na razie efekt jest taki ze w przypadku pracy recznej bardzo docenilem srodki AIO, np AG SRP, czy nawet PB BH/WD. Zawartosc cleanera w tych srodkach bardzo upraszcza proces, za jednym razem czyscimy lakier i jednoczesnie co dodaje wiele sensu do pracy uzyskujemy jakies efekt. Wcierajac czysty cleaner w lakier, zaczalem sie zastanawiac po co ja sie dodatkowo mecze skoro w pudelku obok lezy SRP i WD :).

Za to bardzo duzy plus dla Poorboys Proffesional Polish za to jak dziala na szybach, tez trzeba sie nameczyc ale efekt bardzo fajny, powiedzial bym, ze porownywalny a nawet konkurencyjny co do AG CGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Witam

 

Tak jak wyżej zostało opisane PP nie jest bardzo rzadki więc praca nie jest idealnie łatwa, jedynie co zauważyłem to tak jak inni, że bardzo ciężko o efekt skrzypienia lakieru, ale po zastosowaniu na szybach i po tym jak lekko zdjął różne zacieki przy uszczelkach i szyby nie skrzypiały ;) stwierdziłem że przy tym cleanerze wyznacznikiem czystego lakieru nie jest skrzypienie, teraz działam tak że nakładam małą ilość na aplikator rozprowadzam po lakierze kilkoma okrężnymi ruchami aż będę czuł że cleaner zaczął działać i trochę się wypracuje, następnie resztki przecieram mikrofibrą i idę dalej, nie wiem czy to dobra metoda ale w ten sposób bez problemu usunąłem plamy po twardej wodzie i zacieki przy spryskiwaczach na lakierze i jak na razie Migliore po 5 tygodniach trzyma się bez zmian ;).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowalem aplikatorem z mikrofibry wspierajac sie scierka tez z mikrofibry.
nakładam małą ilość na aplikator rozprowadzam po lakierze kilkoma okrężnymi ruchami aż będę czuł że cleaner zaczął działać i trochę się wypracuje, następnie resztki przecieram mikrofibrą i idę dalej
To jest chyba najlepsza metoda pracy PB PP.

 

Ogólnie trochę mnie rozczarował PB PP. Poorboy's reklamuje wszystkie swoje produkty jako ,,easy on, easy off". W przypadku tego produktu tak nie jest...ale może tak jak pisze Mariusz: ,,stwierdziłem że przy tym cleanerze wyznacznikiem czystego lakieru nie jest skrzypienie" :o Zobaczymy...mam prawie pełne duże opakowanie, więc będę testował dalej ;)

Plusem jest to, że tak jak wszyscy piszą jest to cleaner bardzo uniwersalny :) wkrótce wypróbuję go na szybach ;)

 

Ale następnym razem po myciu i glinkowaniu zastosuję od razu PB BH i potem PB S+C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julian, dobrze to kiedyś wyjaśnił Wax Paradise ,,...Głównie wszystkie zanieczyszczenia usuwa się podczas wycierania cleanera mikrofibrą, a nie podczas aplikowania. Kiedy nakładasz cleanera, to zachodzi reakcja chemiczna, która usuwa np. wosk/sealant. Czekasz aż powstanie mgiełka - ta mgiełka to substancje z oczyszczonego właśnie lakieru. Mgiełkę ścierasz mikrofibrą i masz czystą powierzchnię przygotowaną pod wosk....".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie szczerze, ze teraz to juz zupelnie mam metlik w glowie :dontknow:

Jesli chodzi o cleaner to nalezy go wpracowywac, czy po prostu nalozyc poczekac az wyschnie i wypolerowac - niemal jak LSP ? Ten drugi sposob o wiele bardziej mi sie podoba bo wymaga mnieja machania rekoma :| , ale czy przy takim stosowaniu lakier zostanie oczyszczony ?

 

EDIT:

Zamiast paplac zrobilem to co powinienem zrobic na samym poczatku, czyli przeczytalem instrukcje na butelce :) :

For best results: Use in back & forth motion until a smooth non-binding surface is achieved. Turn cloth to buff"

Czyli jednak nalezy wpracowac do momentu az przestanie byc wyczuwalny opor na aplikatorze. Potem wytrzec pozostalosc szmatka. Jesli dobrze wnioskuje to aplikator z mikrofibry - lub szmatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o cleaner to nalezy go wpracowywac, czy po prostu nalozyc poczekac az wyschnie i wypolerowac

Marcin Ty masz mętlik w głowie? Jest tak jak piszesz. DO WYPRACOWANIA. Cała sprawa polega na tym, że Cleaner podczas wcierania pracuje i pozostałości zbierane są przez aplikator, Wg mnie lepszy jest gąbkowy . Ale specjalny. np jak HD Cleanser, I od razu odpieram zarzut reklamy { nie sprzedaję takich gąbek) I teraz jeżeli jesteś systematyczny, i robisz powierzchnię 50x50 to nie pominiesz niczego . Po zaniku, resztę wycierasz mikrofibą i lakier jest gotowy ( DO PRZYJĘCIA WARSTWY WOSKU ) Z lektury WD wynika, że wosk położony na tak przygotowaną powierzchnię wytrzymuje 2x dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co lepiej kupic do ręcznej pracy zółtym aplikatorem Megsa ? SwirlX czy Ultimate Compound ?

 

wiem, że UC jest dużo mocniejsze ale podobno przy ręcznej zabawie ciężko jest usunąć nawet troche tego co przy pracy maszyną polerską.

 

więc czy przy tylko ręcznej pracy UC usunie więcej niż SwirlX ?

 

ze SwirlX'em już raz pracowałem i ściera się łatwo (jak DC1), czy z UC będzie tak samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zużywacie na raz cleanera? Wiem, że to zależy od cleanera...ale tak mniej więcej;-) Mnie przy pierwszej pracy PB PP zeszło 140ml :kox: , ale już przy drugiej 25-30ml. Przy pierwszej brak wprawy itp. Ale już przy drugiej dzięki poradom Kanara było o wiele lepiej/normalnie;-) W sobotę (jak nic nie stanie na przeszkodzie), pierwszy raz będę stosował Dodo Lime Prime Lite. Tak więc wszelkie wskazówki co do aplikacji tego cleanera mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes a jakie to wskazowki jesli mozna wiedziec?
Każdy po pracy z danym środkiem ma jakieś uwagi, spostrzeżenia itp.
LP za każdym razem zużywam 20-30 ml ( na oko)
To jest chyba standardowa ilość cleanera jaką powinno/zyżywa się na auto :o

 

Mam nadzieję, że D LPL nie będzie taki ,,tępy" jak PB PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, po UC trzeba oczyścić lakier cleanerem, np. Poorboy's Professional Polish. Oczywiście to tylko przykład - cleaner ma w swojej ofercie każdy szanujący się producent kosmetyków do aut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.