Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój lakier to oliwka metalic jasny . Mam małe rysy po myjniach .klakier ma 8 lat. chce kupic glinke z 4allauto.pl za 60zł,Swilx i ten Cleaner Wax.Wiem że tym cudów nie zrobie ale lakier jest dobry. Czy lepszy jest ten Swilx , ScratchX 2.0albo Dodo Juice Lime Prime 250ml - .Rozumiem ze pózniej Cleaner Wax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepszy jest ten Swilx , ScratchX 2.0albo Dodo Juice Lime Prime 250ml - .Rozumiem ze pózniej Cleaner Wax.

 

Jeżeli stosujesz SX to po co za chwilę Cleaner Wax ? Kup sobie jakiś wosk i będziesz dużo bardziej zadowolony. SX jest lekką pastą polerską, a DJ LP cleanerem z delikatnymi właściwościami ściernymi - musisz coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast scratch lub swirlx proponuje ultimate compound.

 

A czy on usunie rysy na lakierze?.Z boku jak patrze na maske to widzę rysy.

Glinke napewno kupie bo mam sporo kropek z farby i inne naleciałosci .Te ze smoły dzis poscierałem mikrofibra na mokro ,reszta jest.Z tym kolorem cudów nie zdziałam .

P1010932.JPG.3f73c9f61f14b3b6e29c643247b66e48.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie UC ręcznie marne szanse, szczególnie na twardych lakierach, robiłem ręcznie czarną perłe w vw ogółem efekt jak po clenerze z odżywką.. czyli wydobył głębie i zmniejszył delikatnie swirlxy, następne podjeście będzie już z polerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z UC ręcznie to masz marne szanse aby doprowadzic lakier do zadowalającego efektu.Chyba, że rysek naprawde mało i płytkie. Warto też było by sie zaopatrzec w gąbki do ręcznej polerki

 

Tylko ręcznie bede robił ,jeszcze nie wiem czym.Lampy tez mam z rysami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
hmm, jak aplikator jest aż czarny, to znaczy, że lakier był słabo przygotowany podczas poprzednich etapów...co z myciem i glinką? przecież to są te wstępne etapy, które powinny zdjąć większość zanieczyszczeń!
Julian, przyjmijmy że mycie, benzyna ekstrakcyjna i glinka zrobiły co swoje. Skupmy się na właściwościach czyszczących cleanera. Po prostu w jednym z tematów przeczytałem porównanie 2 cleanerów;-) i było napisane, że po jednym aplikator był ledwo szary a po drugim czarny. Stąd moje pytanie i wnioski, że może jeden cleaner czyści lepiej od drugiego :o

Julian zerknij tutaj: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... ght=#44509 Kabul porównywał SRP i VMG. Inna sprawa, że są to trochę różne produkty.

Zaciekawił mnie ten wątek, stąd moje pytanie w tym temacie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdolność czyszczenia=właściwości ścierne. co nie zawsze idzie w parze z idealnym przygotowaniem pod określony wosk. szczerze mówiąc przerasta mnie trochę temat podsumowania tego wszystkiego, jest strasznie dużo kombinacji...

ja używam osobiście HD-Cleanse i nawet nie szukam specjalnie dalej, bo ten mnie w pełni zadowala. Ale też prawdą jest, że nie zdarza mi się praktycznie kłaść cleanera na auto bez korekty albo bez lakieru w idealnym stanie...

Przekonuje mnie też SV CF, testowałem kiedyś z Pawłem @PN cleaner Lusso i był bardzo fajny, nie jestem miłośnikiem, ale uznaje aututy DJ LPL.

Myślę, że jeśli chcesz coś bardzo uniwersalnego i w miarę mocnego, to DJ LP, jako ten z dodatkowymi właściwościami ściernymi powinien ogarnąc temat mocno zabrudzonych aut.;)

mówię o aplikacji maszynowej, bo na ręcznej to się słabo znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, temat jest obszerny;-) Tak jak piszesz chciałbym coś mocnego (dobrze czyszczącego), ale nieściernego;-) Czy zdolość czyszczenia musi iść w parze z właściwościami ściernymi? :o

 

I trochę inna kwestia, zauważyłem że często zamiast cleanera poleca się AIO. A potem i tak wosk czy sealant na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz LP traktować jako cleaner nieścierny...przecież te właściwości ścierne są tak minimalne, żę nawet 0,5mikrona nimi nie zdejmiesz!
Oki;-)
MetalMagnes, skąd u Ciebie taka niechęć do ściernych cleanerów ?
Dlaczego niechęć...ale wolę używać nieściernych;-) Wiesz, może to nie ma znaczenia jak jeździsz autem 3 lata i sprzedajesz. Ale jak masz zamiar jeździć 10, to już ma znaczenie. Po co osłabiać lakier. 0,5 mikrona jak pisze Julian niby nic, ale 10 takich zabiegów w sezonie i już jest 5 mikronów. Do tego polerka np. raz na 2 lata...ile z tego lakieru zostanie? :o To tak na chłopski rozum...może jestem w błędzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam wrażenie że mocno przesadzasz z wpływem ściernych cleanerów na grubość powłoki. "Ścierność" przy zastosowaniu ręcznych nie rozpatrywałbym jako zdolności to korekcji lakieru, tylko do skuteczniejszego czyszczenia lakieru.

 

[ Dodano: 6 Lipiec 2010, 11:03 ]

Mam wrażenie że mocno przesadzasz z wpływem ściernych cleanerów na grubość powłoki. "Ścierność" przy zastosowaniu ręcznych nie rozpatrywałbym jako zdolności to korekcji lakieru, tylko do skuteczniejszego czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, Evo :mrgreen: , może i przesadzam, nie wiem. Od tego jest forum aby potwierdzać czy rozwiewać takie rzeczy;-)

Nie ważne, czy cleaner nieścierny czy ścierny...może być ścierny;-) ale zaginął gdzieś główny wątek/pytanie: ,,Który cleaner (jakim pracowaliście) zbiera najwięcej zanieczyszczeń/najlepiej czyści lakier? Po którym cleanerze aplikator był cały czarny, a po którym ledwo szary"?

Może być cleaner, cleaner o właściwościach ściernych lub aio. Na razie tylko Julian wymienił parę z których jest zadowolony;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skopiować z innego wątku:
mi najlepiej oczyszczającym środkiem wydaje się DC1

ale wygodniej pracuje mi się dodo LP niźli DC

Malkolm, a Dodo pracujesz ręcznie czy maszyną? Zastanawiam się nad zakupem das-6, ale nie wiem czy ma sens zakup maszyny tylko do cleanera. Na środki ścierne jeszcze dłuuuugo za wcześnie (autko nowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najefektywniej korzystac z cleanera recznie. Chodzi mi aplikator i sposb wprowadzania. Aplikator z fibry bedzie lepszy od gabkowego? Wprowadzamy do znikniecia, az lakier zacznie skrzypic? Jak poznac czy dany fragment jest juz czysty czy potrzebuje jeszcze jednego przejazdu cleanerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najefektywniej korzystac z cleanera recznie. Chodzi mi aplikator i sposb wprowadzania. Aplikator z fibry bedzie lepszy od gabkowego? Wprowadzamy do znikniecia, az lakier zacznie skrzypic? Jak poznac czy dany fragment jest juz czysty czy potrzebuje jeszcze jednego przejazdu cleanerem?
Podbijam pytanie Firmka;-)

 

Wczoraj po raz drugi pracowałem ręcznie cleanerem Poorboy's Proffesional Polish. I powiem tak, idzie bardzo ciężko...czy tak ma być? Auto wcześniej umyte, wyglinkowane. Brałem po 1-3 krople na aplikator z mikrofibry i pracowałem na powierzchni 30x30 do skrzypienia. Niestety uzyskanie skrzypienia jest bardzo pracochłonne/męczące. Cleaner ,,jakby się mazał, stawiał opór, ciężko go równomiernie rozprowadzić a potem wypracować". Praca samym aplikatorem idzie bardzo ciężko, czy to z mikrofibry czy piankowym. Aplikator muszę mocno dociskać i trzeć aby w pełni wypracować środek i uzyskać skrzypienie. Łatwiej szło jak najpierw pracowałem/nanosiłem cleaner aplikatorem a później wykańczałem mikrofibrą. Była to moja druga praca z cleanerem i druga z PB PP. Może inne cleanery są łatwiejsze w pracy...albo tak musi być, albo robię coś nie tak? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.