Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje sobię z tego sprawe. :) Rapide zamierzam użyć tylko miejscowo, tam gdzie swirlx sobie nie poradzi no i stąd moje wątpliwości - czy jest sens kupować cleaner tylko na te kilka bardzo źle wyglądających miejsc (ćwierć dachu, 1/6 maski i pare drobiazgów).

 

Chyba, że swirlx mogę użyć do wykończeń w miejscach po rapide?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie, bo jak zaczniesz robić całą naraz, to jak przejdziesz z jednego końca na drugi, to tam gdzie zacząłeś cleaner już zaschnie i nie będzie dało się go wypracowac. Trzeba podzielić, ale można na większe fragmenty niz w przypadku past polerskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeży w temacie i potrzebuję małego wsparcia?

Moje auto ma czarny lakier, renowację przeszedł rok temu, od tamtej pory myję go sam dbając o to żeby nie porysować. Skorzystałem dwa razy z pomocy detailera i na samochód nałożony był wosk. Teraz dorobiłem się własnego kawałka garażu :) i mogę wreszcie parę rzeczy zrobić sam.

 

Po przestudiowaniu forum chyba zdecyduję się na zakup wosku Collinite 915

Do tego cleaner Autoglym SRP lub Dodo Juice Lime Prime (wyczytałem, że dobrze się sprawują w kombinacji z Collinite).

Co sądzicie, żeby jeszcze przed woskiem nałożyć Poorboy’s World Black Hole Show Glaze.

Czy to ma sens? Nic się nie wyklucza? Sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Potrzebuję waszej porady,zamierzam przejść z moim autem cały proces od mycia do wosku,ale jestem na etapie wyboru cleanera i tu sie pojawia problem :) . Jesli dobrze rozumiem stosujemy go przed położeniem wosku(czyli przygotowujemy powierzchnię) to wiem ;) , oczywiscie najpierw mycie,glinka. Z tego co czytam jest bardzo wiele cleanerów i sie trochę w nich gubię,głównie poszukuję cleanera który nie ma właściwości ściernych lub który posiada je w stopniu minimalnym(lakier w stanie bdb),zastanawiałem się nad PB Professional Polish, tylko nie jestem do końca pewny czy to jest do końca cleaner i w jakim stopniu posiada właściwości ścierne? Docelowo po clinerze zamierzam zastosować jakąs politurę i na końcu wosk oczywiście(rozważam CG Pete's 53' lub CG 50/50,ale o politure i wosk to bede pytał w innym dziale :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB PP nie ma właściwości ściernych. yel1 a nie będziesz robił żadnej korekcji lakieru? Tylko mycie,glinka, cleaner plus wosk?

 

Wiesz, wydaje mi sie ze lakier jest w takim stanie ze narazie obejdzie sie bez korekcji(choć pewnie zawsze może być lepiej :)) . Ewentualnie rozważałem SwirlX,tylko nie wiem czy efektów które daje SwirlX nie otrzymałbym przy jakimś lekkościernym Cleanerze, jeśli okazuje się że PB PP nie ma właściwości ściernych?. A możecie polecić coś lepszego od PB PP, może Dodo Lime Prime Lite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malkolm, yesfan, dzieki za porady,chyba jednak zacznę od cleanera bez środków sciernych(na ścierne zawsze przyjdzie czas), tylko jeszcze mnie zastanawia jesli PB PP nie ma środków ściernych, to w jaki sposób "Koryguje drobne rysy, zadrapania,minimalizuje zadrapania i koliste ryski" sadząc z opisu na stronie showcarshine???. I jeszcze jedna kwestia, czy przy wyborze cleanera należy kierować sie też tym jakiej firmy póżniej zostanie nałożony wosk,czy to nie ma znaczenia?? Bo docelowo po cleanerze planuje PB White Diamond,na to wosk Sonax Premium Class Carnauba Care(taki mi jeszcze został,jak sie skonczy w planie jest CG Petes lub CG 50/50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

yel1, PB PP nie jest ścierny "Fizycznie" całe jego działanie polega na działaniu "chemicznym" i dzięki chemii może usunąć minimalne swirle i nadać ostatecznego wyglądu, te Swirle to nie myśl że to takie typowe po zimie czy po szczotkach ;) jeżeli usunie to jedynie takie np które zostaną po SSR 1 na bardzo miękkim lakierze i jeżeli ktoś użyje za dużego nacisku czyli takie które nie są widoczne w zwykłym świetle tylko pod odpowiednim kątem i oświetleniem np. halogenu.

Więc te właściwości "usuwające zarysowania" trzeba odstawić na bok i skupić się na oczyszczeniu, którego efekt jest widoczny w zwykłym świetle :-]

Opis jest stworzony przed Polskiego przedstawiciela Poorboy's, ale w oryginalnym opisie USA też jest wspomniane o usunięciu małych rysek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY, dzięki,nastała jasność co do działania cleanera PB PP ;). Evo Też słyszałem takie opinie o CG 50/50, chociaż muszę ci powiedzieć że Sonax Premium Class Carnauba Care jak dla mnie też bomba.

vanquisz,myślałem też nad AG SRP,zobaczymy na co padnie wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seth13, nie ma sensu stosować Poorboy’s World Black Hole Show Glaze razem z SRP lub Dodo Juice Lime Prime bo to podobne produkty.

Za to przed nimi jest sens a nawet bardzo zalecane wyglinkować lakier.

 

Moim zdaniem PB BH nie wyklucza DJ LP. Ja zastosowałbym DJ LP, BH i dobry wosk.

 

Dzięki za odpowiedzi, ale wciąż nie wiem, stosować BH po DJ LP czy nie? :o

Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.