Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź.

Jednak muszę przyznać, że z tymi cleaner-ami jest mętlik. Gdzieś na forum wyczytałem że Black Hole jest cleaner-em. Jedni się z tym zgodzą, jedni powiedzą że to glaze (jeśli się nie mylę), a jeszcze inni że to produkt AIO bo ma substancje maskującą swirle. Szkoda że producenci nie stosują w tym przypadku odgórnego oznaczania produktów, co by wykluczyło problem z przypisaniem produktów do konkretnej kategorii. Jedynymi produktami co do których nie ma najmniejszej wątpliwości że są cleaner-ami jest DJ Lime, Colli 845 (do jasnych lakierów), Zymol Cleaner Wax i jeśli pamięć mnie nie myli coś ze Swiss-a. Co do tego ostatniego nie podam konkretnego przykładu, gdyż aż tak w temacie "oblatany" nie jestem i mogłem się też pomylić w niektórych w/w przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jedynymi produktami co do których nie ma najmniejszej wątpliwości że są cleaner-ami jest DJ Lime, Colli 845 (do jasnych lakierów), Zymol Cleaner Wax i jeśli pamięć mnie nie myli coś ze Swiss-a.

 

Troche pomieszałeś ;) Zymol ma w swojej ofercie cleaner i jest to HD Cleanse, a nie Cleaner Wax który również jest AIO. Colli miałeś pewnie na myśli 840,bo 845 to wosk.

Swissvax ma Cleaner Fluida w 3 wariantach. Ze stricte cleanerów masz jeszcze Sonusa paint cleanser który również można u nas dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Pytanko do Panów którzy stosowali typowe cleanery chemiczne maszynowo :

 

- jakich padów najlepiej używać do rozprowadzania cleanera :

 

- przy maszynie DA

- przy maszynie Rotacyjnej

 

Sumienie mówi Finishing ale często polecane są Polishing. Jak to jest, nie powstaną holgramy?

 

- przy czyszczeniu szyb jaki użyć najlepiej pad tu myślę że chyba bardziej przyda się polishing ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednej i drugiej maszynie finishing. zależy jakiego polishing użyjesz, większość nie powinna zrobić szkody. na szybach też finishing. o ile lakier nie posiada hologramów, które zostały wypełnione jakąś pastą polerską, to cleaner nic złego nie zrobi. pracujesz do momentu, aż substancja cleanera praktycznie zniknie z powierzchni, potem po kilkunastu sekundach przecierasz MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

chcę jak najwięcej lakieru zedrzeć cleanerem, a na to wosk załadować ,

chcę w 10 godzin zrobić lakier na aucie tak aby pokazać go ludziom a nie wiem czy zdążę 2 razy w maszyną po nim przelecieć.

będzie tyo moje pierwsze auto w całości robione z DAS -6 w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba równie dobre, choć nieco inne. zacząłbym od SRP.

 

W sumie SRP różni się praktycznie tylko tym, że ma fillery także wszystko zależy od tego co chcesz Maciek osiągnąć ;)

 

No nie do końca SRP to jak by nie było Sealant wiec z normalnym cleanerem nie można go porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga zastanawia mnie jakiego koloru sa te wypełniacze, że wypełnią rysy na czarnym i na białym lakierze... Kameleon jakiś, czy ufo?

może są bezbarwne :P

i nadal nie wiem którego cleanera użyć :( chyba wybiorę DC1 bo wydaje się mocniejszy, no i jest tańszy a to robię dla kumpla za dziękuję więc co będę dokładał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Skoro przetarcie MF z kroplą wody usuneło cokolwiek, to raczej ciężko mówić o "wypełniaczach". Prędzej podejrzewam że powstał film z olejków które LP ma, który nie był spolerowany do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przetarcie MF z kroplą wody usuneło cokolwiek, to raczej ciężko mówić o "wypełniaczach". Prędzej podejrzewam że powstał film z olejków które LP ma, który nie był spolerowany do końca.

może i masz rację,

choć mikrofibrami tarliśmy to jak oszalali :) wosk trzymał sie tego ok, ciekawe jak będzie z trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.