Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

DC1 już podobno nie ma, czyli kupie chyba DJ LP - budzi we mnie największe zaufanie.

 

W PL niestety już tego nie kupisz.

 

Pod sealant Poorboys np. rozumiem, że również go mogę użyć ??

 

Myślę, że nie powinno być problemu, ale to może niech ktoś potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, wielkie dzięki za kolejną pomoc ;) Jesteś Adminem, więc może dodaj sobie z 5 punktów pomógł - bo jak kontynuuje temat to nie mam jak kliknąć a to nie pierwszy raz mi pomagasz w otwartym temacie ;)

 

Czyli, żeby informacji stało się zadość - Megs obecnie nie ma dobrego cleanera, nie będącego AIO w ofercie na Polskę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, ale warto kombinować nad zaino, czy narazie starczy DJ ??

 

Kuba, wypróbuj najpierw DJ.

 

Widzę, że masz trochę złe podejście - chciałbyś mieć generalnie wszystko na raz, a tak będzie ciężko i się nie da. Tzn. da się, ale jakim kosztem. Zrób najpierw kilka aut, zacznij cokolwiek i wtedy kupuj ponieważ to, co tak naprawdę będzie Tobie potrzebne sam zauważysz z biegiem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, no wiem sporo w tym racji - ale ja jestem straszny nagrzaniec i jak robiąc auto okażę się, że czegoś nie mam albo doczytam "że mogło wyjść lepiej, gdybyś użył..." to będzie mi bardzo przykro ;(

 

To od razu uprzedzam żebyś się nie zdziwił - raczej na pewno wyjdzie, że czegoś nie masz, bo właśnie o to chodzi żebyś podczas pracy SAM zobaczył, co będzie Tobie niezbędne do pracy. Jeżeli jak narwaniec nakupujesz pełno rzeczy to mogę się założyć, że okaże się, iż część z nich jest jednak niepotrzebna lub prawie niepotrzebna.

 

 

Myślę, że to samo tyczy się:

 

albo doczytam "że mogło wyjść lepiej, gdybyś użył..."

 

Jeżeli tak będzie to sobie najwyżej coś dokupisz, ale teraz kupowanie "na pałę" wszystkiego przez poznaniem tematu naprawdę mija się z celem ;)

 

To taka mała rada :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Jestem zupełnie zielony w temacie czyszczenia auta (choć lubię to robić) i o ile dotychczas ten stan mnie nie specjalnie przejmował, to teraz po nabyciu swoich nowych 4 kółek mam obsesję (Mazda 6). Dodatkowo jest to kolor czarny mica, więc utrzymanie tego koloru w stanie akceptowalnym nawet w lecie nie jest łatwe.

Mam problem, ponieważ chcę przygotować się do wiosny i pierwszej próby pełnego czyszczenia lakieru, jednak chcę zrobić to środkami o najmniejszych właściwościach ściernych. Dlatego chciałbym się zapytać jakie środki polecacie, a ze względu na temat oczywiście w szczególności chodzi mi o cleaner jak najmniej agresywny (a najlepiej w ogóle nie agresywny), ale będę szczególnie wdzięczny jeżeli polecicie mi cały zestaw do pielęgnacji lakieru w cenie do hmm... 300 - 400 zł.

 

Co robić i kiedy oraz jak to już doczytam, ale powiem szczerze, że od analizy forum, wątków, zdań slangu itp. Itd. już mam wrażenie że nic nie wiem, szczególnie jeżeli chodzi o wybór środków.

A takie pytanie odnośnie środków Sonax, a konkretnie SONAX Premium Class NANO Paint Coating - Czy jest to ściama, czy faktycznie daje takie efekty na 9 miesięcy? Czytając forum raczej przestaje się wierzyć w takie cuda. No i czy ten cleaner w tym zestawie jest odpowiedni do nowiutkiego 2 miesięcznego lakieru?

Wiem, że dużo pytań i wątpliwości i może nie w tym miejscu na forum, ale wiosna się zbliża (na razie -22 C) a ja chcę powoli dokonywać zakupów tych środków, dlatego też prośba o jakiś polecany zestaw.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozin zadajesz pytanie w wątku na którym jest odpowiedz na nurtującą

Ciebie kwestię.

Zdecydowana większość cleanerów nie ma właściwości ściernych, bo cleanerów

nie stosuję się do, choćby minimalnej korekty lakieru.

Nie mam, jeszcze, dużego doświadczenia i do tej pory używałem jako cleanera

Auto Glym SRP (lakier czarna perła). Z efektów byłem zadowolony bo AG SRP

zawiera fillery maskujące, na pewien czas, drobne ryski. Z tańszych na forum

polecany jest też Dodo Juice Prime Lime.

Jeśli chodzi o zestaw do pielęgnacji, to z Twoim budżetem zajrzyj do sklepu

Krzyśka kanar

http://www.sklep.kanar-customs.pl/

poczytaj opisy produktów i może znajdziesz coś dla siebie.

 

Maciek nOx też ma dobrą ofertę

http://www.mrcleaner.pl/

 

Włóż trochę swojego wysiłku i przejrzyj dział:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum.php?f=26

nie oczekuj że wszystko zostanie Ci podane na tacy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy po użyciu mleczka na rysy Scratch 2.0 a przed woskowaniem należy zastosować cleaner Deep Crystal polish od Meg. ,czy stosuje się tylko gdy nie ścieramy lakieru ? Szczerze mówiąc czytając 500 postów to się pogubiłem.Za dużo tego niestety. Próbuję skompletować zestaw ale czytając tyle postów nie jest to takie proste. Problemy podobne co kol.jozin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy po użyciu mleczka na rysy Scratch 2.0 a przed woskowaniem należy zastosować cleaner Deep Crystal polish od Meg. ,czy stosuje się tylko gdy nie ścieramy lakieru ? Szczerze mówiąc czytając 500 postów to się pogubiłem.Za dużo tego niestety. Próbuję skompletować zestaw ale czytając tyle postów nie jest to takie proste. Problemy podobne co kol.jozin.

 

Mylisz pojęcia - DC Step 2 Polish to nie jest cleaner tylko politura, która daje dobre efekty na ciemnych lakierach. Jako cleaner z Megsa można uznać DC1 (Paint Cleaner).

 

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to ScratchX 2.0 zamień sobie na UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keram, dlatego ja poszedłem po najprostszej lini oporu...

Znalazłem dystrybutora ze śląska na jakis produkt, pojechałem do niego i u niego kupiłem wszystko...

 

Ale prawda jest taka, że się łatwo pogubić. Ja czytając opisy Meg'sa do dzisiaj nie wiem który z jego produktów to tak naprawdę cleaner...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie jednak cep sprawię .Mniej w nim elektroniki. :kox: Coś niecoś już mam:

1 Myjka B&D pw 1400K +piana Tenzi nerta carnet jumbo

2 Szamp. Gold class

3 Glinka ?+ coś do niej

4 Mleczko do zlikwidowania rys UC - czy nie za mocny będzie?

5 Wosk NXT Gen.Tech.Wax 2.0 lub #16 Paste Wax - który ?

6 Opony Endurance High Gloss

7 Felgi ?

8 Plastyki zew-Gold Cl.Trim

9 Plastyki wew Natural Shine Prot.

To chyba wszystko na początek.

Potem coś do konserwacji - między woskowaniami- Ultimate Quik Detail. albo Auto Glym SRP

ręczniki Water Wizard z Temachem i mikrofibry (jeszcze nie wiem skąd) i rękawica do mycia z Megsa .

Aha nie mam jeszcze polerki obrotowej tylko orbitalną od Enhela .Ale jak czytam to do spolerowania nie nadaje się-chyba że można końcówkę wymienić.Pewnie ręczna polerka nie ma sensu- niedokładnie,za słaby efekt i czasochłonne.

Tyle mojego po pierwszych lekturach postów.

Jeśli coś źle to proszę poprawcie albo obrzućcie mnie śniegiem. :shock:Tak wogóle to mam Vito niebieskie - więc blachy pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
coś do niej

 

Szampon z wodą,ew. quick detailer.

 

Mleczko do zlikwidowania rys UC - czy nie za mocny będzie?

 

To zalezy od stopnia zarysowań. Mocne - UC,średnie - SwirlX.

 

Wosk NXT Gen.Tech.Wax 2.0 lub #16 Paste Wax - który ?

 

Jak wolisz plastikowy look,mocno świecący to NXT. Jak zależy ci głównie na trwałości to #16,wygląd oba dadzą zupełnie inny,cięzko porównać.

 

Potem coś do konserwacji - między woskowaniami- Ultimate Quik Detail. albo Auto Glym SRP

 

Mylisz pojęcia. SRP nie jest do konserwacji między woskowaniami. Do tego są własnie quick detailery. SRP w twoim zestawie plasuje się pomiędzy Ultimate Compoundem,a woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy nie są zbyt mocne.Takie koliste od mycia - więc może coś pomiędzy UC a SWIRLX czyli właśnie Scratch. Po tym polerowaniu użyć cleanera np.Nxt Gener.Glass Cleaner?Potem jak będzie nawoskowany

to po myciu będę używał Quik deteilera i to wszystko ?.Glinkę będę używał jak wyczuję brak gładkości lakieru.Wosk #16 też ma chyba błysk ,czy jest matowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.