Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Kopersky napisał:

Czy ktoś ma jakiś fajny sprawdzony cleaner pod Pete’s 53? Na aucie będzie robiony one step, następnie cleaner no i lsp. Aplikacja na da.

edit. Chyba trochę źle się wyraziłem. Jednym zdaniem-szukam cleanera na, którym Pete’s trochę poleży i którego nie będę musiał wymywać. Chodzi o fajny look białej perły.

Po one stepie bezpośrednio nie potrzeba cleanera. A przed każdą kolejną aplikacją wosku hmm...

 jedną z moich ulubionych kombinacji jest McKees37 CPP pod Petesa

 

Jak dla mnie to najlepszy cleaner bez dodatków glaze w ogóle. I działa z absolutnie każdym lsp jak woski, sealanty, powłoki. Dobrze czyści. Nie tani ale za to wydajny. Sprawdza się na każdym kolorze od białego po czarny. Żaden inny cleaner chyba nie zapewni lepszej trwałości. Po prostu klasyk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  Hmmm, rozumiem. Właśnie się zastanawiam bo przeczytałem, że główną robotę w wyglądzie robi wiadomo korekta ale też cleaner i między woskami połysk się różni o 0,1-1 %. Niby wosk na cleanerze, którego nie wymywam da lepszy efekt niż na jałowym lakierze po korekcie. Czy to też będzie znikoma różnica? Jak to jest?

Czy rzeczywiście po McKees37 nie ma potrzeby używania ipy nawet na zimowe lsp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost @zibi-M @paperson  Dziękuję Panowie za informację. Tak sobie teraz myślę skoro ten cleaner nie zawiera wypełniaczy, olejków to jak go wypracowywać na DA żeby nie zrobić czasami bałaganu samą gąbką? Bo jednak gąbka ma gorszy ślizg niż na cleanerze z olejkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bitek napisał:

czy jest cleaner który nadaje się pod każdy wosk

Niektóre woski (zwłaszcza "tłuste" naturale) lepiej "dogadują" się z cleanerami, które nie pozostawiają powierzchni całkowicie jałowej. Są też cleanery, które (jako dedykowane przez producenta wosku) spełniają swoją rolę lepiej, niż jakiekolwiek inne cleanery innych producentów (przykładem są np. cleanery DG, które najlepiej sprawdzają się pod woskami DG - nie wliczam w to SC, który sprawdza się jako cleaner do każdego sealanta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbliżonej cenie za pół litra (na ile myć to wystarczy) do Poorboy's World Professional Polish jest Fireball Ultimate Paintwork Cleaner. Tylko Fireball chyba trochę bardziej problematyczny bo po aplikacji trzeba jeszcze umyć samochód. Pytanie czy Fireballa można używać w słońcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zastanawiam się czy po użyciu DODO JUICE LIME PRIME, wymywać to IPA ...? Czy może ktoś z was robił takie połączenia lub ma wiadomości czy lepiej będzie trzymało po wymyciu czy jednak bez.

DODO + MADCOW HipnoWax / Purity Wax

DODO + Soft99 fusso

DODO + Coli 476s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Zastanawiam się czy po użyciu DODO JUICE LIME PRIME, wymywać to IPA ...? Czy może ktoś z was robił takie połączenia lub ma wiadomości czy lepiej będzie trzymało po wymyciu czy jednak bez.
DODO + MADCOW HipnoWax / Purity Wax
DODO + Soft99 fusso
DODO + Coli 476s
 
Do wosków letnich/naturali wymywanie jest bezsensu, pod syntetyczne, które są nastawione głównie na trwałość jednak wolałbym wymyć. Fusso i colli napewno wymycie. Z MadCow nie miałem do czynienia, ale jeśli są to woski typu "show wax" to bez wymywania. Wyjałowienie powierzchni prawie zawsze da większą trwałość, ale na niektórych woskach po prostu nie ma to sensu - choćby ze względu na wypełnienie defektów lakieru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje czystego Clenera, bez substancji ścierny pod twardy wosk. Aplikacja ręczna.

Po przeglądnięciu forum wydaje się mi że najlepsze (i aktualnie dostępne na rynku) są.:

1. McKee's 37 Coating Prep Polish (473 ml - 97 zł)

2. FIREBALL ULTIMATE PAINTWORK CLEANER (500 ml - 62 zł) - wada, że wymaga ręcznego umycia po aplikacji

3. POORBOY'S PROFESSIONAL POLISH (473 ml - 54 zł)  - po lekturze poprzedniej strony wynika, że jest minimalnie ścierny.

Najtaniej wychodzi POORBOY'S. Pytanie jak z wydajnością w porównaniu do droższych produktów? Czy jest jeszcze coś konkurencyjnego?

Czy amator który będzie używał tego pewnie ze 3-4 razy w roku zobaczy różnicę w droższych produktach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bapko napisał:

Czy jest jakiś cleaner którym usune „chmury” które wyszły po nakładaniu mrfix w aplikacji ręcznej np padem tri-color i nie zrobi rys na lakierze, gdyż nie planuje korekty lakieru?

zależy jak uporczywe te "chmury"

jak lajtowe to wystarczy qd.,

jak średnie to byle dowolny cleaner, choćby dj lp.

jak twarde ustrojstwo to ultimate compund na tricolorze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 19:26, Tomas22 napisał:

@Bielutomek już od dawna mam Mckees37 😉

Po prostu carchem wydaje mi się podobny...

W jakim sensie podobny?

Mckees37 czysty i nieścierny a CarChem o ścierności nic nie pisze a i jakieś dodatki ma:

https://carchem.pl/pl/p/CarChem-Pre-Wax-Cleaner-Czyszczenie-lakieru-przed-woskowaniem/120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mumins napisał:

Z doświadczenia własnego i nie tylko polecam szczerze Mckees. Trochę szarpie po kieszeni, ale jest świetny i zostawia całkowicie jałową powierzchnię. 

Pytanie czy jak przetrę POORBOY'S PROFESSIONAL POLISH taką IPĄ pod wosk typu COLI, to czy nie wyjdzie na to samo i nie zostanie połowę kasy w kieszeni? Mówię o zastosowaniu amatorskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.