Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Noorus napisał:

Poszukuje cleanera NIEściernego - 0% ścierności. Może być ewentualnie z maskowaniem rys (maskowaniem czyt. wypełnianiem a nie ścieraniem ich) 

Dodo Juice Lime prime LITE

Duragloss squaky clean 

Mckees 37 coating prep polish 

poorboys worls Proffessional Polish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ktm950 napisał:

Mi on tam co nieco usuwa 🙂  

Ciężko mi się ustosunkować czy mówisz o rysach czy zanieczyszczeniach 😉

 

Jednak wracając do sedna producent twierdzi, że nie posiada cząsteczek ściernych

https://www.mckees37.com/coating-prep-polish.html

Cytat

McKee's 37 Coating Prep Polish is a non-abrasive chemical polish that deep cleans automotive paint

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dokładnie, poniżej pięćdziesiątka po użyciu Prepa - krótko mówiąc wyciągnął z lakieru syf, którego nie usunęły poprzednie etapy doczyszczenia lakieru. Ale nie wypolerował.

Dodałem też fotki padów po przejeździe Prepem i przed.7647f8df299b88b3cd3587ad14a871ea.jpg7dd8afbd8509d59877387567bd5e0bef.jpg
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Noorus napisał:

@ghost  dodo LP lite i poorboy PP napewno są nie ścierne? 

Dziękuje za odpowiedzi 👍

Nie, każdy producent kłamie i podaje fałszywe informacje w opisie! (o ironio)

 

A umiesz wejść na stronę producenta i wkleić tu fragment? Bo w opisie każdego znalazłem informację dotyczącą zawartości środków ściernych

Godzinę temu, Kamil3km napisał:

@Noorus Rozmawiałem z dystrybutorem Poorboy's World w Polsce. Zapytałem czy ma właściwości ścierne- "Tak. Drobne, ale ma. Jego ścieralność to 1/10, zatem mniej wiecej taka, jak samego pada/aplikatora ". 

Bzdura

Cytat

It is non abrasive, which means it's pad dependent

Dodadki ścierne i to też nie super mocne ma Pro Polish 2, zupełnie inny produkt.

 

Mokry pad nawet polany wodą ma jakiś tam współczynnik tarcia, które prowadzi do ścieralności materiału. Tylko co to ma do samego produktu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost Zaintrygowałeś mnie i napisałem do Ameryki. 

-Hello, I have a question about Professional Polish. Does it consist of any abrasive particles?

Cytat

Thank you for your inquiry. Yes, Professional Polish has Micro abrasives that can barely be felt by the human hand.

512400712_Beztytuu.jpg.4bdb0cbdf48fbad27b0836e15aa0bff3.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2019 o 22:42, Noorus napisał:

Prima amigo rozumiem że tylko wypełnia mikrorysy a nie ściera? 

Czy nada się pod colli? Skróci żywotność colli? 

Na moje oko tak 😉 woskow naturalnych mi jakos specalnie nie skraca zywotnosci,nie wiem jak colli ale warto ze wzgledu na efekt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2019 o 18:13, ghost napisał:

Minęło 6 tygodni to już powinien zdanie sobie wyrobić 😉

Na filcu jest "najmocniej", ale tak na prawdę działa również kostka mikrofibrowa i tricolor. Testowałem różne i w sumie kwestia gustu, wszystkie opcje robią co mają robić 

 

Na DJ wosk szybciej pada VS. ValetPro PP. Kuzyn testowo zrobił 50/50 i na DJ wosk po 8 tyg miał już dosyć. Wosk o ile wiem COLLINITE 476S. Ale dowiem się dokładnie i napiszę.

Bo ja jednak posadziłem ja jałowy cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, V1RU$ napisał:

Czy na DODO LITE  mogę posadzić WOLFGANG Deep Gloss Paint Sealant. Czy to raczej marne połączenie i strata produktu.

Śmiało możesz aplikować WGDPS na cleaner od DJ. Co prawda posiada on w składzie olejki, które sprawdzą się bardziej przy wosku naturalnym i najprawdopodobniej osłabią wiązanie i trwałość sealantu od Wolfganga, ale odtłuszczenie lakieru po cleanerze DJ nawet zwykłym roztworem IPA powinno załatwić sprawę. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Eidos71 napisał:

Śmiało możesz aplikować WGDPS na cleaner od DJ. Co prawda posiada on w składzie olejki, które sprawdzą się bardziej przy wosku naturalnym i najprawdopodobniej osłabią wiązanie i trwałość sealantu od Wolfganga, ale odtłuszczenie lakieru po cleanerze DJ nawet zwykłym roztworem IPA powinno załatwić sprawę. 

Mogę użyczyć po sąsiedzku Fireball Ultimate Paintwork bo mój McKee's 37 się skończył właśnie. Ten Fireball też czysty bez dodatków i wypełniaczy. Co ciekawe aplikuje się go na mokro i wypłukuje, potem suszenie i wosk czy selenat. Ktoś z kolegów używał ten specyfik od Fireball'a. Bo cena nawet całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po umyciu robilem caly samochód tym fireballem ale potem trzeba go umyc ponownie. Co innego moze jak ma sie możliwość do ciągłego płukania.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Fitte napisał:

Ja po umyciu robilem caly samochód tym fireballem ale potem trzeba go umyc ponownie. Co innego moze jak ma sie możliwość do ciągłego płukania.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Umyć  czy tylko wypłukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyć  czy tylko wypłukać ?
Umyć, bez biezacego plukania mi po prostu ten puderek zasychal i wymagal mycia, nie wiem jak wyglada sprawa gdy sie biezaco splukuje

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakiś fajny sprawdzony cleaner pod Pete’s 53? Na aucie będzie robiony one step, następnie cleaner no i lsp. Aplikacja na da.

edit. Chyba trochę źle się wyraziłem. Jednym zdaniem-szukam cleanera na, którym Pete’s trochę poleży i którego nie będę musiał wymywać. Chodzi o fajny look białej perły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.