Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Czy cleaner z dodatkami ściernymi może porysować lakier?
Rozumiem że tych dodatków jest mniej niż w paście ściernej do usuwania rys?
 
Raczej nie, to bardzo delikatne ścierniwo i będziesz tym pracował ręcznie więc nie wytworzysz jakiejś mega siły. Cleaner scierny jest słabszy niż pasta finishowa
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ Żaden z nich jeśli oczekujesz trwałości

Mozesz skorzystać tylko z tych produktów czy istnieje możliwość powiększenia listy ?

Jeśli wybierać trzeba z tej trójki to moim zdaniem Dodo. Oczywiście możesz wymyć cleaner.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na dwa powyższe pytania.

Na tą chwilę nie zależy nam na trwałości. Idzie wiosna, lato - ma być lepszy wygląd. Na jesień, zimę kładłem na Detailer's Pro Mckee's 37. Ja FK1000 i siedzi już 4,5 miesiąca. Kuzyn Fusso i też ma się BDB. Teraz chcemy poćwiczyć na Cleaner'a który zamaskował by niedoskonałości i podbił wygląd. Mieliśmy kupić PA. Ale ktoś nam odradzał, raz że wosk mu się pocił to żywotność mu spadała strasznie.

I dlatego padło takie pytanie. Czy tak drastycznie leci żywotność woku który na nim leży. Może ta lista być powiększona o inne produkty które też dają niezły wygląd i maskują co nieco.

Ale odstrasza nas ta mała trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, V1RU$ napisał:

Może ta lista być powiększona o inne produkty które też dają niezły wygląd i maskują co niec

Oprócz amigo masz do dyspozycji VP Purple Passion, Autoglym SRP, Zymol HDC.

Każdy coś maskuje.

 

Valet Pro był projektowny by nie obniżąć drastycznie trwałości nawet sealantów.

 

Jednak każdy cleaner/glaze, który nie zostawia jałowej powierzchni skróci trwałość LSP mniej lub bardziej. To już tylko kwestia jak się zestaw produktów ze sobą dogada. Nie ma co gdybać, tylko trzeba testować samemu różne kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.01.2019 o 13:57, rudi0018 napisał:

I oczywiście poorboy's world Professional Polish nadaje się również jako cleaner na szyby przed NW?

W dniu 30.01.2019 o 13:59, david2888 napisał:

Tak nadaje się 🙂 robiłem nim szybki i fajnie się pracowało 🙂 

Trochę odkopię, ale jeszcze jedno pytanie czym wypracowywałeś ten cleaner na szybach? 😉
Zastanawiam się jaką gąbki na DA wypracować ten cleaner na szybach, a może ręcznie tri-colorem lepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię, ale jeszcze jedno pytanie czym wypracowywałeś ten cleaner na szybach?
Zastanawiam się jaką gąbki na DA wypracować ten cleaner na szybach, a może ręcznie tri-colorem lepiej? 

Kostka filcowa carpro sie dobrze sprawdza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 14:03, menior napisał:

@V1RU$ i koniecznie zdaj relacje 👍

Minęło 6 tygodni to już powinien zdanie sobie wyrobić 😉

Godzinę temu, Birkhof napisał:

Kostka filcowa carpro sie dobrze sprawdza

Na filcu jest "najmocniej", ale tak na prawdę działa również kostka mikrofibrowa i tricolor. Testowałem różne i w sumie kwestia gustu, wszystkie opcje robią co mają robić 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie cleanerów. Jeśli chodzi o cleaner na lakier i szyby to wybór padł na Poorboy's, dzięki temu, że pozostawia bardzo mało po sobie na lakierze i dodatkowo można go stosować na szyby, tylko mam dylemat, który wybrać: Professional Polis, czy Pro Polish 2? 
Wiem, że PP2 ma więcej cząstek ściernych, a na ich stronie jest napisane, że dzięki nim cleaner pozwala również na korektę. Cleaner będzie wypracowywany Na maszynie DA (15mm) oraz miękkiej gąbce. 
Który z nich wy wybraliście lub byście wybrali do uniwersalnych zastosowań?
Czy rzeczywiście w PP2 można liczyć na usunięcie mikrorys w porównaniu do PP? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałem w temacie o Pro Polish 2, że potrafi dość sporo wyciąć i stosowanie za każdym razem go przed woskiem, może wyciąć sporo lakieru. 
Czy ktoś jeszcze coś wie na temat tych dwóch cleanerów i mógłby pomóc? 

A jak w ogóle z terminem ważności takich cleanerów? Ile po otwarciu można ich używać? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rudi0018 napisał:

to jak ktoś pomoże co do terminu ważności i który lepiej wybrać?

Duże opakowania często stoją na półce po kilka lat i zazwyczaj nic się z tym nie dzieje.

Poza Car Pro mało kto podaje terminy ważności.

118ml cleanera zazwyczaj i tak wystarcza na 2 użycia.

 

A co do typu cleanera to sam zdecyduj czy potrzebujesz agresywniejszego by usunąć bardziej uporczywe zabrudzenia przed woskiem. Czy standardowy wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże opakowania często stoją na półce po kilka lat i zazwyczaj nic się z tym nie dzieje.
Poza Car Pro mało kto podaje terminy ważności.
118ml cleanera zazwyczaj i tak wystarcza na 2 użycia.
 
A co do typu cleanera to sam zdecyduj czy potrzebujesz agresywniejszego by usunąć bardziej uporczywe zabrudzenia przed woskiem. Czy standardowy wystarczy.
 

Co tak na bogato tym cleanerem :)? Ja tym pracuje jak pastą polerska i schodzi mało jak już gąbka się nasączy



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakiś cleaner który nie posiada cząsteczek ściernych lub jest bardzo delikatny? Mam Poorboys World Pro Polish 2 ale wolałbym coś innego. Szukam czegoś lepszego niż SG Pure Paint Cleaner ale tańszego niż ZYMOL HD-Cleanse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kamil3km napisał:

Polecacie jakiś cleaner który nie posiada cząsteczek ściernych lub jest bardzo delikatny? Mam Poorboys World Pro Polish 2 ale wolałbym coś innego. Szukam czegoś lepszego niż SG Pure Paint Cleaner ale tańszego niż ZYMOL HD-Cleanse. 

Takim fajnym,niedrogim jest DG652 ale nie wiem jak u nas  z dostepnoscia,jak nie to klasyk DJ Prime lite nie jest tani ale mega wydajny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zawisza napisał:


Co tak na bogato tym cleanerem :)? Ja tym pracuje jak pastą polerska i schodzi mało jak już gąbka się nasączy
 

Przyznam bez bicia, że czasami lubię na bogato jak produkt jest bezproblemowy. Oczywiście gdy włączy się rozsądek da radę sporo zejść z ilością.

 

Natomiast sama ilość zależy też od rodzaju cleanera, te mało tłuste szybciej wysychają. Od rodzaju aplikacji, ręcznie czy maszynowo.

I przede wszystkim od wielkości samochodu, jak popracujesz na BMW7 albo GLE coupe to wspomniane wartości 55-60ml są normą. Na średni segment D 45-50ml. Na malutkie samochody segmentu B 30-40ml. 

 

 

9 minut temu, Kamil3km napisał:

Polecacie jakiś cleaner który nie posiada cząsteczek ściernych lub jest bardzo delikatny? Mam Poorboys World Pro Polish 2 ale wolałbym coś innego.

Z tanich to omawiany wcześniej Poorboys Professional Polish (nie mylić z Pro Polish 2). Z droższych McKees37 Coating Prep Polish jest klasa. Ewentualnie Dodo juice LP w wesji Lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.