Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rudi0018 napisał:

No tak, tak, miałem na myśli, tri color czy gąbkowy jak do wosku "słoneczko". 😉 

A dużo powinno się nakładać cleanera? Taki DJ LP 100ml buteleczka na ile razy powinna starczyć na Accorda np?

 

Jest bardzo wydajny o ile pamietam,dajesz na pada 2/3 kropelki i lecisz.Taka buteleczka to mysle ze z 4 auta oblecisz na oko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema, 🙂 
Maszyna DA (skok 15mm) zamówiona i temat cleanerów do mnie powraca. Obecnie posiadam Dodo Juice Lime Prime, jednak jest to tłusty cleaner, który wymaga wymycia pod twarde woski i niestety, ale colli długo na nim nie poleżał u mnie. Wiem, że zimowe woski mogę kłaść DJ LP i go wymyć, aby długo leżały, ale chcę go zostawić pod letni wosk. 
1. Poszukuje "czystego" cleanera pod twardy wosk, prawdopodobnie Fusso lub FK, bo Colli mnie nie urzekł (ale zobaczymy co obecne testy pokażą), do wypracowania maszyną DA, . Przeczytałem ostatnie 20 stron tego tematu i z tych co zostawiają najbardziej jałowe powierzchni i są dostępne to: AW Perfect Polish, Poorboy's World Professional Polish zwykły lub 2, CarChem Pre Wax. Który z nich najbardziej nadaje się pod zimowe woski i do wypracowania DA? 
2. Czy cleanery ścierne (czy to mniej czy więcej) usuwają sporą ilość lakieru? Mam miękki lakier Hondy i zastanawiam się czy po stosowaniu cleanerów przynajmniej dwa razy do roku, przez kilka lat może się stać coś z lakierem? 
3. Który z tych najbardziej "czystych" cleanerów ma najmniej właściwości ściernych? Oczywiście wiem, że PW PP 2 ma ich dosyć sporo, co sam producent podaje, a reszta?
4. Nic się nie zmieniło co do wypracowania cleanerów maszyną DA i czarną finish'ową gąbką, taki zestaw jest właściwy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 ja ostatnio używam PB Professional Polish jako czysty cleaner i daje rade, ale chłopaki polecali i dobre opinie zbiera cleaner Detailer's Coating Prep Polish. Ponoć dobry, czysty cleaner. Idealny pod twardziel czyli coli i fusso. 

Nr aukcji : 5925344773

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 Dzięki za odpowiedź. ;) A to czytałem w tym temacie o tym cleanerze, ale po wpisaniu w google "MCKEE'S 37" żaden polski sklep nie pojawiał się i myślałem, że również niedostępny jak Duragloss, ale mój błąd. Tylko, że MCKEE'S 37 jest 2x droższy niż PB Professional Polish, czy warto? Wiem, że PB Professional Polish jest trudny do wypracowania ręcznie, ale przy DA chyba nie ma różnicy. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22  Wiem, wiem, przed chwilą wszystko scaliłem w całość 😄 A co sądzisz czy warto 2x zapłacić za ten cleaner w porównaniu do PB Professional Polish? 

I ponawiam pytania: 
2. Czy cleanery ścierne (czy to mniej czy więcej) usuwają sporą ilość lakieru? Mam miękki lakier Hondy i zastanawiam się czy po stosowaniu cleanerów przynajmniej dwa razy do roku, przez kilka lat może się stać coś z lakierem? 
3. Który z tych najbardziej "czystych" cleanerów ma najmniej właściwości ściernych? Oczywiście wiem, że PW PP 2 ma ich dosyć sporo, co sam producent podaje, a reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał82 napisał:

Takie pytanie do osób obeznanych w temacie. Czy cleaner ścierny jest w stanie usunąć zauważalną ilość lakieru? Jak tak to ile? Myślę, że na pewno ktoś z doświadczeniem mierzył lakier przed i po.

Od lat przed kazdym polozeniem wosku przelece cleanerem i nie widze aby mi cos lakieru ubylo,to bardziej takie doglebne doczyszczenie i nie masz sie czego bac 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli mam 2-3 pozycje, którąś wybiorę i przetestuje. 😉

 @menior Ale niestety DG 652 czy Squeaky clean nie jest dostępny w Polsce, chyba, że słabo szukam.

 @Michał82  O właśnie, o to samo pytałem, więc myślę, że możemy być spokojny o grubość lakieru po cleanerach. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 no tak,ja akurat kupilem za granica gdzie przebywam i nie wiem jak u nas z dostepnoscia 🙄 Cena tez fajna i wysylaja za granice ale nie wiem jaki koszt wysylki 

https://www.lacuradellauto.it/duragloss-652-polish-di-preparazione-230-ml.html

1 minutę temu, Tomas22 napisał:

@menior dalej masz dostęp do DG ? 😉

mam 😉 i jest cala gama DG,ale to nie u nas,wstawilem linka wyzej 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rudi0018 napisał:

@ghost  I oczywiście poorboy's world Professional Polish nadaje się również jako cleaner na szyby przed NW?

Tak nadaje się 🙂 robiłem nim szybki i fajnie się pracowało 🙂 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chce nawoskować autko, ale przyznam szczerze, że nie uśmiecha mi się lecieć ręcznie całego cleanerem (nie posiadam polerki). Jaka jest różnica w trwałości po całym procesie bez cleanera (piana, 2 wiadra, dekontaminacja), oraz z cleanerem? Jest sens nakładać bez cleanera?

Wosk to Dodo juice purple haze/PB Nattys Black

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kubsonke napisał:

Cześć, chce nawoskować autko, ale przyznam szczerze, że nie uśmiecha mi się lecieć ręcznie całego cleanerem (nie posiadam polerki). Jaka jest różnica w trwałości po całym procesie bez cleanera (piana, 2 wiadra, dekontaminacja), oraz z cleanerem? Jest sens nakładać bez cleanera? 

Mam kilka polerek a i tak cleanery prawie zawsze nakładam ręcznie. Bo lubię a długo z tym nie schodzi.

Tu nie rozchodzi się tylko o trwałość, ale do czego służy cleaner. Ma oczyścić lakier, zwiększy blask i nie będziesz kładł wosku na brudny lakier.

 

Żeby lepiej wyglądać zakładasz nowe ciuchy na wierzch ale pod spodem się nie myjesz przez miesiąc ?

Na podobnej zasadzie jest woskowanie bez cleanera. Mycie na dwa wiadra, deiron czy nawet glinka nie zastąpią cleanera. Clener mozesz ominąć jak robisz polerkę, ale to oczywiste.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ghost napisał:
Mam kilka polerek a i tak cleanery prawie zawsze nakładam ręcznie. Bo lubię a długo z tym nie schodzi.
Tu nie rozchodzi się tylko o trwałość, ale do czego służy cleaner. Ma oczyścić lakier, zwiększy blask i nie będziesz kładł wosku na brudny lakier.
 
Żeby lepiej wyglądać zakładasz nowe ciuchy na wierzch ale pod spodem się nie myjesz przez miesiąc ?
Na podobnej zasadzie jest woskowanie bez cleanera. Mycie na dwa wiadra, deiron czy nawet glinka nie zastąpią cleanera. Clener mozesz ominąć jak robisz polerkę, ale to oczywiste.
 
 

Czyli np. Dodo Juice Lime Prime (lub wersja light), jakiś miękki pad i wypracować? Na ile wystarczy 100/250ml Dodo?

 

Edit: Już wiem, doczytałem, dzięki za pomoc 🙂

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.