Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Afi noo wiem że trzeba oczyścić clinerem i mam właśnie okazje kupić "Poorboy’s World Bio-Degradable All Purpose Cleaner and Degreaser" a to chyba też cliner, ale wole sie zapytać czy będzie mógł być.

 

yesfan, UC do podobne do SwirlX ścierna substancja dlatego niewidze sensu, co najwyżej jakiś wypełniacz np. BlackHole albo AG SRP ale niemam aż tyle kaski :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poorboy’s World Bio-Degradable All Purpose Cleaner and Degreaser" a to chyba też cliner
Mylisz grupę produktow. Wspomniany wyżej to środek APC -all purpose cleaner,czyli uniwersalny środek czyszczący.Uzywamy go zazwyczaj do czyszczenia trudno dostepnych miejsc,emblematow,atrap itp.

Po jakiejkolwiek korekcji lakieru należy użyć cleanera ale nie takiego.Musi to być środek w formie mleczka (mniej więcej)usuwający pozostałości po pastach polerskich i oczyszczający powierzchnię lakieru "chemicznie", przygotowując go pod nałożenie wosku,jednocześnie znacząco przedłużając jego byt na karoserii. Do tej grupy produktow naleza np: Poorboys Professional Polish, Megs DC step 1,Collinite no. 840 Sapphire Prewax Cleaner ,Dodo juice lime prime, Autoglym SRP itp.

PS: jeśli masz zamiar podziękować za wypowiedz to pisz po polsku anie jakieś thx czy lole....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, UC jest dość mocno sciernym środkiem i stosując go na twardych gabkach mozna narobić hologramów, które likwiduje się pastami wykończeniowymi. Jeśli masz do wyboru PB PP i black hole ja wybralbym ten drugi produkt. Tez na właściwości cleanera i lepiej przygotowuje lakier pod wosk PB, zwłaszcza jeśli cały proces jest wykonywany ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba jedną z pierwszych osób, która miała okazję wypróbować claner Victoria Deep Cleanse. Werdykt: świetny produkt, wbrew pozorom nie jest ścierny. Bardzo łatwo się nakłada (jest dość rzadki, nie tak gęsty jak PB PP) w optymalnym czasie zasycha i wtedy bardzo łatwo się go poleruje. Równie przyjemnie się go używa za pomocą maszyn polerskich. Doskonale się nim czyści szyby. W ramach testu wypróbowałem go w mocno zabrudzonych zakamarkach, które świetnie oczyścił. Szkoda że victora ma mały asortyment, bo oprócz wosku i clenaera jest tylko szampon i quick detailer. Dodam że nie mam nic wspólnego z dystrybutorem czy sklepem (nie dostałem ani zniżki ani gratisów), ale chętnie poznam opinie innych na temat produktów "victoria".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kurcze ja już 2 różne auta robiłem PB PP i bardzo fajnie i szybko poszło, nakładanie aplikatorem mf, po nałożeniu "zbielał" i zniakał po przetarciu ściereczką z mf.

ale to tester następnym razem spróbuje coś innego, myślałem o SRP albo BH ale to nietypowe clinery i niewiem czy to dorby pomysł żeby za 1 razem nadać głębie (bh) zapełnić ryski (srp) i oczyścić lakier przed woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja już 2 różne auta robiłem PB PP i bardzo fajnie i szybko poszło, nakładanie aplikatorem mf, po nałożeniu "zbielał" i zniakał po przetarciu ściereczką z mf.
Ja potem też przyjąłem taką taktykę;-) Ale wypracować PB PP aplikatorem z mikrofibry do skrzypienia jest naprawdę bardzo ciężko.

 

ale to tester następnym razem spróbuje coś innego, myślałem o SRP albo BH ale to nietypowe clinery i niewiem czy to dorby pomysł żeby za 1 razem nadać głębie (bh) zapełnić ryski (srp) i oczyścić lakier przed woskiem.
Albo jedno albo drugie...był już kiedyś temat poświęcony tej parze/konfiguracji;-)

Tutaj http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, widziałem temat, tylko chodzi mi oto czy możne jes stosować zamiast clinera.. czy lepiej po nich itak walnąć LP czy PB PP

 

rzeczywiście po PB PP lakier nieskrzypiał, za to skrzypiał bardzoo przy poprzednim kroku czyli pracy z UC po którym nałożyłam właśnie PB PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, widziałem temat, tylko chodzi mi oto czy możne jes stosować zamiast clinera.. czy lepiej po nich itak walnąć LP czy PB PP
W sumie te produkty się wykluczają...DODO LP to cleaner z odżywką, więc nie ma sensu po nim cokolwiek - tylko wosk; PB PP to czysty cleaner tak więc po nim można PB BH i potem wosk lub sealant, SRP ma przede wszystkim właściwości maskujące i jest też cleanerem, a nawet to AIO ale jego właściwości ochronne są bardzo słabe...więc trzeba po nim wosk lub sealant, panuje też taka opinia, że najlepiej wygląda sam! PB BH to glaze i cleaner, ale jego właściwości czyszczące są bardzo znikome...a więc dałbym go po PB PP, przed woskiem lub sealantem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm to jak myślisz MetalMagnes, czym zastąpić PB PP? Kandydaci SRP, BH, LP. Dodam że napewno na to pójdzie wosk, a przed prawdopodobnie UC.

 

[ Dodano: 26 Sierpień 2010, 19:24 ]

aha jeszcze jedno, czy UC nie jest troche clinerem, bo w czasie polerowanie go mf lakier niesamowicie skrzypiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jedno, czy UC nie jest troche clinerem, bo w czasie polerowanie go mf lakier niesamowicie skrzypiał :)

po każdej paście będzie lakier skrzypiał jeśli powierzchnia będzie dość gładka i bez dużej ilości olejków.

Malkolm, a jak się ogólnie pracuje cleanerami dodo, zymol. Bo u mnie czekają w kolejce;-) Np. PB PP pracowało mi się bardzo ciężko!

aplikator w dłoń i się przekonasz, ja robiłem to DAS-6, ręcznie już się w to nie bawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli uc niema właściwości clinera, i choć powierzchnia skrzypiała dobrze że użyłem PB PP?

cleaner jest zawsze wskazany przed woskiem, jeśli nakładasz od nowa.

choć kiedyś gdzieś tutaj było że po UC można kłaść wosk bo ma też takie właściwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.