Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
4 godziny temu, david2888 napisał:

Zastanawiam się, czy tylko odtluścić, czy przejechać lakier Cleanerem na maszynie DA.

Cleaner.

 

 

 

Nawet jeden lub dwa przejazdy ręczne poprawiają look:

2018-07-06_19_42_24-_Window.png

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sobotnim woskowaniu, muszę przyznać rację, że Cleaner + wosk robi robotę 🙂 

Nakładałem maszyną DA cleaner PB Professional Polish na mękkim waflowym padzie. Zrobiłem małą 50/50 i strona po cleanerze lepiej oczyszczona i ziarno nawet się ukazało. Auto przeszło też całą dekontaminacje. Potem na to od razu wosk i Auto piękny look dostało. Klient od razu pojechał robić sesje 😛 o to zdjęcie od niego 🙂 

20180707_205325.jpg

  • Lubię to 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu znajomy zaaplikował mi na czache motocykla jakiś wosk twardy nieznanej mi firmy - efekt właściwie żaden. Jako, że mam czarny lakier na motocyklu Yamaha r6 2009 rocznik to widać na nim każdą rysę i lakier jest delikatnie zmatowiony. Planuje kupić UC Meguiars i Ultimate Polish Meguiars i nałożyć wosk Soft99 The Kiwami Extreme gloss, który dostałem od szwagra w tym tygodniu. Mam pytanie czy pod ten wosk muszę po użyciu UC Meguiars i Ultiate Polish używać Cleanera? Czy UC i Ultimate Polish same w sobie są Cleanerami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost dzięki za szybką odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie -  planuje zakupić polerkę DA - ADBL coś takiego https://allegro.pl/adbl-roller-d09125-01-mini-skok-9mm-pady-pasty-i7237113712.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=ZmYxZThmMTMtY2MzNi00MjlhLWFmNjItZjQzMDBkM2Y3MTAwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=90e002a7-9bd7-4417-a542-8afd838bf89e

Czy jako nowicjusz jestem w stanie spokojnie taką polerką zrobić korektę one step z dołączonymi pastami czy dla początkującego lepiej użyć tej polerki z UC?

Wiem, że ktoś kiedyś robił wcześniej amatorską polerkę na moim motorze i boję się też o to ile właściwie mam lakieru i czy nie zjadę lakieru do podkładu jak użyję czegoś mocniejszego od UC no i czy nie zrobię syfu używająć pierwszy raz takiej maszyny DA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal90x nie jestem jakimś fanem Menzerny, choć to produkt popularny i ma wielu zwolenników.

Zostałbym przy Ultimate Compund, wybacza wiele błędów początkujących. Myślę, że nie ma się czego wstydzić wśród past polishowych, trochę wycina i zostawia bardzo łądne wykończenie.

Ewentualnie Sonax 04-06 (EX/PF) lub Koch chemie F5.

 

Gdybyś potrzebował mocnego cięcia to Sonax 05-05, Carpro Clearcut, albo Koch H8.

Z Finishowych Koch Antiholo M2 albo Meguiars Ultimate Polish (butla Megsa 205 nie jest potrzebna na jeden motor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...zastanawiam sie nad Angelwax perfect polish, a Prima amigo🤔Ktokolwiek życzy sobie woskowanie, zawsze przed cleaner. Woski różne, przeważnie fusso, fk, colli. PA wiem, że robi świetną robotę jeśli chodzi o wygląd, aplikacja banalna. Nie wiem jak Angelwax. Mniejsze pojemności nie wchodzą w grę. Ktory lepiej się sprawdzi pod te raczej "dlugodystansowe" woski??IPĄ raczej nie chciałbym ich wymywać. W ostateczności Carchem pre wax cleaner bo mam blisko do dystrybutora ma Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

szybkie pytanko 😄 chcę przygotować nowy salonowy biały lakier pod aplikację colli 476s. po głowie chodzi mi:

- adbl wipe out

- sg pure paint cleaner

- carpro eraser

z doświadczenia który najlepiej zagra bezpośrednio przed aplikacją colli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja. od niedawna zagłebiam się w tajemniki asortymentów firm.. mętlik mam jak każdy na poczatku 😄 chcę wykorzystać urlop na zabezpieczenie nowego auta i dlatego takie bezpośrednie pytanie. przed zimą wiedzy mam nadzieję mi przybędzie i bedę mógł zaaplikować może coś bardziej poprawnego.

na ten moment, chcę auto umyć, czymś oczyścić, zawoskować colli 476s. 

„czymś oczyścić” zawęziłem do trzech powyższych. głębszego czyszczenia na ten moment nie planuję bo po pierwsze lakier biały a po drugie, zanim ogarnę temat to skończy się urlop 😄 więc problem na teraz jest taki, czym przesmarować lakier tak, żeby colli dobrze siadł i w miarę szybko nie spłynął. akceptuję, jeśli zawoskuję nie w pełni idealnie przygotowany lakier bo to będzie w planach przed zimą, jak sie trochę doszkolę 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mihau12 colli lubi lakier jałowy, więc dobrze go odtłuść. Bardzo dobrym produktem jest eraser,  z którego korzystam, choć pod ten wosk, to może być przerost formy nad treścią. Jeśli nie chcesz wydawać dużo gotówki, to doskonale sprawdzi się tu zmywacz silikonowy.

Mimo, że to nowe auto, to pokusiłbym się o spryskanie lakieru jakimś deironizerem, np. ADBL Vampire Liquid. Możesz się zdziwić jak nowy lakier zacznie krwawić ;-) Jeśli autem jeszcze nie jeździłeś/auto nie stało pod drzewem, to preparat do smoły możesz sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechało 170 km ale stoi pod zadaszeniem (wiata). jest lekko ubrudzony, kilka much i jakis syfów, które na pewno zejdą po umyciu. na początek zacznę chyba od adbl wipe out, często się tu przewija a cena jest niewygórowana

@paperson  dzięki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o wiedzę i pomoc. Będę nakładać wosk collinite. Lakier oplowski perła Brown mahogny, autko ma 2 lata. Narazie mam takie specyfiki: Shiny garage pure paint cleaner, Shiny garage scan inspection. Do oczyszczenia samochodu mam też  prickbort mac 124. I problem mam z produktami Shiny garage. Niewiem czy każdy z nich nakladac czy tylko jeden z nich wystarczy i jeśli tak to który? Czy jeszcze coś dokupić?  Dotychczas stosowałem quick detailer sonax po myciu. Autko tylko myte na bezdotyku i ręcznie tak 50/50. Proszę o wyrozumiałość jestem początkujący w dokładniejszym dbaniu o 4 kółka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damians14 napisał:

Witam. Proszę o wiedzę i pomoc. Będę nakładać wosk collinite. Lakier oplowski perła Brown mahogny, autko ma 2 lata. Narazie mam takie specyfiki: Shiny garage pure paint cleaner, Shiny garage scan inspection. Do oczyszczenia samochodu mam też  prickbort mac 124. I problem mam z produktami Shiny garage. Niewiem czy każdy z nich nakladac czy tylko jeden z nich wystarczy i jeśli tak to który? Czy jeszcze coś dokupić?  Dotychczas stosowałem quick detailer sonax po myciu. Autko tylko myte na bezdotyku i ręcznie tak 50/50. Proszę o wyrozumiałość jestem początkujący w dokładniejszym dbaniu o 4 kółka. 

Do kompletu brakowaloby Ci glinki i jakis deironizer,a wtedy mozesz kompletny proces przeprowadzic 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, menior napisał:

Do kompletu brakowaloby Ci glinki i jakis deironizer,a wtedy mozesz kompletny proces przeprowadzic 😉

Obawiam się glinki że mógłbym wiecej szkód nią wyrządzić niż pożytku 😁 a poleci ktoś jakiś produkt  do deironizacji? Taki z średniej półki. Jeszcze chciałbym uzyskać odpowiedź o środkach SG które mam. Co pierwsze jaka kolejność bo im więcej wchłaniam wiedzy tym gorzej 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskujesz wszystko tar and glue czekasz 10 min na to kladziesz piane, czekasz 5 min wszystko po malu splywa...oplukujesz auto karcherem, pozniej spryskujesz auto deironizerem np adbl vampire liquid ale tym gestym ( ciut drozszy) auto zaczyna krwawic po 5 minutach splukujesz auto. Myjesz auto na 2 wiadra zgodnie ze sztuka. Splukujesz auto. Bierzezz glinke ( jesli to konieczne) glinkujesz. Po glince rowniez myjesz auto wycierasz do sucha. W ruch bierzesz Ipe lub wipe out lub sg scan inspection przecierasz. Na to wosk. I gitara gra 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam uzyskać wet look. Myślałem z tego względu o cleanerze Prima Amigo, który bardzo chwalicie tutaj. Ale znalazłem też Good Stuff Rhino Horn. Niby też jest pod wet look. Który wg Was lepszy? Amigos wygrywa?

Mam jeszcze pytanko - czy Amigo jest bardzo ścierny czy raczej ma dużo wypełniaczy? Zapewne skróci życie legendarnego rekinka Finish Kare? Rekin miałby być opcją na zimę, gdy look odejdzie na drugi plan, ale gdybym nie musiał, to nie kupowałbym drugiego cleanera po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.