Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@ghost w dwóch zdaniach: BH bardzo dużo usunie, trochę wypełni, ładnie wykończy. Można nim zrobić finish na naprawdę sporo ze-swirlowanym aucie. Bardzo łatwy w pracy ręcznej i na maszynie. Nie ma tendencji do zasychania. HDC bardzo dużo wypełni, przyciemnia lakier, mało co usunie. Praca nim jest trochę bardziej wymagająca. Nigdy niestety nie robiłem bezpośredniego porównania...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ktm950 napisał:

w dwóch zdaniach...

Tak sądziłem, że byłeś/jesteś posiadaczem obu produktów.

Właśnie HDC choć bardziej upierdliwe to powiedziałbym, że wygląd podkręca bardziej niż niektóre politury jakie znam.

Stąd też ciekawość do BH CP, bo opinie na DW ma bardzo dobre, a i do marki co raz bardziej się przekonuje bo prezentują wysoki współczynnik jakości do ceny, a w dodatku często łatwo się pracuje z produktami BH. W CF bardziej nastawili się na trwałość, a CP ponoć ukierunkowany jest właśnie na wygląd. Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prosze o pomoc . Auto  12 letnie . W planie : kompleksowe umycie auta, glinkowanie... mam zamiar położyc Prima Amigo  i Fusso. czy ten clearner bedzie dobry pod fusso czy polecacie jakis inny. Z góry dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima amigo to wg mnie glaze a nie typowy cleaner, bardzo fajnie przyciemnia lakier, podbija look ale skraca zywotnosc wosku, fusso z koleji lubi jalowy lakier wiec na zime odpuscil bym amigo na rzecz przygotowania lakieru najprostrzym cleaner, odtluszczeniu IPA i na jalowy lakier fusso


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.. tylko chciałbym też  aby  lakier optycznie też wyglądał lepiej... A z tego co czytałem  Tu na forum   to praktycznie każdy cleaner  ma w sobie   jakieś uzupelniacze żeby uzyskać właśnie jeszcze  lepszy efekt. ...   A jaki cleaner  polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed nalozaniem fusso na zimę daje zawsze cleaner i potem dla pewności przelece IPA,ostatnio używałem  jako cleaner Perfect polish też uznawany trochę za glaze i na takim połączeniu fusso przeleżało spokojnie do wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej letni i deklarowana trwalosc w granicach 3 miesięcy więc zimy raczej nie przeleży,chyba że wspierany czymś jeszcze,po korekcie nie trzeba nic przed woskiem dawać, można IPA dla pewności przeleciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się.....  Nie, to nie jest bez sensu bo cleanerem oczyszczasz lakier chemicznie. Fakt wymycia go powoduje że usuwasz wszelkiego rodzaju wypełniacze, olejki i inne składowe cleanera które mogą osłabić Colliego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus spokojnie :) bez ciśnienia :) już parę wątków przeczytałem od dechy do dechy :) Ale po prostu dopytanie w temacie czy akurat ten Cleaner z SG będzie dobry, czy coś lepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.. tylko chciałbym też  aby  lakier optycznie też wyglądał lepiej... A z tego co czytałem  Tu na forum   to praktycznie każdy cleaner  ma w sobie   jakieś uzupelniacze żeby uzyskać właśnie jeszcze  lepszy efekt. ...   A jaki cleaner  polecasz?
Jako czysty cleaner mogę polecić Poorboy's World Professional Polish

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Jesienne przygotowanie robiłem właśnie Poorboy's World Professional Polish. Nie ma on w sobie wypełniaczy, nie dodał też nic do wyglądu. Dodatkowa występuje w testerze, więc jest tani i starczy na ok. 2 użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, david2888 napisał:

@wobbjack @paperson Są dwie wersje tego cleanera. Poorboy’s World Pro Polish  i wersja Poorboy’s World Pro Polish 2. Która lepsza? cenowo prawie znikoma różnica.

Wystarczy przeczytać opis: http://poorboysworld.com/shopping_cart/index.php?app=ecom&ns=catshow&ref=Pro_Polish_2

PP2 ma mocniejsze własciwości tnące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 2 pytania.
Czy Auto Finesse Tripple – All In One Polish który ma już około 5 lat można stosować i posiada swoje właściwości? Zależał mi się trochę a mam połowę butelki :)
Czy przy nowym aucie, lakierze wymagane jest przejechanie tym środkiem po myciu i glinkowaniu przed woskiem?
Dzięki

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kolo100 napisał:

Czy przy nowym aucie, lakierze wymagane jest przejechanie tym środkiem po myciu i glinkowaniu przed woskiem?

Przy każdym cleaner się przyda. Ale AIO niekoniecznie. Dla mnie w ogóle AIO to taki trochę zbędny jest w przypadku własnego auta. Jeśli ono miałoby robić za cleaner to od biedy tak ale wypada wymyć. Szczególnie pod zimowe woski AIO nie ma sensu bo z większości wosk zjedzie szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.