Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Strus napisał:

Fajne. Kupuję to :)

 

Czyli zasadniczo jeśli chcemy mieć jałowy lakier to tylko obojetnie jaki cleaner + IPA

Generalizując tak. W praktyce DP i Squeaky były tak popularne, bo oszczędzały czasu z ipą. Zwróć uwagę, że duragloss miał przygotowywać powierzchnię pod wymagające sealanty i przede wszystkim pod ceramike gdzie wymagane jest podłoże idealne. Jak sie wypowiadali pracownicy DG, powierzchnia miała być tak oczyszczona i jałowa, że aż skrzypiała, stąd nazwa sqeaky ;) Wszystkie wątpliwości już rozwiane, teraz tylko czekać aż pochwalisz się relacją z aplikacji wosku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego cleanera polecacie do białego lakieru i do Soft99 FUSSO Coat 12 Months Wax White.

Zastanawiam się nad Prima Amigo.

Do Zymola Japon mam Hdc i to połączenie daje super efekt lecz do fusso szkoda mi Hdc i szukam do niego tańszej alternatywy dającej efekt blasku co na białym nie metaliku jest trudne a lakier mam nowy i zamysł mam taki że dogłębne oczyszczenie robię na wiosnę glinka, hdc, Zymol Japon to na okres zimowy pod fusso cleaner nie musi być drogi i celuje w kosztach max 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów zależy co rozumiemy pod pojęciem "oczyszczony". To jedna sprawa

 

Druga sprawa to to że z autopsji wiem że Fusso naprawdę nie jest wybredny. U mnie był kładziony przed zimą, w listopadzie. Poza odsmoleniem i deironem nie było żadnego przygotowania. A połowie kwietnia jeszcze leżał. Słabo co prawda ale leżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak się skróci o połowę żywotność fusso przez cleanery/aio innych marek. To i tak 3-4 mies posiedzi. Kładłem na jałowe, na nieprzygotowane tylko umyte zdychające naturale, kładłem na AIO i żywotność zawsze była długa. Na SRP bez problemu 3 miesiące siedział, pewnie by było dłużej ale sam zerwałem. Na jałowym ponad pół roku spokojnie.

Problemem w cleanerach innych firm, że mogą być niekompatybilne jeżeli ich nie wymyjemy a chcemy podbić look. Co z tego, że fusso i tak będzie siedział, jak będą mazy.

Podsumowując, na jałowym siedzi najdłużej, na niewymytych aio i tak dłużej niż sie spodziewałem. A niekompatybilność z podłożem zazwyczaj w tym wosku objawia się nie tylko skróconym żywotem ale mazami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam ten wątek i juz dostałem kręćka. Wg mnie stosowanie cleanera mialoby sens jeśli nie robili byśmy korekty. Przecież skoro dokladnie oczyszczamy lakier, później go polerujemy pastami sciernymi to po jeszcze meczyc lakier cleanerem? Nie wystarczy dobrze odtluścić? Rozumiem stosowanie cleanera jesli nie robili byśmy korekty a jedynie podstawowe przygotowanie i po glinkowaniu cleaner plus zabezpieczenie. Chyba, ze oczekujemy podbicia wygladu ale wtedy bardziej pasuje jakas politura czy glaze a nie cleaner? Kiedy wiec uzasadnione jest stosowanie np dodo juice lime prime, jesli może sie okazać, że skróci żywotność niektorych wosków?  Czy jest sens stosować go po korekcie a przed woskowaniem np fusso water blockiem czy FK 1000P? Oraz czy jest sens stosowania cleanera jesli i tak chcemy to wszystko odtluścić przed położeniem wosku? Może ktoś mi to sensownie wytłumaczy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matteo napisał:

Czytam i czytam ten wątek i juz dostałem kręćka. Wg mnie stosowanie cleanera mialoby sens jeśli nie robili byśmy korekty. Przecież skoro dokladnie oczyszczamy lakier, później go polerujemy pastami sciernymi to po jeszcze meczyc lakier cleanerem? Nie wystarczy dobrze odtluścić? Rozumiem stosowanie cleanera jesli nie robili byśmy korekty a jedynie podstawowe przygotowanie i po glinkowaniu cleaner plus zabezpieczenie. Chyba, ze oczekujemy podbicia wygladu ale wtedy bardziej pasuje jakas politura czy glaze a nie cleaner? Kiedy wiec uzasadnione jest stosowanie np dodo juice lime prime, jesli może sie okazać, że skróci żywotność niektorych wosków?  Czy jest sens stosować go po korekcie a przed woskowaniem np fusso water blockiem czy FK 1000P? Oraz czy jest sens stosowania cleanera jesli i tak chcemy to wszystko odtluścić przed położeniem wosku? Może ktoś mi to sensownie wytłumaczy... 

generalnie po korekcie cleaner nie jest potrzebny bo korektą nawet lepiej oczyściłeś wszystko. Wystarczy ipa by wymyć pastę.

i można by było na tym zakończyć ale..

cleanery obecnie często podbijają look idąc w kierunku glaze/aio, czasami pełnią dodatkowe funkcje maskowania rys fillerami, to wszystko kwestia czy chcemy korzystać z tych dodatków. 

 

Kolejnym przypadkiem jest spryt producenta, który niemal wymusza aplikacje odpowiedniego podłoża, patrz hdc + zymol.

Ale pomijając takie przypadki, patrz punkt pierwwszy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost napisał:

generalnie po korekcie cleaner nie jest potrzebny bo korektą nawet lepiej oczyściłeś wszystko. Wystarczy ipa by wymyć pastę.

i można by było na tym zakończyć ale..

cleanery obecnie często podbijają look idąc w kierunku glaze/aio, czasami pełnią dodatkowe funkcje maskowania rys fillerami, to wszystko kwestia czy chcemy korzystać z tych dodatków. 

 

Kolejnym przypadkiem jest spryt producenta, który niemal wymusza aplikacje odpowiedniego podłoża, patrz hdc + zymol.

Ale pomijając takie przypadki, patrz punkt pierwwszy ;)

 

Wszystko jasne, dzięki za konkretną odpowiedź :)

Posiadam jeszcze dość sporo Black Hola, więc na razie na nim pozostanę. Z FK 1000P trzyma się dość dobrze, zobaczymy jeszcze jak poradzi sobie z Water Blockiem od softa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cleaner pod Collinite 476s. Padł wybór na Auto Finesse Tough Prep Pre Sealant . Jest akurat promocja u MX Nowicki i chce zamówić. Jaki aplikator do tego Cleanera polecacie? Tricolor?. Aplikatorem nałożyć i wypolerować MF (Jaką?) Czy tylko wypracować aplikatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 1.08.2017 o 09:20, david2888 napisał:

Cleaner pod Collinite 476s

colli to akurat na wszystkim siedzi choć woli troszkę bardziej jałowy lakier. Więc nie ma różnicy jaki cleaner bo wypada go i tak IPA ango Wipe Out'em wymyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki cleaner pod Fusso 12 month? Używałem  SOFT99 Micro Liquid Compound D&B Cleaner ale ten biały proszek jaki zostawia doprowadza mnie do szału.

Po cleanerze nie używam ipy (ze względu na rysy), więc dobrze gdyby zgrał się z fusso nie obniżając trwałości, na której najbardziej mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

chłopaki i dziewczyny. Niech mnie ktoś oświeci bo czytam i co chwilę sprzeczne opinie.

Czy przed BH stosować cleaner? Z powodu braku wprawy i obaw przed narobieniem szkód wolalbym coś mniej ściernego czyli może LPL lub DJ Basics of bling prep polish. Ale czy jest sens?

Planuję prick bort  + mycie, wyglinkować porządnie + (opcjonanie cleaner) + BH + FK1000. Jak z tym cleanerem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pioters napisał:

Planuję prick bort  + mycie, wyglinkować porządnie + (opcjonanie cleaner) + BH + FK1000. Jak z tym cleanerem ? 

Jak na zimę to cleaner obowiązkowo, a BH niepotrzebnie, zwłaszcza pod FK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kedar napisał:

Jak na zimę to cleaner obowiązkowo, a BH niepotrzebnie, zwłaszcza pod FK.

czytałem, że BH osłabia działanie wosku/sealantu i na zimę ma to niewielki sens. Z drugiej strony po fotach i filmikach na youtube pokazujących co daje BH, chcialbym to jeszcze przed wiosną zobaczyc  u siebie na aucie (Passat b6, kolor Mocca) jaką to na żywo daje różnicę. 

Założmy, że teraz pojadę glinka+cleaner+BH+FK.  Potem za miesiąc-półtora (już faktycznie na zimę) muszę ponownie dać cleaner+FK czy samo dołożenie FK załatwi sprawę?

 I dalej, jeśli teraz pominę BH i poczekam z tym do wiosny, to mogę za miesiąc-półtora tylko dołożyć FK czy też z cleanerem ?

No i czy ten cleaner się ogólnie na dłuższą metę nada DJ Basics of bling prep polish ? 

Żeby się nie rozdrabniać na kilka postów. Będę próbował trochę wyprowadzić ślady po parkingowej przecierce używając UC. Robić to po glince czy po cleanerze? 

Cleaner wyprowadzę zwykłym padem gąbkowym megsa, ewentualnie miękką stroną tri colora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC po glince przed cleanerem,lepiej tri colorem.Cleaner daje sie przed woskiem tez po to by zapewnic sobie jego optymalna trwalosc,zwlaszcza w przypadku FK powinna byc na wiele miesiecy wiec nie ma sensu nakladac koejna warstwe juz po miesiacu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi "klinerami", im więcej czytam tym bardziej mi się to miesza. 

Taka sytuacja... 

Zrobiona korekta, wszystko cacy . Został sam finish. Po finish'u docieram resztki pasty fibrą ... i co teraz.

1. Czy po finish'u przecieram elementy IPA a na to dopiero cleaner potem wosk .

2. Czy zamiast IPY odrazu kładę cleaner a na cleaner wosk 

3. Czy IPA , Cleaner , IPA , Wosk 

Są też takie srodki jak np Detailer's Coating Prep Polish . Z opisu produktu  wynika, że powierzchnia przed położeniem wosku/selantu/powłoki nie wymaga odtłuszczania  jeśli zastosujemy ten produkt . Czyli mam rozumieć,że po finish'u docieram pozostałości pasty fibrą, kładę ten produkt np.maszynowo, wypracowuję , docieram fibrą i na to od razu wosk/powłoka etc 

 

Trochę się w tym gubię szczerze mówiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mart_ napisał:

1. Czy po finish'u przecieram elementy IPA a na to dopiero cleaner potem wosk .

Tak

23 minuty temu, Mart_ napisał:

2. Czy zamiast IPY odrazu kładę cleaner a na cleaner wosk 

Nie

23 minuty temu, Mart_ napisał:

3. Czy IPA , Cleaner , IPA , Wosk 

Tak w sytuacji kiedy nie robisz korekty a chcesz wyjałowić lakier. I tu pierwszą IPA pomijasz. Mycie, cleaner, IPA, wosk

 

IPA służy do wymycia resztki past więc po korekcie jest obowiązkowa. Cleaner ma podbić look i maskować ale skraca często żywotność wosku. Ja osobiście uważam że po to się robi korektę żeby cleanera na ładować zaraz po. Dla mnie po korekcie IPA/Wipe out i wosk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strus napisał:

Tak

Nie

Tak w sytuacji kiedy nie robisz korekty a chcesz wyjałowić lakier. I tu pierwszą IPA pomijasz. Mycie, cleaner, IPA, wosk

 

IPA służy do wymycia resztki past więc po korekcie jest obowiązkowa. Cleaner ma podbić look i maskować ale skraca często żywotność wosku. Ja osobiście uważam że po to się robi korektę żeby cleanera na ładować zaraz po. Dla mnie po korekcie IPA/Wipe out i wosk

 

Dzięki bardzo za odpowiedź 

...a co powiesz jeśli mamy dedykowane cleaner'y . Masz jakieś doświadczenie w takiej sytuacji. Faktycznie woski wtedy lepiej "siedzą" czy to taki marketingowy bełkot ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.