Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I co z tego, że zawiera cząsteczki ścierne? Prawie każdy cleaner zawiera :) One są tak delikatne, że nie ma strachu. I to moim zdaniem zaleta, bo nawet od mycia auta coś się zawsze na lakierze pojawi, więc cząsteczki ścierne się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że zawiera cząsteczki ścierne? Prawie każdy cleaner zawiera :) One są tak delikatne, że nie ma strachu. I to moim zdaniem zaleta, bo nawet od mycia auta coś się zawsze na lakierze pojawi, więc cząsteczki ścierne się przydadzą.

 

Dzięki.

 

To jeszcze tak z ciekawości jakby ktoś napisał w jaki sposób cleaner colli 840 może uszkodzić lakier albo może nic takiego nie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

[ref]wiggly[/ref] - tutaj powinien się wypowiedzieć kolega Mir540t (wydaje mi się, że specjalizuje się w produktach DG - również zawodowo ;) ). W swoim arsenale posiadam trochę chemii DG i wydaje mi się, że powinieneś się trzymać jednego producenta - miks #601+#105 lubi się (poza #101) również z #501. Nie ma sensu kombinować - najczęściej "lepsze jest wrogiem dobrego" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teoretycznie najlepiej na jałowy lakier. Ale fusso to twardziel, i w dodatku niewybredny.

Nakładany na jałowy, na umierające woski z carnauby, na cleanery a ostatnio na AG SRP i w każdym przypadku siedział mase czasu.

A sam sealant zawarty w SRP jeżeli go nie przykryjemy znika po kilku dniach, to softa zazwyczaj trzeba było samemu ściągać po miesiącach żeby potestować coś innego ;)

Bezpośrednio na 601 nie nakładałem, ale z powyższych doświadczeń wiem, że jest bardzo tolerancyjny co do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz cleanera to SRP AIO zawsze ma sens bo będzie pełnić funkcje czyszczące.

można to zrobić np. na dwa sposoby:

SRP > IPA > wosk - tu srp pełni funkcje tylko cleanera do przygotowania lakieru i sie go wymywa

SRP > wosk - ta druga opcja podbije wygląd delikatnie, lekko ukryje rysy, zmniejszy żywotność wosku

wybierz swoją ścieżkę :)

Możesz zrobić całe auto na jeden sposób i jeden element np dach drugim sposobem żeby samemu porównać różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Domel napisał:

O co chodzi z tym PRIMA AMIGO ? Co chwilę coś o nim słyszę. Co w nim jest takiego "halo" ?

Sam z siebie daje fajny look i mocno przyciemnia lakier.

Choć mam wrażenie że jak go wosk nie polubi to ów wosk spływa szybciej niż kajak na Dunajcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod colli daj Auto Finesse Tough Prep ewentualnie carpro essense.Efekt gwarantowany8-)

Wlasnie mi ktos go polecił. A jaki pad/aplikator do wypracowania ręcznego tego cleaner?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lolomanolo napisał:

A ja pod pod woski twarde polecam duragloss squeaky clean - zostawia pieknie jalowy lakier, waski dlugo po nim siedza.

Ten produkt powstał z myślą o powłokach i sealantach bo są zazwyczaj bardziej wymagające co do podłoża niż woski. Ale oczywiście  pod wosk też się nada. Tylko problem w tym, że obecnie Squeaky Clean nie jest dostępny u nas w żadnym sklepie. 

Można kupić tylko jego bliźniaka Detailer's Pro Coating Prep Polish.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ghost napisał:

Ten produkt powstał z myślą o powłokach i sealantach bo są zazwyczaj bardziej wymagające co do podłoża niż woski. Ale oczywiście  pod wosk też się nada. Tylko problem w tym, że obecnie Squeaky Clean nie jest dostępny u nas w żadnym sklepie. 

Można kupić tylko jego bliźniaka Detailer's Pro Coating Prep Polish.

W waxparadise tez juz go nie maja?

Dzieki wielkie za ta podpowiedz! Od dawna zastanawialem sie co uzywac jak squeaky przestanie byc dostepny. Sa jeszcze jakies blizniacze opcje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.