Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]Mir540t[/ref], wasza rozmowa może być przyczynkiem do bardzo ciekawej dyskusji. Tylko jedna uwaga: może trochę mniej jadu i inwektyw (vide np cebulaki czy druciarstwo).

Mam pytanie: wiele ale to bardzo wiele osób na forum uważa, że wosk np. taki Fusso znacznie lepiej leży na lakierze wymytym IPA niż na cleanerze. Jaka jest Twoja [ref]Mir540t[/ref] opinia ?

Wiele osób, w tym ja, pod Fusso stosuje Duragloss 652. Woski jak Fusso, Collinite, FK1000P wymagają jałowej powierzchni, dlatego nie może być pierwszy lepszy cleaner (np. Dodo Juice Lime Prime Lite kompletnie odpada) z olejkami, bo trwałość będzie niska. Cleaner musi zostawiać jałową powierzchnię i taką właśnie pozostawia DG 652. Jak ktoś ma taką potrzebę, to w takim przypadku może użyć IPA. Aby zakończyć dyskusję proponuję przeczytać podwieszony temat o IPA założony przez administratora, w którym jasno jest napisane, że IPA nie oczyszcza lakieru i nie jest cleanerem:

viewtopic.php?t=9479

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Mir540t[/ref] - w temacie, na który się powołujesz i którego link podałeś link podałeś, napisane jest wyraźnie: "aspektem gdzie IPA dorównuje cleanerowi jest usuwanie oleików po pastach i odtłuszczanie powierzchni". Jeżeli to nie jest tożsame z chemicznym oczyszczeniem powierzchni lakieru (oczywiście nie porównywalnym do działania cleanera, który oczyszcza powierzchnię chemicznie i mechanicznie - zwłaszcza ścierny), to wybacz, ale któryś z nas nie rozumie pisanego języka polskiego.

Acha - i dobrze zauważył Ipkol - trochę delikatniej z wypowiedziami z Twojej strony, bo jad w wypowiedziach nie spowoduje, że zostaniesz fachowcem detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetnę tą ciekawą dyskusję o ipie zapytaniem o cleaner. Jako, że lubię testować za każdym razem coś nowego postanowiłem zakupić SG Pure Paint Cleaner i zbyt dużo informacji na forum o nim nie znalazłem, ale zaryzykowałem zakup. Używał ktoś z Was go, by wyrazić o nim konkretne zdanie? Nie spodziewam się szału za te pieniądze, ale zobaczymy. Na niego będę kładł Soft99 Pearl & Metallic Soft Wax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Mir540t[/ref] - w temacie, na który się powołujesz i którego link podałeś link podałeś, napisane jest wyraźnie: "aspektem gdzie IPA dorównuje cleanerowi jest usuwanie oleików po pastach i odtłuszczanie powierzchni". Jeżeli to nie jest tożsame z chemicznym oczyszczeniem powierzchni lakieru (oczywiście nie porównywalnym do działania cleanera, który oczyszcza powierzchnię chemicznie i mechanicznie - zwłaszcza ścierny), to wybacz, ale któryś z nas nie rozumie pisanego języka polskiego.

Z nas dwóch to Ty masz problem z rozumieniem języka polskiego. Zajrzyj raz jeszcze do tematu o IPA, doczytaj dalszą część i przyznaj w końcu, że napisałeś głupotę. To dalsza część cytatu

IPA również NIE usunie takich zabrudzeń jak utleniony lakier , soki z drzew etc. Jedynym aspektem gdzie IPA dorównuje cleanerowi jest usuwanie oleików po pastach i odtłuszczanie powierzchni .

 

To był i jest główny powód dla którego używamy IPA - odtluszczanie, a nie oczyszczanie. Nie są to pojęcia tożsame.

Ty napisałeś wyraźnie

IPA jedynie oczyszcza chemicznie lakier

Jak nie rozróżniasz słów "odtłuszczać" a "oczyszczać" to zajrzyj do słownika.

Z mojej strony koniec OT. Szkoda mi czasu na twardogłowych, którzy nawet nie potrafią przyznać się do błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Mir540t[/ref] - przeczytaj uważnie mojego posta w tym temacie (posta, na którym "zawiesiłeś" swoją dyskusję) i wtedy kontynuujmy na PW dyskusję o tym, kto jest "twardogłowy" :D A tymczasem - kończę bezsensowny spór, bo posypią się owocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki bedzie dobry cleaner/glaze pod fusso authentic?

fusso i authentic to 2 różne produkty,

pierwszy syntetyk na fluorkach żywicy a kolejny naturalna carnauba

 

jak masz dobrze przygotowaną powierzchnię to bez cleanera, na jałowy lakier

 

a jeżeli czujesz nieodpartą potrzebę lub chcesz pomaskować niedoskonałości i rysy

to dedykowany micro liquid, ewentualnie cherry lub srp

ale jakichś diametralnych różnic w wet looku sie nie spodziewaj, authentic sam w sobie robi robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje cleaner pod wosk Colinite 476. Z tego czy wyczytałem na forum, pod ten wosk i tak najlepiej cleaner wymyć IPĄ. I tu rodzi się moje pytanie. Czy warto pchać się w drogi produkt, np. Colinite 840, czy raczej kupić coś tańszego np. Shiny Garage Paint Cleaner?

 

Dodam, że nie potrzebuje ściernego ani 'maskującego' produktu, bo na moim srebrnym lakierze nie widać hologramów, a nie jestem z tych co oglądają lakier pod latarką ;)

 

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shiny Garage Paint Cleaner użyłem parę dni temu właśnie pod Colinite 476 (+ przetarcie IPA po cleaner). Dla mnie rezultat był mocno zadowalający. Nawet nie sądziłem, że tak poprawi to stan lakieru. Niestety nie mam porównania, gdyż to był mój pierwszy użyty cleaner. Robiłem to na niebieskim lakierze Peugeota 307.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodam jeszcze, że zależy mi przede wszystkim na zabezpieczeniu lakieru niż szeroko pojętym look'u.

 

Tera jak tak patrzę to cleaner Colinite 840 nie wychodzi wcale tak drogo. Butla to dobre 473ml więc jest tylko lekko drożej niż Shiny Garage Paint Cleaner.

 

BTW. U mnie też Peugeot 307 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Pre wax to cleaner który dogaduje siępraktycznie z każdym woskiem czy sealantem. Mocno podbija wygląd szczególnie na ciemnych/czarnych lakierach. Spore przyciemnienie i niesamowita śliskość lakieru. Być może w waszych oczach nie jestem obiektywny, jednak ryzykując ok 20zł za 100ml przekonacie się sami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt jest porównywalny z Dodo, trochę bardziej podbija look no i jest tańszy i to znacznie. Rabat forumowy na produkt 6% u np Bestseller.pl

tam tez kupiłem bo przy okazji czegoś innego to wpadło :D bestseller zawsze na propsie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Produkt jest porównywalny z Dodo, trochę bardziej podbija look no i jest tańszy i to znacznie. Rabat forumowy na produkt 6% u np Bestseller.pl

 

Co lepiej

 

CarChem Cleansing Polish

 

Czy

 

Car Chem ChemCoat Pre Wax Cleaner

 

Lakier po korekcie. Co lepsze i czym sie roznia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę poczytałem na forum. Większość cleanerów zawiera olejki, których woski collinite nie lubią. Jak dodo czy car chem. Dobry cleaner bez dodatków ściernych i olejków to collinite 840 pre wax, tylko część osób go poleca, a część twierdzi, że jest za silny na obecne lakiery. Jak to z nim jest?

Ktoś wie czy on coś robi z lakierem? Rysuje, uszkadza czy rozpuszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.