Skocz do zawartości

Klucze


npiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio zakupiłem sobie taki zestawik PROXXON-a 23040 za 240 zł.

Bardzo poręczny zestaw. Ostatnio takim kręciłem jak wymieniałem olej i filtry i wszystko mi ten zestawik obsłuzył. Sam się zastanawiam na jego zakupem. Jakoś i wykonanie tych kluczy pierwszorzędna.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ponad 3 lata narzędzia Proxxona, ten zestaw i wiele innych narzędzi, jak dla mnie w tej cenie nic lepszego się nie kupi :good:

 

Zarówno mi jak i dwóm moim kolegom używającym Proxxona nic nigdy się nie zepsuło :)

 

Oczywiście Gedore, Stahlville, Facom top jakość, mogę polecić bo też używam mniejsze elementy, ale cena już nie taka okazyjna jak Proxxon.

 

Z dodatkowych narzędzi mogę polecić wszelkiego typu kombinerki i cążki Knipexa, przez parę lat bez problemu.

 

Wiha, Wera - te śrubokręty dobre warte są swojej ceny. Mam też kilka Proxxonów ale wyraźnie szybciej się zużywają.

 

Strzegłbym się tanich serii Beta czy Stanley z Lidla, szkoda kasy, jakość żenująca.

 

Wszystkie w/w narzędzia użytkuję do prac domowych i majsterkowania przy samochodzie. Czasem mają ciężko, a nic mnie nigdy jeszcze nie zawiodło, jak to często miało miejsce przy sprzęcie typu Toya, Yato itd... Obecnie nawet głupi młotek kupuje firmowy, biednego nie stać dwa razy kupować :-]

 

Trzeba sobie zadać tylko jedno zajebi***e ważne pytanie, czy chce się wydać te 1500-2000 zł, na podstawowy zestaw.

 

Podsumowując, z narzędziami jak z detailingiem, jak się zacznie kompletować dalej już szybko leci :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ferworze walki złamaliśmy z kumplem małą grzechotkę z tego zestawu (23040), a kilka minut wcześniej przedłużenie do niej.. (to tylko dlatego że ktoś zamiast wpierw użyć istoty szarej wybrał nasadkę 13 na grzechotce 1/4, zamiast 1/2 i użył zbyt dużej dźwigni).

 

Według mnie to dobre narzędzia i dostatecznie dobrze wykonane. Mam ponad to inne ich produkty, służą mi dzielnie i jestem z nich bardzo zadowolony :)

 

Jakby ktoś chciał coś bezdyskusyjnie doskonałego i dobrą inwestycję, to polecam Snap-on - dopiero zaczynam kolekcjonować :)

Tylko uwaga bo to groźniejsza choroba niż polowanie na kosmetyki :D Nie leczona powoduje, że budowa arsenału nigdy się nie kończy ..i "trochę" więcej pochłania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o narzedziach COVALa? mam ich klucze płaskooczkowe i dają radę ;) a przymierzałem się do kupienia całego zestawu (grzechotki, nasadki itd)

 

Ja ze swojej strony nie polecam - u mnie był jako komplet zapasowy w warsztacie właśnie klucze płasko-oczkowe. Efekt tego taki, że 3/4 kompletu to pęknięte klucze na pół. Jest tego jakiś plus - czasem potrzebny krótki klucz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manolito77, powiem ci że już dłuższy czasz przymierzałem się do większego zestawu, bo mam jeszcze taki mały zestawi z NEO i też jestem z niego bardzo zadowolony. Proxxony mają u mnie w pracy na warsztacie te sam zestaw, tylko że oni tam z tego co wiem to grzechotkę na 1/2 rozwalili. Ale to wiadomo że jak długa rura i coś się odkręca grzechotką to ma prawo strzelić, ale wymienili tą grzechotkę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma zestaw Yato, ten największy i rozkręca nim opryskiwacze rolnicze :evil: Po roku pracy z tym kompletem, jedyne na co narzeka, to na to, ze z walizki wypadają niektóre rzeczy ze swojego miejsca :kox:

Ja osobiście mam kilka narzędzi od Yato i nie mogę złego słowa powiedzieć na tą firmę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od siebie mogę polecić narzędzia Honiton, mam walizkę z 94 elementami, walizkę z grzechotką i nasadkami oraz walizkę kluczy płasko-oczkowych. Pracuję nimi dobre 4 lata i nic im nie dolega, a nie jeden samochód przerobiły :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę 3 grosze ;)

 

Firma Stahlson (Castorama) - przyzwoita cena, 25 lata gwarancji, skompletowałem teraz większość kluczy tej firmy - klucze płasko-oczkowe z wbudowaną grzechotką na przegubie, nasadki, grzechotki i przedłużki 1/4" i 1/2" a także bity.

 

Klucze nie do zajechania, wieszałem się, skakałem, nasadki wsadzałem na pneumata 1356Nm i nic się nie dzieje ;)

 

Co do Yato to nie byłem przekonany bo producentem jest Toya i wogóle, ale w wakacje pracowałem na warsztacie gdzie były serwisowane wynalazki takie jak Kraz, Star, gaz, Uaz, Marooka i inne rzeczy których się na oczy nie widzi na codzień ;)

 

Wiadomo, było duża markowych kluczy itd. ale bardzo dużo było też kluczy Yato ku mojemu zdziwieniu i powiem szczerze, że dają rade.

 

Jeżeli miałbym kupować coś teraz do hobbystycznego grzebania to brałbym jedno z ww.

W zasadzie do warsztatu też mogę je z czystym sumieniem polecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

daniels, hehe, nie tylko ja zacząłem szukać i na razie znalazłem takie:

http://allegro.pl/klucz-elektryczny-uda ... 93357.html 2000W 800NM

http://allegro.pl/klucz-elektryczny-pne ... 11773.html 1800W 690NM

 

Ciekaw jestem czy ten słabszy by dawał radę czy już koniecznie ten droższy by pasowało zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić narzędzia Honiton, mam walizkę z 94 elementami, walizkę z grzechotką i nasadkami oraz walizkę kluczy płasko-oczkowych. Pracuję nimi dobre 4 lata i nic im nie dolega, a nie jeden samochód przerobiły :-]

 

Zgadzam się z kolegą. Również mam Honitona i duża grzechotka jest nie do zniszczenia :) sprawdzone. Przy odkręcaniu pewnej części w ciągniku i wykorzytaniu 1m przedłużki, skakaniu nic nie uległo zniszczeniu :) Narzędzia te polecił mi znajomy, który korzysta z nich w warsztacie. Dla mnie to jest wystarczająca rekomendacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.