Skocz do zawartości

Klucze


npiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiej firmy polecacie klucze, np do wnętrza do wykrecania foteli, a tam idą różne śruby zależnie od samochodu

Co powiecie na zestaw kluczy firmy YATO?

I jeszcze mam pytanie jaki klucz dynamometryczny do kół? Czyszczenie nadkoli, felg trzeba ściągnąć koła a później dokręcić z odpowiednią siłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przykręcania dynamometrykiem zgadzam się, kiedyś w jednej wulkanizacji poprzykręcali koła w mercu, który miał skorodowane szpilki. Dynamometryk zrobił klik, wulkanizator uznał że są podokręcane koła. Minęło 2 dni a mi kierownicy mało co z rąk nie wyrwało. Łapie za koło a tu zonk nie przykręcone. Przy dokręcaniu kół ważne jest żeby śruba postawiła taki opór że już więcej nie da się dokręcić, wiadomo że jak postawi już ten opór to nie dokręcamy na siłę dalej żeby nie pozrywać gwintów. A co do kluczy to używam niemieckich manessmana, kute nasadki, wytrzymałe grzechotki, jedynie bity do wkrętaka przy nich to kicha, za miękka stal. Zaleta jest taka że tą jedną walizeczką, rozkręcam cały samochód prócz piast bo brakuje nasadki 34,36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkelradom, czy klucz który był używany w tym zakładzie był sprawny i czy moment był ustawiony prawidłowo do śruby i felgi? Podstawa to to że przy częstym używaniu klucza dynamometrycznego wymagana jest kalibracja raz w roku i nie zapominanie ze nie wolno takiego klucza zostawiać z na ciągniętą sprężyną na dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos może polecić jakiś klucz dynamometryczny? tylko nie za 300zł ;) raczje coś tańszego by mnie interesowało ;) użytek tylko do kół

Mam dynamometryka również manessmana chyba od 10Nm do 120Nm. Dałem za niego coś koło 150zł z przesyłką. Wykonanie całkiem solidne, metalowe pokrętło. Tak na moje oko w wulkanizacji gdzie ktoś o niego nie zadba nie wytrzyma długo. Tak jak ktoś już tu napisał ważne jest spust naciągu sprężyny po użyciu klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad Yato, ew. Beta

Beta droga i przereklamowana :/ a od Yato wolę Honitona. Z Honitona powinieneś być zadowolony. Yato w sumie ma chyba tylko dobre bity.

Mam jeszcze komplet Toptul, nie mylić z marketowymi toptool Te klucze są dostępne w intercarsie. Mają megamocne grzechotki. Ogólnie oceniam te klucze bardzo wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestawik Stanley'a i jak najbardziej polecam :good:

Są w nim wszystkie najpotrzebniejsze klucze etc.

Grzechotki również są bardzo mocne (większą bez żadnego uszczerbku odkręcam i przykręcam koła :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzebię temat.

 

Chciałbym kupić dobry zestaw narzędzi na użytek prywatny. Polecacie m.in. Jonnesway i Honiton więc znalazłem 111 elementowy zestaw Honitona (nr aukcji allegro - 1827307136), czy to dobry zestaw? Oglądałem też narzędzia Jonnesway-a ale to chyba zupełnie inna grupa cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.