Skocz do zawartości

Test Reno Flash- usuwa asfalt, smołę, klej


marqs05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym przedstawić swój pierwszy test na forum. Obiektem testu jest preparat Reno Flash do usuwania asfaltu, smoły, kleju.

Preparat:

Reno Flash – Środek przeznaczony do usuwania zabrudzeń ropopochodnych (asfalt, smoła,…) z karoserii samochodów, pojazdów drogowych, maszyn i innych powierzchni. Stosowany również w transporcie wodnym do mycia i konserwacji jednostek pływających. (opis z etykiety)

 

Sposób użycia:

Nanieść preparat na powierzchnię za pomocą rozpylacza, pędzelka, bądź miękką szmatką, a następnie zmyć lub wytrzeć MF.

 

Właściwości fizyczne- chemiczne:

stan skupienia - ciecz

gęstość - zbliżona do wody

kolor - bezbarwny

zapach-mało intensywny, zbliżony do zapachu benzyny ekstrakcyjnej , z odległości 15-20 cm od butelki nie wyczuwalny.

 

 

42ed8c94648ee593gen.jpg

 

Najszybszym i najmniej ekonomicznym sposobem aplikacji jest użycie rozpylacza.

Osobiście aplikowałem środek za pomocą pędzelka a następnie przecierałem miękką szmatką, co spowodowało że środek stał się bardzo wydajny.

 

Środek nie jest tłusty i nie zaobserwowałem aby zostawiał jakoś nalot na na czyszczonej powierzchni.

 

 

Na początek postanowiłem przetestować preparat na dwóch kilkuletnich naklejkach na szybie przedniej:

 

 

6e56d6667cd72810.jpg

806df5ade8916d42gen.jpg

8827776a66dacd37gen.jpg

aa038f60c951fb9agen.jpg

5db07253c5be26a3gen.jpg

aee973983ecd2c1egen.jpg

 

 

 

Następnie preparatem potraktowałem zapieczoną pozostałość po jakimś smarze.

(przed aplikacją obszar ten został potraktowany APC (1:4) który nie poradził sobie z tym nalotem.)

 

 

 

96606b5798763651gen.jpg

b9fd49d7ce1f5ab0gen.jpg

c5f3453ca9414adfgen.jpg

 

 

I na koniec trochę smoły asfaltu i innych zabrudzeń.

 

 

474963bada2e29c4gen.jpg

5d7c389934328158gen.jpg

005b3c779c3358b6gen.jpg

d9a8a9668a4a3a7agen.jpg

c92e8ca0a91e2b85gen.jpg

 

 

 

Podsumowanie

Jestem bardzo zadowolony ze skuteczności preparatu, na uwagę również zasługuje jego całkiem dobra wydajność.

 

p.s. jest to mój pierwszy test więc jeśli macie jakieś pytania, uwagi piszcie śmiało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hmm wlasnie mialem tez okazje dostać próbke od Mariusza... jak się zachowuje w stosunku do kleju juz opisywałem, teraz miałem okazje sprawdzić na nadkolu, ponieważ miałem tam bardzo grubą warste asfaltu... jeszcze część została (bedzie widać na zdjeciach)

 

musiałem troche szorować ten asfalt pędzelkiem...

 

oto wyniki co się stało :/ cały plastik wyblakł w miejscu gdzie to męczyłem

 

dscn4963c.jpg

 

dscn4966.jpg

 

dscn4968l.jpg

 

dscn4970u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej chłopaki, ja tu wchodze, myśląc, że ktoś cos napisał na ten temat, a tu rozmowa o aucie :?:P

 

takie pytanie... jak dzialacie tym preparatem na lakierze ,aby usunać smołe??

 

spryskujecie lakier i czymś ten asfalt ruszacie czy tylko spłukujecie myjką pod ciśnieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.