Skocz do zawartości
Tomasz KRK

Miernik Lakieru Paint Detective PD8

Rekomendowane odpowiedzi

faraon3021, cieszymy się, że dostałeś swój miernik. Trochę jednak niefortunnie brzmi Twój post w tym wątku podczas gdy my i parę innych osób wciąż czekamy aż Anglicy skończą świętować i mierniki dotrą i do nas.

lakikwap, My też czekamy i również trochę się niecierpliwimy. W ciągu kilku dni powinniśmy być gotowi do wysyłki.

Chyba skonczyli swietowac bo dzisiaj go dostalem.Czekalem od 20 kwietnia.(data przelewu)

A ze predzej :-] moze dlatego ze mam ok 1000 km blizej

I dostarczone przez poczta a nie przez kuriera

Troche sie martwilem ze nie sa za solidni ale skoro doszlo do mnie to i Wy lada dzien dostaniecie swoja paczke.

Trochę jednak niefortunnie brzmi Twój post w tym wątku

Ups przepraszam nie chcialem tu "smiecic" jedynie podzielic sie pierwszymi wrazeniami :ad:

I poprosic o kilka informacji co do ustawien i kalibracji miernika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze sporym poślizgiem mierniki Paint Detective szczęśliwie do nas dotarły. Do wszystkich zainteresowanych przesłaliśmy PW ze szczegółami odnośnie realizacji zamówień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

paczuszka wczoraj dotarła - dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie/ prośbę do posiadaczy tego miernika.

Jakiś czas temu kupiłem miernik PD-8 z drugiej ręki. W zestawie nie było płytek do kalibracji urządzenia, a mój miernik zaczął od jakiegoś czasu pokazywać błędne wskazania - np. pomiar z dachu 400mikronów :/ Wcześniej pokazywał w tych samych obszarach 110-130 mikronów także wygląda na to że po prostu się rozkalibrował.

Czy znajdzie się osoba, która pomoże mi skalibrować ten miernik? Oczywiście koszta biorę w 100% na siebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To normalne, że miernik po pewnym okresie użytkowania będzie wymagał kalibracji. Dlatego do zestawu dołączone są płytki wzorcowe pozwalające na bezproblemową kalibrację.

turzol jeśli będziesz przejazdem w Krakowie i podjedziesz do naszej siedziby, bez problemu pomożemy Ci w kalibracji miernika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mierniki są w drodze. Myślę, że do 2 tygodni powinny być. Czas dostaw z UK pozostaje jednak zwykle zagadką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tomku, chciałem ostatnio złożyć zamówienie na mierniczek ale natnąłem sie na DW na ten post http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... ostcount=3 mógłbyś się jakoś do niego odnieść? Ja rozumiem, ze to inna liga produktów ale takie rozjazdy to chyba kwestia bardziej trafionego lub źle skalibrowanego urządzenia? ale wyglada na to, że chłopak wie co robi... wiec raczej opcja ze źle ustawionym miernikiem odpada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moog, Nie jestem Tomkiem, ale może pomogę...

PosiTector 6000 to inna liga - taka ekstraklasa mierników.

PD-8 to "miernik budżetowy" i takie odchyły to standard. Ma słabsze tłumienie elektromagnetyczne i większą tolerancje błędu.

Ja osobiście używam DeFlesko DFT. Porównywałem go z PD-8. Różnice były +/- 5% od właściwych uznając za poprawne wskazania droższego. DFT powtarzalność była bardzo dobra, ale PD-8 wcale nie był jakoś gorszy.

Przy pracy z lakierem właśnie ta powtarzalność jest bardzo ważna. Pomiar przed i pomiar po. Martwiłbym się gdyby DeFlesko pokazywał 80, a PD-8 100 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziękuję Jacku :good: tutaj PD8 ma machnięcia rzędu 10%. No ale dobrze podsumowała to osoba testująca. ;) jednak różnica w cenie jest potężna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomku, chciałem ostatnio złożyć zamówienie na mierniczek ale natnąłem sie na DW na ten post http://www.detailingworld...245&postcount=3 mógłbyś się jakoś do niego odnieść? Ja rozumiem, ze to inna liga produktów ale takie rozjazdy to chyba kwestia bardziej trafionego lub źle skalibrowanego urządzenia? ale wyglada na to, że chłopak wie co robi... wiec raczej opcja ze źle ustawionym miernikiem odpada

Kelly z KDS raczej wie co robi.

Jeżeli rozważamy kwestię wyboru pomiędzy Positector 6000 a PD8 bez uwzględnienia ceny, bez wątpienia wybór ten pada na miernik De Felsko.

Nie dokładnie wiem co było przedmiotem szkolenia. Zdjęcia z tamtego tematu na DW moim zdaniem nie pokazują nic więcej poza tym, że miernik PD8 pokazany na zdjęciach nie jest prawidłowo skalibrowany. Jest zresetowany, czyli pokazuje 0 na gołym metalu. Jeśli jednak zawyża odczyt na próbce, wówczas wystarczy dokonać kalibracji zaawansowanej zmieniając wartość Ln. Istotna jest tak jak wspomniał przedmówca powtarzalność pomiarów. Ta jest dla PD8 dobra. Reszta to kwestia kalibracji. A, że w KDS mają w zwyczaju "drzeć papierem na lustro" nowe samochody wcale się nie dziwię, że inwestują w najlepszy sprzęt.

Próbki na zdjęciach są z DeFelsko więc pewnie do nich był skalibrowany Positector 6000. Wygląda na to, że PD8 już nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zamówienie poszło chyba na ostatnią sztukę, także czekam z niecierpliwością :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie

Wie ktoś może gdzie jeszcze można kupić miernik PD8 ?

Nigdzie nie mogę go znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi