Skocz do zawartości

[czarna perła] Volvo S80 D5


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem zlecenie przygotowania do sprzedaży rocznego S80. Auto miało piękny perłowy lakier wpadający w brąz, zniszczenia bardzo typowe, swirle, parę głębszych rys, trochę zadrapań. Standardowo dokładnie umyłem auto i udokumentowałem zniszczenia.

 

Błotnik lewy przód.

blitnik_lp.jpg

 

Błotnik prawy przód.

blotnik_pp.jpg

 

Błotnik tył lewy.

blotnik_tl.jpg

 

Błotnik tył prawy.

blotnik_tp.jpg

blotnik_tp2.jpg

blotnik_tp3.jpg

 

Drzwi lewy przód.

drzwi_lp.jpg

 

Drzwi prawy przód.

drzwi_pp.jpg

 

Drzwi tył prawy.

drzwi_tp.jpg

 

Maska. Swirle jak wszędzie i bonusowo więcej hologramów niż magazynie Zaiksu ;)

maska.jpg

maska2.jpg

 

Słupek lewy.

slupek_l.jpg

 

Glinkowanie jak widać było całkiem potrzebne.

clay.jpg

 

Klapy nie pokazuję, bo była na życzenie nowego właściciela lakierowana.

 

No to oklejamy i do dzieła.

tapeup.jpg

 

Dlaczego tak dokładnie pozaklejane? Bo wolałem się pobujać z taśmą ciut dłużej niż wyciągać pastę ze wszelkich zakamarków jeszcze dłużej, wiedząc, że właściciel jest detalistą. Pomysł zdał egzamin. Do doczyszczenia auta użyłem nowo wymyślonych proporcji APC, szamponu i czegoś jeszcze ;) Auto umyłem w ten sposób dwukrotnie po czym zastosowałem mocno skoncentrowane IPA. Tak wyczyszczone auto otrzymało cieniutką warstwę Wolfganga. Wyszło wspaniale, poza cienkimi ale głębokimi rysami (podkład mówi hello) zeszło prawie wszystko. Oto efekty.

 

Błotnik przód lewy.

blotnik_lp.jpg

 

Błotnik przód prawy.

blotnik_pp.jpg

 

Błotnik przód prawy od góry. Piękny kolor.

blotnik_ppmaska.jpg

 

Błotnik prawy przód.

blotnik_pp2.jpg

 

Błotnik tył lewy.

blotnik_tl.jpg

 

Błotnik tył prawy.

blotnik_tp.jpg

 

Bok lewy.

bok_lewy.jpg

 

Bok prawy.

bok_prawy.jpg

bok_prawy2.jpg

 

I kolejna słitaśna focia na fejsbuczka....

detailer.jpg

 

Drzwi przód lewy.

drzwi_lp.jpg

 

Drzwi tył lewy.

drzwi_tl.jpg

drzwi_tl2.jpg

 

Stop. Hammertime. Piękny kolor...

kolorek.jpg

 

Maska. Wyszła na ludzi ;)

maska2.jpg

maska4.jpg

 

Halt. Hammerzeit. Pięknie błyszczy....

shine.jpg

 

Słupek.

slupek2.jpg

slupek_prawy.jpg

 

Słońca nie było i zawiewało jak w...... no, po prostu zawiewało. Także sesję zrobiłem w hali serwisowej. Zanim jednak tam dotarłem popadłem w głęboką zadumę nad pięknymi refleksami w moim garażu. No nie ma przebacz, klękajcie narody!

dazzle.jpg

dazzle1.jpg

dazzle2.jpg

dazzle3.jpg

dazzle4.jpg

dazzle5.jpg

garage.jpg

garage1.jpg

 

Reszta materiału z hali serwisowej. Proszę mi nie szydzić że niebiescy ludzie w tle. Tu się pracuje ;)

drywa.jpg

drywa1.jpg

drywa10.jpg

drywa11.jpg

drywa2.jpg

drywa3.jpg

drywa4.jpg

drywa5.jpg

drywa6.jpg

drywa7.jpg

drywa8.jpg

drywa9.jpg

 

Za uwagę dziękuje Wam człowiek z obiektywem zamiast twarzy. CDN.

hellokitty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyciągnięty kolor. Zaklejenie plastików i ochrona wszystkiego to dobre posunięcie nie trzeba się tłumaczyć dlaczego tak dużo. Im więcej się zakryję tym lepiej sam wiesz. Brąz idealnie wygląda na tym samochodzie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie mogę pojąć jak widzę fotę Paula Daltona jak poleruje furkę bez niemal żadnego zaklejania w jakimś luksusowym garażu czy hali wystawowej, wokół drewno, szkło, marmury i zero pyłu i chlapania. Jak tak nie potrafię, nie pylę już tak jak przy moich początkach ale jednak zaklejanie to dla mnie nadal konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMQ, bo pewnie nie pracujesz na dokładnie takich samych materiałach jak Paul Dalton :P Jak na roczne autko to aż się nie chce wierzyć, że ktoś tak o nie "dbał". Różnica diametralna ale zdjęcia i tak nie oddają efektu. Kolor ładny. Szkoda, że nie mogę obadać na żywo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek aut naprawdę super praca też niczego sobie :good: Ale jedno mnie zastanawia dlaczego ludzie tak potrafią zapuścić auto, rozumiem że myją je na szczotkach ale przecież nikt mi nie powie, że raz na dwa czy trzy tygodnie nie znajdzie czasu żeby pojechać chociaż by na myjnie ręczną zawsze mniej zniszczą lakier :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie takie zapuszczenie w ogóle nie dziwi. Lakiery są miękkie i brak u nas kultury mycia. Lakier niszczy si wówczas błyskawicznie. No i trzeba pamiętać, że masa ludzi uważa takie pieszczenie się z autem za zbędne. Są zajętymi ludźmi i koncentrują się na innych rzeczach. W sumie to zdrowe ;)

Środka nie tykałem, tym będzie zajmował się ktoś inny w Poniedziałek, wnętrze jest jak nowe, wiele pracy mieć nie będzie. Auto jest przygotowane pod nowego ownera, detalistę. Właśnie kupił od nas to roczne auto, poleasingowe z Wawy. Do polerki używałem 3M i Urban Shine, na Menzu jeszcze nie pracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.