Skocz do zawartości

Gąbka Urban + Pasta polerska


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki naszemu koledze Arekkaz, otrzymałem do testow gąbkę z gwintem oraz 100 ml pasty polerskiej (w formia mleczka).

Oto co było w przesyłce:

 

urban03800x600.jpg

 

A oto pacjent, musiałem sprowadzić ojca auto bo na moich alfach nie było zbytnio jak pokazać :P czy pasta działa i jeśli tak to jaka jest jej moc.

 

before02800x600.jpg

before03800x600.jpg

 

Ogólnie bajka :) jest na czym pracować, no to ruszamy

Podzieliłem maskę na połowę i jeszcze na mniejsze kawałki by sprawdzić jak pasta będzie wypadała w porównaniu np do Deox 2.

 

Uwaga - przed wykoaniem (marnych) zdjęć, powierzchnia była czyszczona roztworem alkoholu izopropylowego z wodą destylowaną 1:1.

 

Najpierw 1 przejazd Deoxem 2 na Padzie ABW niebieskim.

abwdeox2first01800x600.jpg

Potem 2gi i zanim zaczniemy "drzeć" lewą część urbanem mamy taki stan:

beforeurban01800x600.jpg

 

Całkiem ładnie, głębsze rysy zostały ale widać znaczącą różnice.

No to czas na Urbana. Pierwszy przejazd.

firsturban02800x600.jpg

Zrobimy drugie przejście i zobaczymy jak będzie.

secondurban01800x600.jpg

 

Podsumujmy:

1. Gąbką pracuje się bardzo przyjemnie, nie ma przy pracy z nią najmniejszych wibracji, bardzo ładnie się ją prowadzi,

2. Nie zauważyłem by nacięcia miały wpływ np na mniejsze nagrzewanie się lakieru podczas pracy, natomiast powodują to, że wysychająca pasta zbiera się w rowkach i po mocniejszym dociśnięciu lubią rozsypać się kuleczki zaschniętej pasty,

3. Mleczko polerskie nie ma żadnego zapachu więc nie drażni, w przeciwięstwie np do FC+ (zielonego korka),

4. Mleczko wydaje się, że nie ma takiej ścieralności jak np Deox 2 co widać było po 1szym przejściu, bo gąbka jak na mój gust jest porównywalna z niebieskim, płaskim abw.

 

Gąbka po całej masce na powiedzmy gotowo wygląda tak:

 

gabkapopracy.jpg

 

Bałem się, że nacięcia źle wpłyną na trwałość ale nic złego się nie działo, a gąbka jest praktycznie jak nowa.

Proszę o pytania i sugestie z czym porównać jeszcze gąbkę czy pastę, a w miarę możliwości uzupełnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

aro_77, :good:

 

[ Dodano: 3 Kwiecień 2011, 11:16 ]

Zapomniałeś dodać ,że jest to zestaw z serii HONEY. Gąbka plus pasta służąca nie do korekty ale do wykończenia, usunięcia np. hologramów. Fakt jest taki,że bez większych problemów usuwa też głębsze rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pętelka od rzepu na całej powierzchni od brzegu do brzegu?

2. Czym pętelka jest przyklejona do gąbki, klej termo topliwy, taśma dwustronna z włóknem szklanym?

3. Czy można prać w pralce?

Pętelka?!?!? O czym ty do mnie rozmawiasz.

Jeśli chodzi o możliwość w pralce, jak najbardziej, nic im to nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że chodzi o ten materiał który jest "mocowaniem" do BP.

 

Wyręczę w tym Aro ponieważ także dostałem taki zestaw do testów i aktualnie nim pracuję:

 

1. Pętelki brak - dostaliśmy wersję na gwint M14 a nie mocowanie rzep

2. Klej - ciężko określić. Nie widać śladów klejenia oraz nie ma rozwarstwiania się (na razie zrobiłem tylko kilka elementów).

3. Wersję na rzep bym wrzucił do pralki, ale tej z talerzem na gwint M14 raczej nie z obawy o ew uszkodzenie pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.