Skocz do zawartości

Gdzie się przeszkolić ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym sie przeszkolic w zakresie renowacji lakieru (polerka mechaniczna itp.). Prowadzę z ojcem dużą auto myjnię i chciałem poszerzyc zakres usług. Może wiecie gdzie można zdobyc jakieś podstawy? Wiadomo że można uczyc się na błędach ale wolałbym tego nie robic. Mając chociaż małą praktyke mógłbym zacząc na samochodach znajomych i dalej rozwijac swoje umiejętności. A może ktoś z was przyuczyłby mnie do tego oczywiście nie za free (tylko dobry fachowiec)? Lokalizacja w PL bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są firmy, które robią szkolenia, jednak wydaje mi się, że wystarczająco dużo wiedzy może przekazać Ci, któryś z Forumowiczów. Potrzebne będzie Ci sporo praktyki zanim dotkniesz samochodu klienta. Musisz być pewnym, że to co będziesz robił, przyniesie pełne zadowolenie klienta i twoje.

Jeden z kolegów chce zrobić podobnie, jego ojciec prowadzi myjnię i chcą poszerzyć usługi o renowację lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony mogę Ci zaoferować możliwość pomocy i podglądania( i pytania) podzczas jakiegoś z moim projektów. z pewnością jest sporo osób, które nie znoszą pracy z kimś przyglądającym się, mi jest to obojętne akurat, poza tym lubię się dzielić wiedzą. najprawdopodobniej na przestrzeni miesiąca będę się zajmowł autem, od którego zaczęła się moja przygoda z polerowaniem, są na nim wszelkie rodzaje usterek lakieru jakie można sobie wymarzyć, co połączone z niska wartością auta daje wspaniały materiał do treningu. jeśli uda mi się ustalić koknrety, dam znać.

alternatywną drogą jest kupienie sprzętu sugerując się poradami forumowiczów i uczenie się na pojedyńczych elementach pozyskanych ze szrotu, choćby. taka metoda jest bardzo dobra, bo zdobywasz doświadczenie. wielokrotnie już na forum wspominałem o takim pomyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternatywną drogą jest kupienie sprzętu sugerując się poradami forumowiczów i uczenie się na pojedyńczych elementach pozyskanych ze szrotu, choćby. taka metoda jest bardzo dobra, bo zdobywasz doświadczenie. wielokrotnie już na forum wspominałem o takim pomyśle.

 

Ewentualnie można kupić angola bez prawa rejestracji i się nad nim pastwić. Potem na allegro i z głowy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz przeszkolić się w dawnym Smart Plusie (obecnie S-Plus) ale jeden dzień szkolenia kosztuje kosztuje 550 zł netto. Troszkę przepłacone ale byłem napalony na zdobywanie wiedzy i doświadczenia. Tak, jak mówią koledzy, najlepiej uczysz się na starych "rupieciach"....najlepiej podjechac na szrot po maskę za 15 zł i jeździsz po lakierze ile chcesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy S-plus to dobre rozwiązanie. Ta sieć jest nastawiona na troszkę inny zakres usług, a "detailing" jako taki muszą mieć w ofercie, żeby być konkurencyjnymi. Swoją robotę robią bardzo dobrze, ale jeśli chodzi o szkolenia z "naszej" dziedziny to myślę, że na forum znajdziesz bardziej doświadczone osoby.

 

Druga sprawa... nieważne ile się nie na słuchasz, ile nie przeczytasz, to i tak nie zastąpi 2-3 dni praktyki u boku pro detailera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się całkowicie, że kilka dni z "prawdziwym" detailerem jest najlepszą szkołą, jaką można sobie zafundować.

Również potwierdzam, że są nastawieni na troszkę inne usługi, np zupełnie w swojej ofercie nie uznają zabezpieczenia lakieru w postaci wosków, na co detailerzy kładą chyba główny nacisk, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Również potwierdzam, że są nastawieni na troszkę inne usługi, np zupełnie w swojej ofercie nie uznają zabezpieczenia lakieru w postaci wosków, na co detailerzy kładą chyba główny nacisk, prawda?

 

hmm bylem dzisiaj na rozmowie w sprawie pracy w tej firmie i sie z ciekawosci o to zapytałem... no i szef odpowiedział mi, że czemu mieli by nie używać no i używają wosków :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.