Skocz do zawartości

Jakiej średnicy pad ?


yzydor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Choroba nie odchodzi i powoli zaczynam kompletować wszytko co potrzebne do detailingu.

No ale jak to bywa, początki to pasmo porażek i wtop związanych z wyborami sprzętu bądź to osprzętu, które niejednokrotnie są podyktowane, najprościej ujmując "SKĄPSTWEM" ;)

Na szczęście porę trafiłem do MrCleanera ( pozdrawiam; granatowe mondeo i brakujące 2zł) i zrobiłem zakupy które mnie super uszczęśliwiły.

 

Ale krótkie pytanie.

Proszę poradźcie mi jakim padem będzie się pracowało komfortowo. Maszyna jest rotacyjna.

Mam gąbki 150mm po taniości z alledrogo; biała, pomarańczowa, którymi praca, w moim odczuciu jest nie lada wyzwaniem dla mięśni a tym bardziej lakieru.

 

 

1515622134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 3M ROTARY BACKING PLATE pady również 3M lub ABW ( tańsze) Mi osobiście lepiej pasują 3M Pierwszy raz chwyciłem polerke z gąbką podobną do tej na zdjęciu Boll czy jakoś tak i dla mnie była to masakra myślałem jak można tym wypolerować cały samochód Jestem początkującym i twierdze ze praca na BP i padach wymienionych wyzej jest bardzo komfortowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heli1 w czym według Ciebie 3M jest lepsze od ABW? chyba kolega napisał, że woli w miarę tanio, nie widzę sensu przepłacania. Średnica 150mm i 80mm(niekoniecznie)

Jestem początkującym dla mnie 3M sa super chociaż masz racje ABW też kupiłem i pracuje mi się nimi bardzo dobrze i zawsze pare złoty w kieszeni Głównie chodziło mi o te ze zdjęcia jak dla mnie nie do przyjęcia ale pewnie fachowcy też nimi dają radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do cutting 3M się nie wypowiem nie miałem okazji spróbować Co do ABW niebieskiej po założeniu na maszyne ta dostała strasznych wibracji nie wiem czy to normalne bo założyłem pomarańczową i wszystko było ok yukon to jest normalne czy może u mnie coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heli1 w czym według Ciebie 3M jest lepsze od ABW? chyba kolega napisał, że woli w miarę tanio, nie widzę sensu przepłacania. Średnica 150mm i 80mm(niekoniecznie)

 

YUKON sorki za lamestwo ale nie wiem w końcu czy 150 czy 80.

I gdzie zakupić je w najkorzystniejszej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za lamestwo ale nie wiem w końcu czy 150 czy 80.

I gdzie zakupić je w najkorzystniejszej cenie.

 

 

najlepiej miec 150 i 80 (albo 75) - pracujesz głównie 150, ale 80 przyda Ci się np. na słupkach.

Co do zakupów to w dziale partnerów handlowych masz spory wybór, wystarczy poszukac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heli1 miałeś krzywo założonego pada dlatego były wibracje ;) tak powstają plotki... :mrgreen:

yzydor ABW w ciągłej sprzedaży jest w SCS. różnica 11zł :| i chcesz zrezygnować z jednego pada? jak dla mnie te cztery to minimum, po prostu must have...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.