Skocz do zawartości

Czy da się usunąć rysy z ekranu nawigacji lcd?


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem samochód z porysowanym ekranem lcd tak jak na zdjęciach. Poprzedni właściciel czyścił go chyba druciakiem :wallbash: Rysy nie są głębokie, niewyczuwalne w dotyku, jednak w słońcu jest wyraźne załamanie światła w centralnym miejscu kabiny, grrr...

Czy jest jakaś pasta wypełniająca, lub może jakiś wosk, ktoś ćwiczył usuwanie takich rys?

Może macie jakąś folię? Kupiłem jedną z portalu aukcyjnego ale była błyszcząca i nie udało mi się jej przyłożyć bez bąbli (to była taka bez kleju, z klejem się boje). Czuje w kościach, że folia by pomogła tylko nie mogę znaleźć matowej no i w rozmiarze 24x10 cm.

Mam stary komputerowy monitor lcd na którym robię testy, ale nic mi na razie nie przyniosło zadowalających efektów. Największy problem w tym, że lcd jest matowy więc polerowanie tradycyjnymi pastami lub mleczkami odpada.

 

dsc00205bl.jpg

 

dsc00206c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to najlepiej byłoby to rozłożyć, lekko zmatowić i wypolerować na połysk (też ładnie będzie wyglądało).

Można też bawić się w naklejanie odpowiedniej folii ale to trochę druciarstwo.

W przypadku gdy po polerce wyjdzie połysk i nie za bardzo Ci przypadnie on do gustu możesz zrobić mat przy użyciu także folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem plastx, czekam na przesyłkę. Wcześniej na tyle dbałem o auta, że nie był mi potrzebny.

To jest do plastyków błyszczących więc wątpię, zrobię oczywiście test na starym monitorze. I tak mi się przyda bo ta fleja tą samą metodą czyściła lakierowane drewno w środku.

 

@maestro

Nie wymontuje tego, trzeba rozłożyć pół samochodu, jeden element deski obejmuje większość paneli, a auto jest świeże, na fabrycznych spinkach i chcę by tak pozostało.

Może będę próbował okleić wszystko i w środku robić papierem, ale wtedy raczej nie uda się tego zrobić dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko coś z tym zrobić bo ekran pokryty jest warstwą antyodblaskową - matową.

 

Wymontować można i to nie tak ciężko. Chyba byłoby najlepiej wyjąć, rozebrać ekran i wtedy próbować coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tragedia, ale dzięki temu cena auta była niska ;) Generalnie to trafiło mi się auto z bardzo wysokiej półki tak zaświnione jak niektóre paski z przelotem 400tys. Puszki, śmieci, pozalewane, wszystko w nim było. Aż żałuje że nie zrobiłem fotek z całym tym syfem. Ale już zaczyna wyglądać.

 

Przetestowałem PlastX na zepsutym lcd, ładnie go wyczyścił, odświeżył, powłoka matowa nie zniknęła, mimo, że na opakowaniu jest napisane by nie stosować na lcd. Niestety rys też nie usunął.

Patrzyłem pod lupą, na folii która chroni właściwą matrycę lcd, jest cienka warstwa lakieru matowego, gdy przesuniemy po nim mocno np paznokciem tam on się "poleruje na połysk" nawet nie zdziera. tak powstały moje rysy.

Wydaje mi się, że pozostaje mi tylko szukanie jakiś wypełniaczy albo folii. Tylko, że większość wypełniaczy ma za zadanie nadanie połysku.

Oczywiście jest jeszcze papier... ale tego się boje jak diabli.

Będę was informował na bieżąco. Oczywiście jak wszystko ogarnę to "pokażę swój blask" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któregoś to razu czytałem na forum o Audi, że koleś też miał podobny problem co Ty.

Wyświetlacz też miał powłokę matową, i tak jak piszesz, pod spodem była już ta normalna, błyszcząca.

On tą powłokę matową zjechał ścierką i jakimś płynem, chyba zwykły do okien.

Ja bym też tak zrobił. Jak już Ci się nie chce go wyciągać to ładnie do o koła obklej taśmą. Wyczyścić aż do tej powłoki błyszczącej, jak będziesz miał dalej rysy, to spróbuj je czymś spolerować lub chociaż lekko zamaskować. I zdaje mi się że te rysy masz tylko na tej powłoce matowej, więc nie powinno być dużo roboty.

I na koniec

super-duper nowoczesną matową folie.
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj zepsutego sprzętu albo z jakiegoś anglika. auto jest świeże i ciężko z częściami, może ktoś będzie miał opalonego itp. z ciekawości ile masz najechane, ponad 100tyś? bo właściciel chyba nie lubił tego wyświetlacza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelot to 25 tys. auto po leasingu. Poprzedni właściciel pewnie przestał je spłacać z jakiegoś powodu i na koniec zostawił w nim burdel nie gorszy niż w Tajlandii. No ale po tym weekendzie już zaczyna lśnić. :evil: Kończę korektę, zastanawiam się tylko co położyć na białą perłę, ale chyba poleci Megs Gold Class, zostało mi 1/3 butli z poprzedniego auta, szkoda by się zmarnował.

Z lcd już postanowione, nie będę nic rozkładać, F10 jest uważane za jedno z najlepiej spasowanych i wykończonych aut, jest tu kilkanaście różnych materiałów, połączonych naprawdę finezyjnie i super dokładnie, wszystko perfekcyjnie wyciszone. Nie chcę tego stracić, bo auto jest całkowicie bezwypadkowe.

Nakleję folie, jak się nie uda to nauczę się z tym żyć. Właściwie to te rysy widać tylko przy ciemnym tle. Jak ustawię jakąś jasną tapetę to tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelot to 25 tys. auto po leasingu. Poprzedni właściciel pewnie przestał je spłacać z jakiegoś powodu i na koniec zostawił w nim burdel nie gorszy niż w Tajlandii.

 

Czasem naprawde nie rozumiem, czy taki człowiek widząc, że rysuje ekran pazurem nie pomyśli, że może warto by było obsługiwać navi paluchem?

Podejrzewam, że podobny burdel miał w firmie co spowodowało, że jesteś nowym właścicielem :)

Żeby nie było zupełnie off topic to jeśli chodzi o LSP to mógłbyś się pokusić o coś innego niż Megs Gold Class ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F10 jest uważane za jedno z najlepiej spasowanych i wykończonych aut, jest tu kilkanaście różnych materiałów, połączonych naprawdę finezyjnie i super dokładnie

 

Przez kogo tak uważane? Rozbierałem już F10 i delikatnie mówiąc - nie zachwyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepper, ja właśnie nie lubię marnotrawstwa :) Dlatego położę tego Megsa ze dwa razy hojną ręką a w sierpniu kupię coś specjalnie do tego lakieru. Ja nie jestem maniakiem pelengacji, po prostu lubię rzeczy czyste i zadbane, do tego gold class się nadaje.

Jutro pan listonosz ma przynieść folię więc w wątku powinny się pojawić jakieś konkrety.

 

Kabar, to odczucia subiektywne, na mnie akurat ten środek robi bardzo dobre wrażenie, ale może dlatego, że wcześniej miałem e92, a to jednak klasa niżej. A może to efekt nowości. Tak czy inaczej, rozkładać nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, uratowany!

folia z allegro jest idealna, matowa, super ostry obraz, rysy właściwie nie widoczne, ekran wygląda jak nowy, matowy. :-]:roll::ad::kox:

Ale jestem zadowolony.

Jak ktoś chce to mogę podać sprzedawcę i nazwę towaru.

Foty z telefonu.

Ostatnia fotka przed folią.

 

dsc00212cl.jpg

dsc00206e.jpg

dsc00211yp.jpg

dsc00209ja.jpg

dsc00212cl.jpgdsc00206e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem malutki defekt, w pełnym słońcu głębia czerni jest trochę mniejsza, ale w końcu to nie kino domowe, najważniejsze, że ostrość jest idealna.

Podaje dane sprzedającego od którego kupiłem, linku nie daję bo i tak zaraz będzie nie aktualny. Folie przycinają na wymiar, ale można też zamówić arkusz. Nie jest tania, 55 zł, ale w porównaniu z zakupem nowego monitora to nic.

tytuł aukcji: FOLIA MATOWA ANTIGLARE MONITOR NETBOOK LAPTOP inne

sprzedający: soundmasta

firma: PW EDURAMA, ul. Kowalska 2, 58-560 Jelenia Góra, kom. 0-507-125-035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
No tragedia, ale dzięki temu cena auta była niska ;) Generalnie to trafiło mi się auto z bardzo wysokiej półki tak zaświnione jak niektóre paski z przelotem 400tys. Puszki, śmieci, pozalewane, wszystko w nim było. Aż żałuje że nie zrobiłem fotek z całym tym syfem. Ale już zaczyna wyglądać.

Tak z ciekawości, tanio masz na myśli ile, jeśli to nie tajemnica ;) F10 to dość świeże auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Świetny temat. Dzięki bo sam sie zastanawiałem co z tym zrobić. Swoją drogą ta powierzchnia jest tak delikatna ze mozna ja porysowac czysciutka mikrofibrą. Probowalem kilku delikatnych srodków zeby to wyczyscic i po wszystkim pozostają smugi. Dopiero polerując mozna sie ich troche pozbyc ale przy mocniejszym przycisnieciu powstają takie rysy. Niby nic ale jak slonce zaswieci w plecy wszystko widac. Na szczescie az takich nie mam, ale na przyszlosc bede wiedzial co mam zrobić. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.