Skocz do zawartości

Gąbki 3M a Meguiars


PN

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

muszę uzupełnić zestaw gabek. Do tej pory używałem kompletu Meguiars:

 

W7006 Bordowa "Cutting"

W8006 Żółta "Polishing"

W9006 Beżowa "Finishing"

 

No i własnie się zorientowałem, ze gąbki 3M są tak z 60-70% tańsze :shock: od gąbek Meguiars.

 

Czy ktoś mógłby mnie zatem oświecić jak powinien wygladać zestaw "zamienników" z 3M dla zestawu Meguiars? A moze jest jakiś jakościowy powód, że 3M jest o tyle tańsze?

 

Gąbki mają funkcjonować na maszynie DA G220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gąbki Megsa są trwalsze i grubsze niż 3M, jednak moim zdaniem są za drogie. Lepiej kupić 3M a pozostałe pieniądze przeznaczyć na coś innego. Meguiar`s wprowadził niedawno nowe gąbki, zmienił się kolor, czy jeszcze coś tego nie wiem, może są trochę poprawione. Wprowadzają też nowego wool pada, który ma być dwukrotnie trwalszy.

Zdecydowanie odradzam tarczę na rzep Meguiar`s, lepiej wybrać produkt 3M, który ma znacznie grubszą piankę, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do krzywizn karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbki Megsa są trwalsze i grubsze niż 3M, jednak moim zdaniem są za drogie. Lepiej kupić 3M a pozostałe pieniądze przeznaczyć na coś innego. Meguiar`s wprowadził niedawno nowe gąbki, zmienił się kolor, czy jeszcze coś tego nie wiem, może są trochę poprawione. Wprowadzają też nowego wool pada, który ma być dwukrotnie trwalszy.

 

Tak, wyszły pady w wersji 2.0 - zmieniły się kolory, są lepiej wykonane (rzep jakby zalakowany), mają boki z gąbki.

 

Zdecydowanie odradzam tarczę na rzep Meguiar`s, lepiej wybrać produkt 3M, który ma znacznie grubszą piankę, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do krzywizn karoserii.

 

Ja mam taki Backing Plate typowo pod pady w wersji 2.0 i wełniaki - wg mnie jest naprawdę dobry, bo jest trochę jakby gumowy - też idealnie układa się do krzywizn.

 

Oczywiście ceny 3M są lepsze i każdy musi wybrać czym będzie mu się lepiej pracowało.

 

To wszystko wygląda mniej więcej tak:

http://www.youtube.com/watch?v=7PSfxXclR4Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09550 Pomarańczowa " Cutting " - Megsa mocniej zbiera i wytrzymuje dużo więcej niż ta

09378 Czarna karbowana "Polishing" Wytrzymałość sporo większa :)

50388 Niebieska karbowana "Finishing" Niby do Ultrafiny ale ja używam tylko do wosku .

Dla mnie gąbkami Megsa lepiej sie pracuje , są większe i wytrzymalsze a cena ......... :evil:

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielona i pomarańczowa gąbka 3M to dobre produkty. Jeśli nie najedziesz na ostre krawędzie to wytrzyma dość długo. Jak tylko wyjedziesz poza obrys np. maski od razu sypie się jak trociny w tartaku.

Żółta, niebieska, czarna są świetne i tutaj trzeba zauważyć, że na niektórych lakierach i do niektórych prac megs będzie po prostu za twardy.

Jeśli chodzi o meguiars'a to cutting i polishing jak dla mnie są świetne. Są strasznie wytrzymałe i można nimi wiele zdziałać. Niestety nie do końca lubię finishing. Jak dla mnie ma zbyt zamknięte pory i stawia dość duży opór. To oczywiście tylko moje odczucia i u innych może się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie do końca lubię finishing. Jak dla mnie ma zbyt zamknięte pory i stawia dość duży opór. To oczywiście tylko moje odczucia i u innych może się sprawdzić.

 

Nie wiedziałem jak to dobrze ująć żeby być zrozumiałym, ale trochę jest racji w tym co piszesz. Sam odczułem, że one jakby stawiają lekki opór przy pracy - nie wiem czy to jest problem związany ze zbytnio zamkniętymi porami, ale jest to możliwe. Oczywiście praca tą gąbką jak na razie przebiegała bez zbytnich problemów i mimo tej małej niedogodności to pad jest naprawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej gabki uzyc do pracy z UC megsa?

 

To zależy co chcesz usunąć - do najtrudniejszych prac nawet Wool Cutting Pad (wełniak), do trudniejszych Soft Buff 2.0 Foam Cutting Pad, a do średnich i mniejszych Soft Buff 2.0 Foam Polishing Pad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Posiadam gabki Megsa 7006, 8006, 9006. Chciałbym dokupić zestaw gąbek 3M, lub ewentualnie jakiejs innej firmy. Jaki zestaw z 3M polecacie, od miekkiej lekko ściernej do troche twardszych?????? I gdzie najtaniej można to dostać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam gabki Megsa 7006, 8006, 9006. Chciałbym dokupić zestaw gąbek 3M, lub ewentualnie jakiejs innej firmy. Jaki zestaw z 3M polecacie, od miekkiej lekko ściernej do troche twardszych?????? I gdzie najtaniej można to dostać???

 

Jak użyjesz wyszukiwarki to myślę, że sporo się dowiesz na każde z zadanych pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety Meg's Cutting 2.0 zaczął się rozwarstwiać przy pierwszym używaniu, więc nie mam najmilszego zdania o Megsie, ale też nie winię go za słabą jakość, raczej staram sie to połączyć z faktem, że być może moja DA nie jest przeznaczona do gąbek 7", tylko do mniejszych, może Meg's stawiał zbyt duży opór, często zreszta zatrzymywał maszynę, więc chyba mogę winić złe dobranie gąbki do maszyny, niż samą gąbkę. Na 3M nie pracowałem jeszcze, ale jak będę miał lużną kasę w kieszeni, to zakupie do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można pokusić się też o czarne 3M do nakłdania glaze,odżywek

 

Wg 3M czarny pad jest odpowiednikiem żółtego.

 

byc moze pomyliłem z niebieskim. Mialem z tą gąbką tylko raz do czynienia przy nakładaniu maszynowo Dodo LimePrime. Nie mam pamięci do kolorów niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, pamiętam naszą rozmowę nt. padów 3M i tego, że zółty ma odpowiadać czarnemu, ale niestety moja osobista praktyka pokazuje co innego. Stosuję "zalecenia"/sugestie 3M i na żółtym robię różne eksperymenty past cutting bądź polishing, natomiast czarnym nakładam np. DC2 albo HDC (LPL nie widziałem celu, lepiej moim zdaniem aplikatorem MF) i takie rozwiązanie mi się sprawdza. Natomiast czarnym padem nie udało mi się usunąc takiej ilości rysek jak żółtym, przy założeniu testu na tym samym lakierze i tej samej kombinacji past. Nie chcę się "awanturować", ale jakoś mnie to Twoje źródło nie przekonuje;)

 

p.s. ale z drugiej strony żółtą można uzyskać bardo dobre wykończenie, równie dobrze można potem pominąć niebieską..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze pomyliłem z niebieskim. Mialem z tą gąbką tylko raz do czynienia przy nakładaniu maszynowo Dodo LimePrime. Nie mam pamięci do kolorów niestety

 

Wg 3M aktualnie jest tak:

 

zielony/pomarańczowy - cutting

zółty/czarny - polishing

niebieski - finishing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.