Skocz do zawartości

Gąbki - czyszczenie i trwałość


PN

Rekomendowane odpowiedzi

Przypaliłem lakier na narożniku :ad: (było uszkodzenie lakieru, chciałem jak najbardziej wyciągnąć, papier plus FG500 no i pojechałem :kox:) gąbką białą Flexipads. Na padzie jest lakier. Da się to doczyścić, czy pad do wywalenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Siemka

 

Mam problem z białym flexipads. Po zrobieniu paru elementów na aucie i umyciu w wodzie z mydłem ( białym jeleniem) zrobił się bardzo miękki, praktycznie jest jeszcze bardziej miękki od żółtego. O co chodzi? Pracowałem na DA z dość dużym dociskiem i S17? Na bieżąco czyszczony był szczoteczką ( zwykłą do zębów). Czy przyczyną może być właśnie użycie tej szczoteczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...
4 minuty temu, Qn666 napisał:

Pytanie. Czy ktoś próbował już prać pady w nowym środku od Shiny Garage albo w jego odpowiedniku z ADBL?

Prałem już kilkakrotnie w obu środkach. Przy padzie z zaschniętą pastą (zapomniany, wrzucony do prania po 2 dniach pad po paście Scholla) ADBL nie dał do końca rady i po praniu zostały w centralnej części pada zaschnięte, wciśnięte w gąbkę "granulki" pasty (SG nie miał okazji zmierzyć się z takim "zapomnianym" padem). Dopiero wymoczenie przez noc w roztworze APC, powyciskanie palcami i powtórne pranie pomogło. Generalnie oba "pracze" (od ADBL i SG) są podobnie skuteczne w oczyszczaniu/dopieraniu padów. ADBL gorzej wypada w przypadku zabrudzeń na MF - tutaj SG jest skuteczniejszy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.