Skocz do zawartości

16 - letnie Volvo 850 do korekty - prośba o rady


bbarti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Od niedawna jestem posiadaczem Volvo 850 T5 211KM z 1995r. Autko jak na smój wiek nie jest mocno wyeksplatowane mechanicznie, jednak lakier pozostawia wiele do życzenia.

stąd kilka pytań co do jego reanimacji ;) Od niedawna zacząłem wnikliwie czytać forum KA - i w tak krótkim czasie stałem się posiadaczem myjki (Nilfisk), wiadra, glinka, szampon, mikrofibry, rekawica do mycia, polerka, i lista nadal się powiększa - ale hobby trzeba mieć :)

 

Wobec powyższego nasunęło mi się kilka pytań. W niedalekiej przyszłości chciałbym poddac Volviaka korekcie i nadać mu drugi "żywot" Korektę planuje przeprowadzić systemem 3M - ale z przyczyn finansowych wersja - próbki 3M

 

Pytanie 1 brzmi: Czy zawartość tych próbek starczy mi na wyprowadzenie lakieru na tip-top :?: (3x100ml) - z tego co czytałem to ponoć można zrobić tym 2-3 aut - ale "850" to naprawdę duży karawan :D

 

Pytanie 2 brzmi: Czy miał ktoś do czynienia z tak starym lakierem Volvo :?: Chodzi mi o to, czy jest twardy?, bardzo twardy?, a może miekki?

 

Autko posiada głęboką rysę na tylnym prawym błotniku - niestety będzie potrzeba szpachlowania - takie autko juz nabyłem - poprzednik musiał gdzieś źle zaparkować :cry: -taka to Nasza Polska gościnność :/

 

Pytanie 3 brzmi: Kiedy dobrać lakier do malowania tylnego błotnika :?: Czy zrobić to teraz? a może spolerować jeden element i wtedy dobrać lakier?

 

Poniżej przedstawiam autko

93546842.jpg

15071812.jpg

87840711.jpg

 

Proszę o opinię, krytykę i sugestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bbarti napisał/a:

Justyna, Justyna napisał/a:

popraw fotki bo ich nie widać

Własnie się z tym męcze i nie wiem gdzie jest pies pogrzebany

 

nie ma fotek

 

Przepraszam, że tak długo to trwało - fotki już działają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1 brzmi: Czy zawartość tych próbek starczy mi na wyprowadzenie lakieru na tip-top (3x100ml) - z tego co czytałem to ponoć można zrobić tym 2-3 aut - ale "850" to naprawdę duży karawan

 

powinny starczyć ;)

Pytanie 3 brzmi: Kiedy dobrać lakier do malowania tylnego zderzaka Czy zrobić to teraz? a może spolerować jeden element i wtedy dobrać lakier?

 

ja bym dobrała po polerce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dobrała po polerce

Też tak myślałem, Dziękuję za odpowiedź

Mam nadzieję, że jeszcze potwierdzą to jeszcze inni forumowicze i odpowiedzą na pytanie nr2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko - moje marzenie z młodych lat ;)

pyt.1 - starczy ale to rzeczywiście spore auto a Ty jestem początkującym więc ciężko powiedzieć

pyt.2 - wg. mnie będzie to twardy lakier

pyt.3 - po polerce jak najbardziej

 

Przypominam o przepolerowaniu przy okazji tylnych lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00,

moje marzenie z młodych lat

Moje też :D:D:D Nabyłem niedawno - pełna frajda choć trudno znaleźć dobry egzemplarz :cry: , ale jakoś sie udało

Przypominam o przepolerowaniu przy okazji tylnych lamp

Lampki będą nowe - tych niestety juz sie nie da polerować :/

 

[ Dodano: 1 Kwiecień 2011, 13:54 ]

maestro00,

pyt.2 - wg. mnie będzie to twardy lakier

Czyli idąć dalej tym tropem i zakładając, że lakier jest twardy lepiej będzie jak kupię testery 3M zamiast PB SSR (1,2,3), czy się mylę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podlacze sie do tematu, a z racji iz jestem nowy na forum i chce u siebie na samochodzie poprawic lakier, ale nie chce oddawac auta do zadnego warsztatu bo chce zrobic to sam, to mam pytania:

 

1. Jakie musze kupic kosmetyki do auta? Dodam, ze chce zrobic to recznie

2. Jakie musze kupic gabki/sciereczki zeby w ogole sie do tego zabrac?

 

Mozecie mi napisac po kolei co i czym mam robic? Przepraszam z gory za takie banalne pytania :oops: Ale na forum ciezko znalezc odpowiedzi na takie pytania..

 

Prosilbym o wyrozumialosc, w miare wyczerpujace i proste odpowiedzi i szybka odpowiedz

 

Pozdrawiam, Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktory polecasz? Chce zrobic tylko lakier, bez felg, pon itp. I ma wygladac to ladnie..

 

[ Dodano: 9 Kwiecień 2011, 20:28 ]

Mysle na zestawem od Meguiars.. Co mozesz mi jeszcze polecic? Co bede jeszcze potrzebowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Próbki spokojnie wystarczą, samochód jest duży ale też ma duże szyby więc się nie przejmuj.

Lakier będzie raczej twardy ale nie tak bardzo jak na nowych samochodach.

A do do dobierania to jak najbardziej po korekcie, zrobisz korektę, usuniesz utlenioną warstwę to lakier nabierze głębi i do tego trzeba dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.