Skocz do zawartości

Polerka Graphite - warto?


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

Chodząc dziś po Praktikerze natknąłem się na polerkę firmy Graphite, poniżej link

http://www.graphite.pl/PL/katalog/Elekt ... 9G242.html

Jest regulacja obrotów, utrzymanie stałej prędkości i wg specyfikacji mogła by się nadawać. Praktiker wystawił ją za 299zł

Proszę o opinie na temat tej polerki, może już ktoś miał okazję nią pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Widziałem to to ostatnio w OBI albo Castoramie, nie pamiętam dokładnie. Wersja z obrotami od 1000 kosztująca 220zł. Nie zrobiła piorunującego wrażenia, wersja wystawowa i wyglądała na mocno wymęczoną przez klientów (odpadający uchwyt). Chyba nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja używam tego sprzętu, od razu zaznaczę, że nie miałem w rekach innej polerki. Stabilizacja obrotów to tylko marzenie (chyba że to tak działa) ale jakość wykonania zakres regulacji (faktycznie jak na opakowaniu) jest zadowalająca jak za taką kasę no i 3 lata gwarancji (po przedłużeniu na stronce). U mnie poleruje ona szyby i lakier czasem kilka godzin bez wytchnienia i nic się nie dzieje (używam od 3 miesięcy dość regularnie), bardzo mocno się grzeje co nie pozwala trzymać za głowicę bo parzy ręce. Miałem wcześniej do czynienia z tą firmą (młoty udarowe) i wiem że urządzenia czasem się psują (przy przemysłowym wykorzystaniu) ale gwarancja jest rozpatrywana bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Graphita mam w robocie już ze 4 lata tylko że tego z większymi obrotami , ma dosyć ciężko bo pracuje z tarczą drucianą o sporym biciu , jak narazie to rozsypało się tylko jakieś łożysko z którym nie było problemów z dostepem i wymianą. Zastanawia mnie tylko to że chyba nie ma blokady włącznika , mam nadzieję że się mylę . Niestety zima 2 dni temu okazała się mocniejsza od mojego auta i było małe bum :wallbash: , więc zakup muszę troche odłożyć na inną chwilę . Choć po wizycie u blacharza to się na pewno będzie dzialo :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
koleżanki i koledzy, jutro prawdopodobnie będę miał tą Graphite 59G242.

Opiszę swoje wrażenia, załącze foty...

Może to będzie ciekawa alternatywa dla tańszego Silvera i droższego SIM'a..??

 

 

Koniecznie daj znac, bo chce ja zamowic w przyszlym tygodniu :) Kupiles ta bardziej oplywowa z czujnikiem zuzycia szczotek? :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanki i koledzy, jutro prawdopodobnie będę miał tą Graphite 59G242.

Opiszę swoje wrażenia, załącze foty...

Może to będzie ciekawa alternatywa dla tańszego Silvera i droższego SIM'a..??

 

 

Koniecznie daj znac, bo chce ja zamowic w przyszlym tygodniu :) Kupiles ta bardziej oplywowa z czujnikiem zuzycia szczotek? :ad:

 

konkretnie taki model:

GRAPHITE 59G242

 

Innej polerki firmy Graphite nie ma. Nie mylmy tylko ze szlifierką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanki i koledzy, jutro prawdopodobnie będę miał tą Graphite 59G242.

Opiszę swoje wrażenia, załącze foty...

Może to będzie ciekawa alternatywa dla tańszego Silvera i droższego SIM'a..??

 

 

Koniecznie daj znac, bo chce ja zamowic w przyszlym tygodniu :) Kupiles ta bardziej oplywowa z czujnikiem zuzycia szczotek? :ad:

 

konkretnie taki model:

GRAPHITE 59G242

 

Innego polerki firmy Graphite nie ma. Nie mylmy tylko ze szlifierką :D

 

 

Fakt, pomylily mi sie polerki. Mi chodzilo dokladnie o te http://e-technik.pl/advanced_search_res ... button.y=0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aivars, Graphite ma stabilizację obrotów, gwarancję 2-letnią i nie chwali się mocą wyssaną z palca jak to robi Falon Tech :)

 

Trzeba się zastanowić czy nie warto czasem dorzucić tej stówki;)

 

[ Dodano: 16 Marzec 2012, 20:13 ]

na szybko kilka fotek:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

 

Bardzo ciekawa jest waga maszynki :D

 

 

 

3.jpg

 

4.jpg

 

więcej wrażeń jutro, bo dziś i nie miałem czasu się przyjrzeć maszynie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaddy, na razie jedyny test to taki, że odpaliłem maszynę na sucho i na pierwszym biegu chciałem przyhamować trzpień ręką... Skubana nie poddawała się!

Wygląda na to, że stabilizacja działa.

 

Niestety kurier dojechał z maszyną jak już musiałem szykować się do pracy więc nie było czasu na inne testy.

Jutro coś z nią powalczę, trzasnę więcej fotek.

 

Ale dobrze zauważyłeś, wygląda porządnie i z tego co zauważyłem jest porządnie wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Już jestem po pierwszych testach i mogę napisać coś więcej. :)

 

1.jpg

 

Maszyna złożona do kupy, z uchwytem i BP Flexipads.

 

Wymieńmy zalety:

 

Bardzo ergonomiczna w trzymaniu, bardzo dobrze wygląda i jest porządnie wykonana.

Maszyna jest smukła w swojej budowie, nie przypomina ociosanego drewnianego bala.

Tak jak pokazałem na fotkach w poprzednim poście: sama maszyna waży 2,3 kg. Jest spora różnica na plus w porównaniu z Silverem czy SIMem.

 

Nie ma mowy o jakiś odstających farfoclach, które irytowałyby podczas pracy.

 

2.jpg

 

Maszynę możemy bez problemu stawiać do góry BP, bez problemu utrzymuje równowagę.

Regulacja obrotów w dobrze dobranej odległości (nie trzeba nienaturalnie kciuka wyciągać :) ).

 

3.jpg

 

4.jpg

 

Polerka wyposażona jest w ogromny włącznik z zabezpieczeniem przed przypadkowym włączeniem maszyny.

 

5.jpg

 

Gratis dostajemy także blokadę wrzeciona. Przycisk tej blokady jest duży, łatwo go użyć.

 

6.jpg

 

7.jpg

8.jpg

 

Kilka zbliżeń na detale. Porównajcie jak wyglądają te elementy u innych polerek dostępnych na allegro które płyną do nas kontenerami z Azji. Już na pierwszy rzut oka widać, że Graphite przyłożył się do jakości wykonania:

 

detal.jpg

detal1.jpg

detal2.jpg

 

W skład zestawu wchodzi wszystko co potrzebne, a nawet jeszcze więcej :)

Po sztuce papieru, BP 180 mm, jakieś futra, szczotki zapasowe... Dokładny spis:

 

wyposa.jpg

 

papiery.jpg

 

tarcze.jpg

 

szczotki.jpg

 

A to wszystko w fajnej walizce, a nie w jakiś kartonach jak u konkurencji :D

 

skrzynkka.jpg

 

A żeby nie było tak kolorowo to teraz będą minusy.

W sumie musiałem ich szukać na siłę, bo na prawdę nie ma się do czego uczciwie przyczepić :)

 

- Kabel zasilający ma jakieś 2,5 metra. Do naszych zastosowań mógłby być jednak dłuższy. Byłoby mniejsze ryzyko obijania lakieru kostką przedłużacza.

 

- Do zapakowania polerki do walizki trzeba demontować uchwyt. Troszkę uciążliwe... Mogłaby walizeczka być jeszcze głębsza :)

 

- Brak blokady włącznika w pozycji ON. W sumie to nie jest uciążliwe, bo włącznik jest taki wielki, że praktycznie cały czas mimowolnie trzymamy na nim rękę :)

 

PODSUMOWANIE

 

Bardzo fajna maszyna za rozsądną kasę. Stabilizacja obrotów działa bardzo dobrze. Daje się odczuć lekkie zwolnienie obrotów na najniższym biegu, ale to przechodzi razem ze zmianą biegu na stopień wyższy! Do rozprowadzenia pasty nie jest nam aż tak niezbędna stabilizacja jak przy późniejszym jej wypracowaniu. A wtedy stabilizacja działa wyśmienicie. Kultura pracy polerki także nie pozostawia niczego do życzenia.

Według mnie warto dopłacić kilkadziesiąt złotych do kosztu Silvera z prywatnego importu aby mieć maszynę z 2-letnią gwarancją, z serwisem w Polsce. Z drugiej strony po co przepłacać kupująć SIM 180??

Ja polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.