Skocz do zawartości

Nowości i pyt. ,3DCarCare, ZYMOL, ArtDeShine , ClearCut


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

@CAR CRAZY ja mam taką obserwację po zabawie tym cleanerem fireball: auto miało one step 1,5 roku temu, przejechało 30 tyś km. Lakier nie jest idealny, auto jest do wszystkiego, ciężko z czasem na porządną koretkę. Mam jakieś delikatne ryski i jeden defekt, na dole, przy drzwiach, który zrobiła córka zabawką przy wsiadaniu. Na codzień tego nie widać, jest w takim załamaniu, że nie boli oczu 🙂 a żeby to usunąć trzeba pomalować element. Nie ma to sensu.

Zarówno ten defekt jak i ryski kryją bez problemu woski, nawet taki colli czy BH DSW, które nie są żadnymi tytanami krycia niedoskonałości.

Ale po dekontaminacji, wymyciu na koniec ADBL Shampoo PRO i wjechaniu do garażu te wszystkie rysy, swirle i ten defekt wyszły w lampie. Wydaje mi się, że te cleanery faktycznie czyszczą lakier porządnie. Tafla jest raczej efektem, niż celem. I masz rację, że pewnie na aucie po korekcie, ze świetnym lakierem trudno jest uzyskać taką taflę, bo on sam w sobie, gładki zrzuca moment. 

Dla mnie taki cleaner jest super rozwiązaniem, jak ktoś mieszka w bloku to skrócenie czasu pracy o te godzinę czy nawet półtorej pozwala na częstszą zabawę z twardym woskiem/czymś w sprayu.

Wiadomo, jak ktoś chce porządnie oczyścić, usunąć oksydacje, popracować nad swirlami to nie ma bata - lekkościerny cleaner i pad mikrofibra/gąbka w ręce i ćwiczymy biceps.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2019 o 21:45, Syrio napisał:

Przy AB Wax Off było chyba tak, ze deklarowanie stężenie i czas nie były wystarczające, żeby dać pożądany efekt

Lakiery są na prawdę różnej jakości, myślę, że AB podał wartości ogólnie bezpieczne. Natomiast jeżeli ktoś przekroczył czasy i stężenia i na lakierze "ekologicznym" zrobił sobie szkodę, wtedy AB umyłoby ręcę twierdząc, że nie zastosowano się do instrukcji.

 

W dniu 1.09.2019 o 21:45, Syrio napisał:

showcarshine cenię sobie właśnie za to, że sporo sami testują

Ja też i nie tylko za to, w zasadzie każda kwestia od obsługi klienta po realizację jest wzorcowa 🙂

 

W dniu 3.09.2019 o 01:02, CAR CRAZY napisał:

Swego czasu robiłem test gdzie próbowałem po korekcie wymyć lakier wszystkim co miałem pod ręką: od różnego rodzaju wipe out-ów, po kwasy , kończąc na produktach zasadowych. Tafli nie udało się osiągnąć.

To samo zaobserwowałem. Nawet przy polerowaniu lamp papierami wodnymi. Jadąc grubymi gradacjami tafla. Ale pod koniec pracy po P3000 gdy powierzchnia się robi gładka woda ucieka aż miło. Nie było tu żadnej chemii pomiędzy papierami a tylko zmiana ziarna. Gładka powierzchnia zrobiła swoje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Partner forum

@Webster88PL  Napisz na PW którymi modelami jesteś zainteresowany. Jakiś czas temu testowaliśmy sporo z tych firm i w większości przypadków w swojej ofercie mamy odpowiedniki tych samych mikrofibr. Nie wykluczam wprowadzenia, ale też nie chcę dublować produktu który będzie się różnił  tylko etykietą. Jeżeli masz pytania to śmiało pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

@CAR CRAZY już dawno testowałem Tac System All In One pastę do one stepów.

Ale w testach cięła dużo mniej niż polishe. W sumie to nawet mniej niż Koch chemie M2! Kupiłem świeżo od razu po wejściu na nasz rynek. Myślałem, że tak ma być ale teraz zobaczyłem to

IMG-20200212-181325.jpg

 

Czy z moją pastą jest coś nie tak czy one ogólnie tak mają, że nie mają ochoty ciąć choć wypracowują się pięknie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@ghost mam takie same odczucia to Ty... niestety TAC Korea twierdzi że wszystko jest ok i tak powinno być. Podobna sytuacja z Total One Essential też nie mogę dogadać się z aktualną wersją pasty, mam wrażenie że pierwsze wypusty to była całkiem inna pasta - tak samo TAC Korea twierdzi że wszystko jest ok i to my mamy problem z użyciem...

 

@Arkeolowy prawdopodobnie dopiero na wiosnę

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
W dniu 15.02.2020 o 07:49, Webster88PL napisał:

@CAR CRAZY a ta pasta Total One Essential to nie jest odpowiednik takiego Essence czy Primera? 

Jak tylko wyszła to robiłem test z Essence i TAC dawał lepsze cięcie i lepsze hydro, ale w pracy była bardziej sucha i po wypolerowaniu bardziej tępa. Ogólnie robiła bardzo dobre wrażenie, po ostatnich dostawach nie mogę się z nią dogadać, nie robi nic co robiła wcześniej. TAC olewa sprawę to i ja odpuściłem (aktualnie nie polecam Total ONE Essential)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Partner forum
17 godzin temu, Swift napisał:

@CAR CRAZY kiedy można spodziewać się TAC SYSTEM  SHINEE WAX?

Mam zarezerwowane i miały być w tym tygodniu..... nie było więc liczę że po weekendzie dojadą

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.