Skocz do zawartości

pytanie o Farecla g3


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie co powiecie o paście farecla g3?? latwo sie z nia pracuje?czy nadaje sie jako pierwsza do polerki autka?? moj znajomy lakiernik powiedzial ze nia zawsze robi + jakis wosk lub politure i ze niby dobry efekt daje co wy na to?? moj kolor to czarna perła i chciałbym ja doprowadzić do eleganckiego efektu polecicie cos?? jestem nowy wiec prosze o wyrozumiałość, posiadam paste koloryzująca t-cut do czarnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podejmę się wyzwania jako pierwszy :D

1. Znowu stara szkoła polerowania.

G3 nie polecam zwłaszcza jeśli nie masz w tym doświadczenia.

Co prawda da się ją tak przepracować aby uzyskać przyzwoity efekt ale trzeba do tego nieco doświadczenia.

Generalnie odchodzi się od past tego typu i to jeszcze na mokro (wszystko dookoła zapaćkane).

2. O mazidle koloryzującym udam ze nie słyszałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adus1234, raczej nie znajdziesz na naszym forum zwolenników farecli. z prostej przyczyny- są środki dużo lepsze, bardziej kulturalne w pracy, łatwiejsze w użyciu, i dające lepsze efekty.

ale pytajac lakierników o to samo co zapytałeś nas odpowiedzą "tylko farecla, nie ma nic lepszego!'' :lol:

 

p.s. na szczescie my nie jestesmy polermistrzami z lakierni

 

[ Dodano: 27 Marzec 2011, 11:28 ]

aha i jestes na forum zaledwie pare chwil wiec radziłbym czytać czytać czytać czytać ;) a potem zadawać pytania ;) gdybyś trochępoczytał a nie szedł na łatwizne to za tydzień, dwa na pewno byś nie zadał takiego ptania ;)

a czarny to świetny kolor, warto mu poświęcić trochę czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu chciałem porownac opinie znajomego, z Wasza, czytam czytam i coraz bardziej okazuje sie ze mniej wiem ze myslałem... a może ktoś mógłby jakąś dobra paste na pierwsze łatwe w miarę polerowanie polecić?? a co powiecie o twardym wosku sonax? moge jako poczatkujacy go użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Farecli zaczynałem i byłem zadowolony z niej,poza tym,że zostawia syf. Co do skuteczności na pewno nie jest to ideał,ale udało mi się nią odświeżyć sporo lakier i usunąć wszystkie rysy pod klamką Renault Megane(a było ich cała masa) i to ręcznie,więc działać działa. Nawet były efekty przy polerowaniu nią reflektorów - zarówno plastikowych jak i szklanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, pasta ma bardzo dobra działanie, jest mocna ale można bedac wprawionym dobrze nią wykończyć. Niestety technologia pracy jest przestarzała, wszystko zachlapane i ogolnie nie ma w tym przyjemnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o twardym wosku sonax?

z seri Xtreme?

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2343

;)

od razu mówię ze to stary teścik jak dopiero raczkowałem w detailingu :)

nie nie o wersji xtreme tylko o takim w płynie czy tam mleczku http://allegro.pl/sonax-twardy-wosk-w-p ... 91452.html

 

czyli tak potrzebowałbym pastę średnio ścierająca np SSR2 na to SSR1 i wosk dobrze rozumiem?? a z serii 3M jaki kolor jest średnio ścierający a jaki do polerki i wygładzenia?? dziękuje za wszystkim odpowiedzi sa mi naprawdę bardzo pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze wybor srodka zalezy od twardosci lakieru jaki masz

 

z 3M z nowego systemu ktory nie do konca odpowiada staremu najbardziej popularne sa:

zielony korek - mocno scierna ale recznie sie nie nadaje

zolty korek - lekko scierna ale jesli masz twardy lakier to moze byc za delkatna dla ciebie

niebieski korek - zdecydowanie wykonczenie lakieru ( siwetnie sie nadaje jako dodatek przeciwko wysychaniu zielonego badz bialego korka :) )

 

melvin

Nawet były efekty przy polerowaniu nią reflektorów - zarówno plastikowych jak i szklanych.

 

Wypolerowales farecla szklane reflektory? Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypolerowales farecla szklane reflektory? Ciekawe...

Tak,wypolerowałem i stały się bardziej przejrzyste niż przed. Nie były jak nowe,ale na pewno duża różnica była(Reflektory 11 letnie). Miałem nawet zdjęcia,niestety nie potrafię znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melvin z calym szacunkiem Ty ich nie wypolerowales tylko wyczysciles (zdarles wgryziony brud w mikropory) stad wrazenie wypolerowania nie ma takiej opcji zebys farecla ruszyl szklany reflektor.... szklo to cholernie twardy material i jedynym skutecznym srodkiem jakiego uzywalem jest tlenek ceru....

poliweglanowe klosze ok pojdzie bez problemu szkla farecla nie ruszysz !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin GDA nie powinno się dodawać UF do FC+ ;):P

 

Powiesz mi dlaczego?

tak mi sie zdecydowanie lepiej pracuje, FC jak wiadomo dosc szybko wysycha i wtedy i wtedy pyli i zapycha gabke, troche ultra finy daje mi moim zdaniem lepsze wypracowanie dla fast cuta, podnosi komfort pracy, narazie kompletnie nie zaobserwowalem zadnych negatywnych skutkow i przy tak malej ilosci jego wlasciwosci wypelniajace sa wlasciwie znikome, jesli wogule ma jakies wypelniacze bo na ten temat sa sprzeczne informacje

 

 

 

ale moze jest jakas przyczyna dlaczego tak nie mozna robic, z checia sie dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm chłopaki z CarSpa tłumaczyli dokładnie dlaczego to nie ma sensu ale nie pamiętam. Dla mnie na chłopski rozum dodawanie UF do FC tak jakby osłabia pastę. Jeżeli chcę mięć coś pośrodku to biorę Compound. System 3M jest bezwodny i dla wielu może się wydawać złudne, że pasta wysycha ale tak naprawdę jest dosyć tłusta i długo się wypracowuje. Jeżeli mam wyjątkową sytuacje dodaję psiknięcie QD na pada. Co do pylenia, chyba nie ma pasty która tego nie robi. Reszta to już tylko odpowiednie dobieranie ilości pasty, elementu, padów i przede wszystkim umiejętności.

 

Marcin GDA pamiętaj, że po każdej polerce jak i zmianie pasty powinno się przetrzeć element IPA :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fillerów w UF to nie będę się sprzeczał ze ich nie ma, ale mimo wszystko UF to nie tylko fillery i dla mnie to dość dobry produkt

 

Trochę zainteresowałem się tym co tu piszecie, bo nigdy nie jest za późno zęby się czegoś nauczyć, a nie zawsze nasze przyzwyczajenia są poprawne,

 

trochę przeszukałem net i okazuje się ze na DW tez chłopaki w ten sposób postępują i nikt tam nie podnosi alarmu,

 

trochę irytuje mnie tu na forum ze bardzo wielu szczególnie początkujących userow ślepo jest zapatrzonych w przedstawicieli firm detailingowych, w żadnym razie nie podważam ich wiedzy ale czasem oni tez mogą się mylić w niektórych kwestiach wiec tłumaczenia ze tak ktoś powiedział są dość :song:8-)

 

nie mowie ze DW to jakiś wyznacznik bo tu np bardziej chwalą manzerne niż 3M, gdzie ja osobiście 3m uważam za lepsze i dlatego nie kupuje więcej manzerny 500, mimo ze może faktycznie minimalnie lepiej się na niej mi pracuje, to jest moim zdaniem mniej skuteczna

 

swoja droga z chęcią bym spróbował produktów Xperta są one gdzieś u nas dostępne? :song::song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
trochę irytuje mnie tu na forum ze bardzo wielu szczególnie początkujących userow ślepo jest zapatrzonych w przedstawicieli firm detailingowych, w żadnym razie nie podważam ich wiedzy ale czasem oni tez mogą się mylić w niektórych kwestiach wiec tłumaczenia ze tak ktoś powiedział są dość

 

+1

 

Warto wzorować się na lepszych i bardziej doświadczonych, ale jeśli ktoś stosuje metody "sprzeczne" ze sztuką, a mimo to skuteczne, to nie widze problemu. Jeśli w CS nie mieszają past 3M - ich prawo, ale jeśli ktoś tak robi i jest z tego zadowolony to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każdy robi jak uważa i jak mu lepiej się pracuje i jak są lepsze efekty. O dodawaniu UF do FC wyczytałem od gości z 3M na DW. Jakbym miał robić korekte VAG robiąc 5 czy 6 podejść,bo FC tak szybko by wysychał to chyba bym sie pociał,a tak bardzo ładnie się pracuje i mniej pyli,a i tak trzeba przetrzeć IPA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.