Skocz do zawartości

Pierwsza ręczna korekta lakieru


blaszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W końcu postawię pierwszy prawdziwy krok w dziedzinie Auto Detailingu. Jutro od rana planuję wziąć się za korektę lakieru tzn głównie za ręczną polerkę oraz woskowanie :ad: Zakupiłem następujące rzeczy w tym celu:

 

-Meguiar`s Ultimate Compound

-Dodo Juice Lime Prime Lite

-Meguiar`s NXT 2.0

-Finish Kare 1000P HI

-Bilt Hamber Auto Clay

-Meguiar`s Gold Class

-Aplikatory Meguiar`s

-Monster Shine Tri Color

 

Jako, że będę to robił pierwszy raz prosiłbym o porady. Generalnie nie wiem ile czego używać :thumbdown: Nie chciałbym przesadzić i po jednej korekcie stracić wszystkie środki, które mam na chwilę obecną. Generalnie powiedzcie mi co w jakiej kolejności robić :) Poza tym chciałbym wiedzieć jak używać z głową UC? Którą stroną Monster Shinem mam go wcierać?

 

Sorry za tak banalne dla większości z Was pytania ale lepiej pytać niż potem sobie pluć w brodę ;)

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu NXT i FK 1000P?

UC - zolta strona Tri Color'a - ilosc taka bys potrafil wypracowac, powtarzasz czynnosc na fragmencie do satysfakcjonujacego rezultatu

Wosk - Czarna strona albo meg's piankowy - ilosc niewielka, musi zostac na lakierze delikatna mgielka.

Kolejnosc oczywista: Mycie, Glinka, splukanie, UC, LP, FK1000P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu NXT i FK 1000P?

 

No do nawoskowania auta chyba oczywiste :P Wziąłem 2, żeby mi starczyło na dłużej - raz użyję jednego, potem drugiego i będzie :good: Poza tym mam 2 auta pod swoimi skrzydłami więc wolałem wziąć 2 woski 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do nawoskowania auta chyba oczywiste :P Wziąłem 2, żeby mi starczyło na dłużej - raz użyję jednego, potem drugiego i będzie :good
:

 

nie wiem czy dobrze rozumiem - do jednego auta przy jednym woskowaniu chcesz aplikowac 2 woski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do nawoskowania auta chyba oczywiste :P Wziąłem 2, żeby mi starczyło na dłużej - raz użyję jednego, potem drugiego i będzie :good
:

 

nie wiem czy dobrze rozumiem - do jednego auta przy jednym woskowaniu chcesz aplikowac 2 woski ?

 

Nie. Kupiłem sobie na przyszłość :)

 

Swoją drogą mam pytanie co do UC - czy po wtarciu trzeba go przecierać mikrofibrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po wtarciu trzeba go przecierać mikrofibrą?

tak, i później kontrola i znów wpracowywyanie w to samo miejsce (dopóki efekt będzie wystarczający).

Dodam że owiele lepiej nałożyć, wetrzeć, przetrzeć mf i znów to samo, niż trzeć długo tą samą pastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszczu: kupiłeś normalne opakowanie FK, widziałeś jaka ta pucha jest wielka ? :D

 

fakt, jak ją zobaczyłem to było spore zaskoczenie, zdjęcia jej wielkości nie oddają :D

 

[ Dodano: 27 Marzec 2011, 13:33 ]

chyba lubisz dać sobie w dechę :lol: dziewczyna brata jak dorwała lusso tekst "a mogę posmarować sobie łapki?"

 

fakt Lusso świetnie pachnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie go można dostac :-]

 

[ Dodano: 27 Marzec 2011, 21:54 ]

Dobrze znalazłem http://www.sklep.car-spa.pl/pl/product/ ... hener.html ale czy jest to zwykłe opakowanie czy cały galon? Na zdjęciu widnieje cały galon natomiast cena jest jak za "zwykle" opakowanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.