Skocz do zawartości

ValetPRO Achilles Prep


witol

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, a jak wypada Achilles w porównaniu do Cherry Glaze? Który lepiej maskuje (wypełnia) rysy? Którym się łatwiej pracuje (maszynowo)? Jak z brudzeniem plastików? Cherry Glaze bez problemu można stosować na plastiki i uszczelki, a jak z Achillesem? Proszę o opinie osób, które używały tych dwóch produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Achilles nie maskuje - to typowy cleaner

To chyba nigdy go nie używałeś i nie czytałeś tego tematu... Rzuć okiem na 4 stronę ;)

 

przemko99, Achilles sporo pyli, brudzi plastiki ale ładnie maskuje rysy i dodaje do looku. To AIO, które też może pełnić rolę cleanera. Osobiście pracowałem na trzech AIO: Achilles, AF Tripple i AG SRP. Najwięcej do looku z nich dodał AF, Achilles najwięcej przykrył, SRP najprzyjemniej mi się pracuje. Cherry nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt stara wersja jest o wiele lepsza , lecz bardzo zapycha pady , na auto musiałem użyć 2 pady , pp każdym przejeździe Pad czyszczone szczoteczką dedykowaną do czyszczenia padów a i tak się ostro zapychały. Odnośnie działania , to fajnie maskuje a na miękkim lakierze (alfa) tez coś przytnie , fajnie ziarno po nim wyszło u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achilles nie maskuje - to typowy cleaner

To chyba nigdy go nie używałeś i nie czytałeś tego tematu... Rzuć okiem na 4 stronę ;)

 

Używałem, nie czytałem. Wypowiadam się biorąc pod uwagę swoje doświadczenia.

Nie sądzę, żeby tyle usuwał żeby po wymyciu nie pokazywały się rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih, no to właśnie mówię o maskowaniu nie o usuwaniu rys. Przecież to AIO więc jaki sens wymywać go :dontknow:

 

ValetPro Achilles Prep to cleaner, który może być stosowany ręcznie lub maszynowo. Podczas gdy większość cleanerów zakrywa i wypełnia mikrouszkodzenia lakieru, Achilles Prep usuwa je, nadając lakierowi głębi i połysku. Specjalnie dobrane cząsteczki eliminują możliwość uszkodzenia lakieru przy nieostrożnym posługiwaniu się. Polimerowe fillery pomagają skorygować głębsze niedoskonałości.Głęboko oczyszcza lakier zapewniając świetną bazę pod wosk lub sealant.

 

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Achillesa używam jako typowy cleaner, ale o właściwościach ściernych które są lepsze niż w innych produktach :)

Według mnie cleanerem-oszustem które nadaje fajnego looku i wypełnia, mało "tnąc" rysy jest SRP Autoglyma. Natomiast Achilles potrafi usunąć trochę rysek, ale połysk nie jest taki jak po SRP, co nie znaczy, że połysku nie ma ;)

Używam na przemiennie zależy jak leży :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Achilles to cleaner, który jest też AIO i odwrotnie. W zależności jak do niego podchodzimy to otrzymujemy odpowiedni efekt. Ja nie używałem go nigdy jako cleanera tylko jako AIO. Więc nie oczekiwałem cięcia tylko maskowania i lekkiego zabezpieczenia.

 

Co kładziecie na Achillesa i jak długo siedzi na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie o 90% cleanerów można powiedzieć, że to AIO i odwrotnie (?).

 

Ja kladłem Colliego, syntetyki wszelakiej maści (Duragloss, FK, Nielsenitd.) i żadnego osłabienia (jak przy położeniu na BH czy AF Tripple czy Tenzi PC-1) nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to AIO więc jaki sens wymywać go :dontknow:

 

ValetPro Achilles Prep to cleaner ...

 

Ja Achillesa używam jako typowy cleaner ...

 

Czyli dokładnie jak ja :good:

 

Panowie, Achilles to cleaner, który jest też AIO i odwrotnie.

 

***

 

Nie czytasz ze zrozumieniem... Koniec dyskusji z mojej strony :dontknow:

No tak, ja mam z tym problem ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowi chodziło chyba o to, że Achilles to cleaner, który jest też AIO i odwrotnie czyli

Achilles to AIO, który jest też cleanerem.

Co nie znaczy, że inne produkty (90%) też. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie z tym od początku się nie zgadzam (nie tylko ja jak widać, nawet producent nie wspomina o AIO).

 

Tak można nazwać Cherry Glaze czy SRP, które sporo maskują.

 

Ja tego przy Achillesie nie zauważyłem.

No ale niektórzy mimo, że producent twierdzi inaczej lubią zmieniać dowolnie klasyfikację produktów (vide "BSD to nie QD!").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih, kolego, cycki mi już opadają... Jak nie zauważyłeś, żeby Achilles maskował?

Nie zmieniam klasyfikacji kosmetyków, tylko opieram się na swojej pracy/doświadczeniu i testach z forum. Zdania nie zmienię i nie neguję, że używasz go jako cleanera. Polecam jeszcze lekturę http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 28&start=0

 

pawelpp, dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih, pierwsze zdanie dystrybutora z linku Tomka WRO:

"Korzystając z okazji przygotowaliśmy krótkie demo Achillesa, który naszmy zdaniem jest niedocenionym na forum KA cleanerem/AIO, o bardzo dobrym stosunku jakość/cena. "

 

Tez go mam,choć mało używam...częściej Menzernę.

 

I kolejny cytat ze str2:

 

"S3ci0r napisał/a:

Panowie, bo ja już tego nie czaję, jak to w końcu jest z tym achillesem - jedni mówią że cleaner inni że AIO, nawet dystrybutor nie potrafi się określić :dontknow: żądam wyjaśnień w tej sprawie :mrgreen:

To jest AIO, ponieważ zawiera wypełniacze i wosk syntetyczny, ale każde AIO jest też cleanerem, tak jak każdy kwadrat jest prostokątem ;)

 

A dlaczego cleaner, stosowaliśmy go z różnymi woskami i sealantami i nie zauważyliśmy pogorszenia wpływu na wartwę LSP, poza tym jako, że zawiera wosk syntetyczny moze być stosowany z woskami naturalnymi i sealantami. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używałem Achillesa jak dopiero co wchodził na rynek, nie pamiętam nawet kiedy to było, ale daaawno temu. Byłem zadowolony z uzyskanego efektu (aplikacja tricolorem), kładłem na niego RG55, efekty były więcej niż zadowalające. Ale nie pytajcie o szczegółowe obserwacje i testy bo to był etap, kiedy dopiero zaczynałem czytać forum i robiłem pierwsze zakupy ;) mam zamiar powrócić do tego AIO, może uda mi się zrobić jakiś mały test przed Świętami. Chciałbym go użyć maszynowo na padzie polishing ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym go użyć maszynowo na padzie polishing ;)

 

Bardzo dobre efekty :) Jest to według mnie nie doceniony, fajny produkt :) Nie ukrywam, że są produkty lepsze, ale ten jest naprawdę całkiem dobry :) W sumie jak na AIO czy też cleaner jest on w stosunku do innych dość mocno ścierny ( w porównaniu do innych tego typu produktów) i potrafi trochę rys ściągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.