Skocz do zawartości

ValetPRO Achilles Prep


witol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.Przesyłam mój pierwszy test. Sorry za zwłokę kolego EXCEDE, ale nie było kiedy ogarnąć tematu. Achilles miał w moim teście się wykazać jako niwelator zarysowań.

 

To zaczynamy sprzęt w dłoń

 

img2459r.jpg

 

i jazda

 

50/50 z lewej bez z prawej po Achillesie

 

img2469y.jpg

 

Następnie pod lupę poszło zarysowanie/przetarcie

Przed

img2467xz.jpg

 

Po

img2468m.jpg

 

Listwa klapy bagażnika i ryski

 

Przed

img2481p.jpg

 

Po

img2482h.jpg

 

Jako żółtodziób pragnę dodać moje odczucia.

Preparat zapach: pachnie jak pasta do butów 5/10

Aplikacja/polerowanie - super. Wiadomo, nie idzie tak łatwo jak na przykład Clearkote VHG, ale radość po spolerowaniu rysek oddaje wszystko. 8/10

Na powyższych zdjęciach widać z czym sobie poradził. Nie udało mi się uchwycić jak usunął przebarwienie po ptasiej kupie - nie mogłem wcześniej tego za cholerę zdjąć. Auto po Achillesie ściemniało.

Z minusów to, że minimalnie pyli, ale jak wspomniałem efekt rekompensuje to w 100%.

 

Przepraszam za jakość zdjęć, ale nie wiedziałem jak uchwycić efekt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przecierałem IPA. Patrzyłem pod różnym kątem - tak na drzwiach nic nie widać na listwie bagażnika też. W innych miejscach zostały ciut większe ryski, ale je wygładziło i nie są tak widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Chwila moment. Czegoś tu nie rozumiem. Na zdjęciach w tym temacie widzę, że w sumie ten Achilles lepiej usuwa rysy niż ja po korekcie FG500 + FF3000 :D O co tu chodzi? Jeśli miałby je tylko wypełniać to ok, ale piszecie że po przetarciu IPA nadal nie ma rys, a przecież wypełniacze IPA by usunęła.

W takim bądź razie pytanko, bo jeszcze nie rozgryzłem jednego tematu:

Samochód już mam po korekcie. Czy do comiesięcznego odświeżenia lakieru ten Achilles jest wystarczający? Mogę nim zastąpić mleczko jakiejś niemieckiej firmy, którym do tej pory pracowałem? Czy może ma on za duże właściwości ścierne i na dłuższą metę będzie szkodliwy dla lakieru? Lub po prostu przecierać go przy każdym myciu QD i będzie w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cubstone, Achilles bardzo ladnie usuwa wszelkie naloty na lakierze, mam wrazenie, ze drobniejsze rysy jednak maskuje, glebszych nie rusza. Dzisiaj wyprobowalam go nawet do czyszczenia oksydacji na szybach i takze milo mnie zaskoczyl (chciaz chwile musialam sie pomeczyc). Nie odpowiem jednak na pytanie czy jest mocno scierny czy nie - za male mam doswiadczenie. Efekty podobne jak po UC ale wydaje mi sie ze "sciernosc odczuwana podczas pracy" mniejsza... i praca przyjemniejsza a efekty :song: - nigdy nie mialam takiego lustra ;). Przyznaje takze, ze nie brudzi uszczelek, plastikow gladkich a z plastkiow z faktura ladnie schodzi po przetarciu fibra. IPA uzywalam przed Achllesem dla usuniecia resztek poprzedniego wosku - 1 rzad gornego zdjecia, niestety z powodu niedoczasu nie mialam mozliwosci robienia testow. Efekt jak dla mnie :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dziękuję Pani Marto za opinię i fotorelację :) Bardzo ładnie wyszło :)

 

Na zdjęciach w tym temacie widzę, że w sumie ten Achilles lepiej usuwa rysy niż ja po korekcie FG500 + FF3000 O co tu chodzi? Jeśli miałby je tylko wypełniać to ok, ale piszecie że po przetarciu IPA nadal nie ma rys, a przecież wypełniacze IPA by usunęła.

 

Achilles świetnie wypełnia, ale też delikatnie poleruje. Po przetarciu IPA róznica jest bardzo widoczna.

Czy do comiesięcznego odświeżenia lakieru ten Achilles jest wystarczający?

Tak, jak najbardziej. Samo go używam :)

Czy może ma on za duże właściwości ścierne i na dłuższą metę będzie szkodliwy dla lakieru?
Nie, jest on podobnie ścierny jak większość cleanerów, więc można go stosować regularnie bez obaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

czy można wypracowywać Achillesa żółtym, piankowym, okrągłym aplikatorem Megsa? czy nie jest ona zbyt delikatny, zbyt miękki? czy nie powstaną hologramy?

 

przed chwilą zacząłem pracę z Achillesem przy aucie. Auto to Seat Leon 1M kolor srebrny. Samą maskę robiłem przez 45 minut i jakiegoś bardzo widocznego efektu nie było widać... Zastanawiam się czy to aby nie zbyt długo jak na samą maskę i czy wszystko robiłem prawidłowo... dodatkowo powiem, że musiałem nakładać naprawdę minimalne ilości środka żeby nie robiły się fałdki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.