Skocz do zawartości

Jaki wąż ogrodowy?


damiann88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem ciekaw ew. porównania z Cellfastem. Macałem tę Gardenę i wygląda fajnie, inaczej jest zbudowana niż Cellfast. Sama guma praktycznie. No ale Gardena to 4x cena Cellfasta, a ten ciuchram w pracy i nic się z nim nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś używał taki wąż?

 

http://www.emag.pl/cell-fast-waz-ogrodo ... AR-0qilebu

 

wygląda że jest elastyczny

Ja za 99 zł na pewnym portalu aukcyjnym zamówiłem właśnie takie same parametry tyle że 6 warstwowy wąż cellfasta, czekam na niego i dam znać. Chciałem Gardene ale jej cena iprzy 6 warstwach powala pozatym u mnie w sklepie jest niedostepna więc zdecydowałem się na ten wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

703527 Ja za 99 zł na pewnym portalu aukcyjnym zamówiłem właśnie takie same parametry tyle że 6 warstwowy wąż cellfasta, czekam na niego i dam znać. Chciałem Gardene ale jej cena iprzy 6 warstwach powala pozatym u mnie w sklepie jest niedostepna więc zdecydowałem się na ten wybór.

tego http://www.emag.pl/cell-fast-waz-ogrodo ... DBCYYYBBM/ ? ;)

daj znać jak się sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

703527 Ja za 99 zł na pewnym portalu aukcyjnym zamówiłem właśnie takie same parametry tyle że 6 warstwowy wąż cellfasta, czekam na niego i dam znać. Chciałem Gardene ale jej cena iprzy 6 warstwach powala pozatym u mnie w sklepie jest niedostepna więc zdecydowałem się na ten wybór.

tego http://www.emag.pl/cell-fast-waz-ogrodo ... DBCYYYBBM/ ? ;)

daj znać jak się sprawuje

Tak ten. Przyjdzie we wtorek pewnie to zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Emig[/ref], tak to ten ;) generalnie kozak wąż, miałem te celfasty gardenny (nadal mam) są bezawaryjne, ale ich gibkość mnie :zly: yoyo pod tym względem kozak, łatwo sie zwija i rozwija. Tylko będę go chyba reklamował, bo dostałem 1 złączke z przekreconym gwintem.. Generalnie bym dokupił, ale na alledrogo nie widzę tych yoyo złączek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem go dzisiaj w castoramie chyba :) ,ogólnie wykonanie bardzo dobre w porównaniu do wcześniejszych jakie miałem

główne problemy tych węży to,że bardzo nie lubią jak się trzyma w nich ciśnienie(zrywa je ze złączek lub pękają zaraz przy nich)

a te tanie (x-horse czy jakoś tak to już totalna porażka)

 

ale poręczność(zwijanie,transport) tego typu węży to po prostu magia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

Wczoraj się bawiłem :) Jest wart swojej ceny :)

Elastyczny, nie skreca sie, szybko sie prostuje, łatwo zwija, wypełniony wodą nadal zachowuje swoje właściwości :)

Polecam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gardena z serii classic, używam przeplatanie do ogródka i do mycia furek, i do myjki. Ma 3 lata nic się nie dzieje jest fajny, gibki, czasem się potrafi zagiac ale jak sie odpali wode to sie prostują. W tym samym czasie zawsze raz na pół roku zwyłke zielone pękały i musiałem obcinać więc polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł, dziś rano rozpakowałem i uzbroiłem od razu w nowe Gardeny (mam nadzieję że posłużą dłużej niż taki super hiper Hozelock - sezonu nie przetrwał) Fakt że będzie używany jedynie do podpinania myjki do osobnego źródła wody ale co tam po to go kupiłem :mrgreen:

PGMz6L0muWUFJUc1-GGFm01TeXmFSAwcVFUH0n60zEI?size=2048x1536&size_mode=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gardena też mi chodzi po głowie, mamy w pracy i nie mogę na nią narzekać, ale ostatnio trafiłem na Wąż sygnowany prze Karchera taki jak w linku: https://www.kaercher.com/pl/home-garden ... 51560.html

 

Ktoś miał okazję na nim pracować? Ogólnie mam dobre wspomnienia co do akcesoriów tej zółtej marki, wąż w porównaniu z Gardena wychodzi dość korzystnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To odgrzjee troche.
Mam myjke, po taniosci ale do oplukania samochodu, napianowania powinno wystarczyc. Chce tylko zakombinowac i zrobic sobie podlaczenie do cieplej wody 😉 Cisnienie moze byc rozne z tego wzgledu, ze bedzie to instalacja w domu(starym dom z lat 90tych) a ciepla z zbiornika solarnego - chce sie podlaczyc bezposrednio w jakis kran zeby to mieszac 😛. W lecie po wymiesznaiu z zimna cisnienie bedzie na pewno lepsze niz w zimie czy pozna jesienia. 

Firma weza mnie raczej tu nie interesuje, glownie rozchodzi sie o cisneinie zeby myjka miala wody pod dostatkiem. Dlugosc max 20metrow. Wydajnosc myjki to jedyne 300l/h wiec bardzo malo ale to moze byc akurat plus biorac pod uwage to co wyzej pisalem o cisnieniu jakie bede mial u zrodla 🙂

I teraz pytanie ktoro mnie tu przywiodlo - 3/4 to w moim wypadku bedzie najlepsze wyjscie ? Czy isc w cos innego ?

Pojawil sie tez watek o zlaczkach ze niektore moga obcinac dosc sporo z przekroju... mozecie cos polecic konkretnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawe 🙂 ale sprobuje najpierw pod kran tak zeby miec chociaz z 35-40 stopni... w lecie jak jest 80 w zbiorniku to nie potrzebuje duzo takiej wody zeby na myjce bylo jakies 35-40 a taka woda na pewno fajniej myje niz zimna 🙂 
Jesli jednak bedzie lipa to przejde po prostu na zimna ale sprobowac mozna :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • Moderator
7 minut temu, Coove napisał(a):

Również podbijam, stoję przed zakupem dobrego węża, który nie będzie się łamał. 3/4 będzie bardziej optymalne czy można wziąć 5/8?

Gardena - ta z pięcioma gwiazdkami. Używam od lat, w zimę potrafi zamarznąć z wodą na wiosnę odmarza, materiał prima sort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.