Skocz do zawartości

Jaki wąż ogrodowy?


damiann88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też od zeszłego sezonu używam ats2 po przesiadce ze zwykłego zielonego i jest mega przepaść na korzyść ats2. Teraz tylko trzeba rozgraniczyć skręcanie z zaginaniem. Ats2 też się trochę skręca, ale się nie zagina, przez co przepływ wody jest ok. Nie wiem czy jest wart swoich pieniędzy bo nie używałem nigdy droższych węży więc nie mam porównania, natomiast jeśli porównmy go z najtańszym zielonym wężem to jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem na etapie wyboru węża ogrodowego do mycia auta..

Nie wiem jakie jest przyłącze w kranie gdzie będę podłączał wąż (dowiem się lada dzień) i chciałbym poznać Wasze typy, sugestie.

Ostatnio znalazłem coś takiego:

 

pol_pl_Waz-ogrodowy-rozciagliwy-30m-373_5.jpg

 

Ktoś używał czegoś takiego? Warto? Lepiej odpuścić?

 

Jeśli nie warto tego kupować, to co byście polecili? OD razu kupić zestaw ze zraszaczem czy sam wąż, a pistolet osobno? Jaki pistole byście polecili?

 

Czy zmieszczę się w kwocie 100 zł ewentualnie +/-20 zł za komplet, czyli wąż (25m min) + pistolet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy taki wąż jest warty uwagi?

 

http://www.nomi.pl/pl-PL/produkt/Waz-Wa ... ,3223.html

 

00409599.jpg

 

Na obrazku jest 1/2 a ja potrzebuję 3/4, to tak dla wyjaśnienia.

Warto tego Direkta 3/4 z końcówkami za 50 zł czy lepiej szukac czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny wąż 1/2 od jakiś 3 lat. Ciągle się załamuje (co jest bardzo denerwujące), zrobił się z czasem sztywny, a w jednym z miejsc gdzie ciągle się zaginał zrobiła się dziurka i cieknie, jedynie szybkozłaczka dobrze się trzymała. Ogólnie nie polecam i radziłbym kupić coś lepszgo :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałeś chociaż kawałek tematu to wiesz jakie są polecane węże.

 

Porównaj sobie cenę dobrego węża i tego co podałeś. Cena może i dobra, ale pewnie jakość proporcjonalna do niej. Chcesz to kupuj i ryzykuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, potrzebuję kupić 10-15m węża ogrodowego (3/4), którego jedynym przeznaczeniem będzie podłączenie do Karchera. Zastanawiałem się nad Gardeną Skintech, ale będę wdzięczny, za podanie jakieś tańszej alternatywy. Czy do węża Gardeny pasują tylko ich złączki, czy każde inne (zwykłe - tańsze) też podłącze ? Cellfast Hobby odpada, z racji ciężkiej wagi (z tego co ludzie piszą). Czy taki uchwyt spokojnie wytrzyma użytkowanie węża ? http://allegro.pl/uchwyt-scienny-do-weza-wieszak-na-waz-mocny-i5140627577.html Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podgrzeje kotleta.

Mój celfast hobby jest super ale ma tylko kilka metrów więc do ogródka za mało. Szukałem gdzie tanio kupić 20m 3/4 i padło na lidla. 50 PLN z końcówkami za chyba 5 warstwowe celfast(może więcej ciężko zliczyć, na pewno ma dwie warstwy siatek i 3 gumy różnych kolorow). Działa podobnie jak hobby, można brac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

mam pytanie chciałbym kupić wąż napewno Gardena Highflex 25m tylko nie wiem czy 1/2 czy 3/4 (jest sens) zasilanie z rury 1/2 wąż na bębnie używany do myjki i podlewania w ogrodzie? Który przekrój wybrac nie chodzi o pieniądze bardziej o sens wyboru 3/4?

 

Pozdrawiam

łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Idzie wiosna, czas na nowe zakupy. Przejrzałem cały wątek i nikt nie poruszał następującej kwestii dobrej współpracy węża z wózkiem ogrodowym.

Mam zamiar kupić Cell-Fast Stojak na wąż Aluplus 45 mb 55150 i do tego wąż, który powinien dobrze/łatwi nawijać się na bęben.

Zastanawiam się nad wężami

Cell-Fast Wąż ogrodowy 1/2" 25mb SMART ~45zł -widziałem na zdjęciach że jest sprzedawny często w komplecie z wózkami, ma jednak tylko trzy warstwy, ale do tej pory miałem zwykły wąż zielony z marketu, który przezył 3 lata na zewnątrz (zimy też) więc ten an pewno będzie lepszy

Cell-Fast Wąż ogrodowy Hobby ATS2 1/2" 25m ~54zł - czytałem opinie, że wąż jest wyjątkowy sztywny i mogą być problemy z nawijaniem na wózek

Cell-Fast Wąż ogrodowy Green ATS2 1/2 25m ~51zł

Cell-Fast Wąż ogrodowy OriginalFlex 1/2" ~64zł

Może ktoś zaopiniować ww. węże do współpracy z wózkami ? Dodam fakt, że na zimę z racji zakupu zwijacza, będę zestaw chował do piwnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
698083 Może ktoś zaopiniować

 

Stoję przed podobnym wyborem tylko nie na bęben a luźno rozłożony.

Szukam węża mega elastycznego i giętkiego a równocześnie trwałego i solidnego.

 

Rok temu kupiłem tani - byle jaki.

I po roku stwierdzam że jest sztywny, twardy i ciężko się z nim manewruje w około auta.

 

Pytałem na forum ogrodniczym i konkluzja jest jedna - chcesz mieć dobrze i solidnie trzeba słono zapłacić.

 

Mój wybór padł na Gardena FLEX. Wedle ich oznaczeń 6/6 Super Flex albo 5/6 Heavy Flex.

Nie wiem w sumie jaka jest różnica i czy jest zauważalna. Dziś byłem w OBI i sprawdzałem organoleptycznie.

Wyglądają ok.

 

Są jeszcze Celfax Professional 5/5.

 

Waham się pomiędzy nimi dwoma. Gardena kosztuje około 300 PLN za 25 metrów.

 

Na forum ogrodniczym chwalili że są to węże na lata.

 

Wydaje mi się, że w Twoim przypadku - żebyś nie żałował tak jak ja - kup te z wyższej półki i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 lata używałem zwykły zielony wąż z marketu. Gdyby się nie załamywał w kilku miejsca przy rozwijaniu i przy każdym przerzucaniu to można powiedzieć, że byłbym nawet zadowolony jak na wąż za 1/2 25mb za 25 zł. Niestety w trzech miejscach przepuszcza już wodę i to raczej nie przez nagminne załamywania tylko przez pracę na powierzchni, na która było sporo kawałków szkła. Wąż jest giętki mimo, ze przezimował 3 zimy i 3 lata na słońcu :) Teraz mam czysto i ładnie :)

 

Chcę kupić coś lepszego tzn. żeby się nie załamywał, dobrze nakręcał na bęben i w cenie do hmm 70 zł. Będę go ciągał tylko po trawniku, żaden beton ani nawet piach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

no ja ze swoim latam pomiedzy waskim garazem i autem, musi byc elastyczny, miekki i trwaly. Jak przetetujesz ktorys z celfax daj znac.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka dni temu Celfast Hobby ATS2 i na pewno nie jest on jakiś mega elastyczny i giętki ale to może byc wynik aktualnych temperatur. Zobaczymy jak się ociepli.

 

Kupiłem taki wąż w zeszłym roku. Niestety skręca się, zwłaszcza gdy jest gorący. Trochę lepiej jest jak w wężu jest woda pod ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

698314 Kupiłem taki wąż w zeszłym roku. Niestety skręca się, zwłaszcza gdy jest gorący. Trochę lepiej jest jak w wężu jest woda pod ciśnieniem.

Hobby się skręca?

Nigdy mi się nie skręcił. Czy zimny czy gorący. Załamać się go da ale u mnie się nie skręcał, a nie traktuję go dobrze ;)

Mam 2x25m i jeden kiedyś musiałem oddać bo był wadliwy (skręcał się i łatwo załamywał) Dostałem nowy i lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@booohal

@adek1983

 

Czy wąż jest na tyle elastyczny, że da się go bez problemu nawinąć na bęben ew. dłoń-łokieć (małe kółka) ? Czy raczej jest sztywny i z oporem go się zwija ?

 

Wąż jest dość gruby i ciężki (mam na myśli 50 metrowy) przez co jest trochę sztywny. U mnie bez problemu nawija się na bęben ogrodowy taki na kółkach o średnicy 40 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po kilku użytkowaniach uważam za dobry zakup:

- Cell-Fast Stojak na wąż Aluplus 45 mb 55150 - wygląda solidnie, nie trzeszczy, bez użycia siły nawija 25m wąż,

- Cell-Fast Wąż ogrodowy Hobby ATS2 1/2" 25m - bez problemu nawija się na bęben, nie zagina się, przy kraniku przy mocnym zgięciu 90 stopni woda leci bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.