Skocz do zawartości

Dywagacje na temat LETNIEGO płynu do spryskiwaczy...


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

Ja praktyczne bardzo żadko uzywam. Kupiłem szampon z woskiem na alledrogo i bez użycia wycieracze i płynu jade w deszcz i :D mam piękny widoczek uciekających kropelek. :D Często myję samochód, staram się nie pchać na TIRa i jest git.

 

Jak z któregoś leci syf no to niestety trzeba użyć płynu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a zamiast wody destylowanej, uzywac jakiej wody mineralnej taniej masowki z biedronki czy tesco :evil: w baniakach 5l, z nich osadu nie powinno byc w zbiorniczku z pompka? jak sadzicie :P

Woda mineralna, jak sama nazwa wskazuje, zawiera minerały. A minerały mają to do siebie, że lubią się odkładać w postaci kamienia wodnego - na przykładzie reklamy Calgon'u możesz zobaczyć jak to wygląda w pralce. :) Wlewanie wody mineralnej do zbiornika na płyn do sprysków to zły pomysł.

 

[ Dodano: 12 Kwiecień 2011, 20:51 ]

A próbował ktoś zamiast płynu do spryskiwaczy nalać szamponu w takim samym stężeniu jak używa się przy normalnym myciu?

Teoretycznie jest to możliwe ale w praktyce może skończyć się miksturą, która będzie się wściekle pienić. Kwestia przetestowania - zakładam, że im mniej pieniący się szampon tym lepiej się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ napisał/a:

hmmm, a zamiast wody destylowanej, uzywac jakiej wody mineralnej taniej masowki z biedronki czy tesco :evil: w baniakach 5l, z nich osadu nie powinno byc w zbiorniczku z pompka? jak sadzicie :P

 

Woda mineralna, jak sama nazwa wskazuje, zawiera minerały. A minerały mają to do siebie, że lubią się odkładać w postaci kamienia wodnego - na przykładzie reklamy Calgon'u możesz zobaczyć jak to wygląda w pralce. :) Wlewanie wody mineralnej do zbiornika na płyn do sprysków to zły pomysł.

Racja, to bardzo zly pomysl. Mamy taki 5l baniak z dystrybutorem w pracy i z niego nalewamy wode do czajnika. Efekt jest taki ze czajnik wyglada jak skamienielina, w tej wodzie jest bez porownania wiecej kamienia niz w kranowce. Z reszta przez nalewanie wody z baniaka rozwalilismy ekspres do kawy.
Kwestia przetestowania - zakładam, że im mniej pieniący się szampon tym lepiej się sprawdzi.
Dokladnie, najwiekszy problem to piana. Do rozrobionego koncentratu plynu letniego dolewam troche szamponu ale jest to szampon Zymola ktory w ogole sie nie pieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest sens dolewania szamponu. Dolewam tego Zymola bo wydaje mi sie, ze tak przygotowany plyn lepiej doczyszcza szyby niz sam koncentrat. Z drugiej strony nie mam co z nim zrobic bo nie spodobalo mi sie mycie bez piany. Takze zeby nie lezal dodaje go do plynu do spryskiwaczy (doslownie pare kropel) jak i do wody by miec lubrykant do glinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja w lecie używam płynu do spryskiwaczy BERNER 40 ml- fajna poręczna buteleczka, płyn rozrabia się z wodą- rewelacja, przyjemnie pachnie, nie pieni się zbytnio i rozpuszcza ładnie robale przy czym nie zostawia zacieków na lakierze, minus ciężko go dostać- jedynie pojawia się od czasu do czasu na allegro lub jak ktoś ma warsztat i umowę z Bernerem to ma bezpośredni dostęp, postaram się coś załatwić do testów dla forum- jakąś większą ilość...

daniels Dalej chcesz te płyny do spryskiwaczy? Tutaj foto, buteleczka wystarcza na 4 litry wody.

img8009m.jpg

img8007v.jpg

Koncentrat nie jest agresywny w stosunku do lakieru i gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale z racji ostatniego interesu z Bernerem nie wypadało mi już prosić o gratisy...płyn oczywiście bym chciał bo jest naprawdę dobry, nie zauważyłem żeby miał negatywny wpływ na 3 różne woski: FK1000, #16tka, Zymol Carbon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Panowie i Panie czy tlyko ja tak mam że np po cąłym etapie gdy na aucie lerzy wosk a przypuśmy coś jest na przedniej szybie brud czy kurz czy obojętnie plama to psikacie płynem? Czy ściereczka i ręcznie? Mi jakoś szkoda spsikać płynu bo jednak leci pewnie trochę na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak mam czyste autko, to wolę psiknąć pianką do szyb i wytrzeć ręczniczkiem papierowym (zawsze jeżdżą w bagażniku)

spryskiwaczy używam tylko jak mam brudne auto, ewentualnie jak pada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Panowie i Panie czy tlyko ja tak mam że np po cąłym etapie gdy na aucie lerzy wosk a przypuśmy coś jest na przedniej szybie brud czy kurz czy obojętnie plama to psikacie płynem? Czy ściereczka i ręcznie? Mi jakoś szkoda spsikać płynu bo jednak leci pewnie trochę na dach.
płynu używam tylko jak pada deszcz, ewentualnie zima, jakie warunki mamy wszyscy wiedzą :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam koncentratu do spryskiwaczy W5 dostępnego w Lidlu , bodajże 50ml na 5L wody demineralizowanej. Bardzo ładnie czyści szybę z robali i innych nieczystości nie zostawia smug, nie zapycha układu spryskiwaczy, używam również w spryskiwaczach ksenonowych. Kosztuje śmieszną kasę jakieś 8 zł i starcza na 25L wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobnie zrobilem z bardzo rozcienczonym (50ml na 5l wody) Megs Glass Cleaner . Srodek ma genialny zapach, pachnie jak kwitnace drzewa - wiem, ze zapach to kwestia zupelnie subiektywna ale zapach megs glass cleaner akurat strasznie mi sie podoba, do tego jest bardzo intensywny, na tyle, ze nawet przy bardzo mocnym rozcienczeniu jest nadal wyraznie wyczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze offtopuje ale Megs Glass Cleaner tez mi sie spodobal. Pomijajac zapach mysle, ze jest skuteczna do tego ekonomiczna alternatywa do zwyklych plynow do mycia. Z galonowego opakowania 3,8l koncentratu za 120 zl mamy 38 litrow plynu do mycia szyb - wychodzi gdzies 3,20 zl za litr :). Jedyne co plyn moglby robic lepiej to bardziej odparowywac, ale mozna sie wspomoc dodajac do rozrobionego roztworu troche IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odświeżam temat, tabletki 303 pojawiły się u partnera forum, MX NOWICKI (http://www.pielegnowacauto.pl/tabletki- ... blets.html)

 

Kupiłem i jak tylko wypsikam aktualnie jeszcze zalany zbiornik z Sonaxem Xtreme NanoPro, to podzielę się spostrzeżeniami 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.